За словами політика, висока явка, готовність людей голосувати навіть попри кількагодинні черги і сама перемога Петра Порошенка у першому турі говорить про одне – народ в очікувані серйозних змін.
"І йдеться не про банальне переписування старих законів, чи зміну табличок, а про побудову абсолютно нової держави, у якій не буде жодних атрибутів попереднього режиму, починаючи від кортежів і мигалок, закінчуючи політичною корупцією і привласненням державного майна. Завдання не з легких, але воно країні під силу. А для цього, окрім перемоги на Сході, уже найближчим часом потрібно закласти міцний фундамент у Центрі", - зауважив народний депутат.
А саме:
1. Провести перевибори Верховної Ради.
"Усі розуміють, що нинішній склад парламенту і глибинні перетворення – це поняття взаємовиключні. Ми ніколи не зможемо побудувати цивілізовану країну з вчорашніми архітекторами режиму Януковича. Не вірю, що люди, які вчора з легкістю голосували за диктаторські закони, сьогодні так само легко голосуватимуть за модернізацію держави", - пояснив Віктор Балога.
2. Розпочати реальну боротьбу з корупцією.
"З нею люди стикаються всюди, починаючи від пологових будинків, закінчуючи кладовищами. Довгі роки ця система будувалася з гори, тому і руйнувати її потрібно так само – знищуючи верхівку корупційної піраміди. Але найголовніше це те, що боротьбу з корупцією має очолити особисто Президент. А це означає – позбутися партійних квот і не призначати у виконавчу владу тих, хто уже встиг прославитися. І найголовніше – Президент повинен сам стати взірцем порядності і чистоти для кожного громадянина", - підкреслив політик.
3. Люстрація.
"Країна спізнилася з її проведенням років так на 20. Тому, робота Люстраційного комітету уже найближчим часом повинна вийти з формату громадської організації і набути рис повноцінного органу державної влади з усіма на те функціями і повноваженнями", - додав нардеп.
4. Децентралізація влади.
"Попередня влада витиснула з місцевого самоврядування усі соки. Коштами місцевих громад весь цей час успішно користувався уряд Януковича, труднощі виникали навіть з фінансуванням захищених статей, чого не було навіть в період фінансової кризи. В результаті маємо занепад місцевого самоврядування. Потрібні колосальні ресурси для того, аби села і містечка знову встали на ноги", - наголосив Віктор Балога.
5. Невідкладне подання заявки на членство в НАТО.
"А це тягне за собою і реальну реформу ЗСУ, і посилення обороноздатності. Для цього не потрібні політичні ігри, чи заяви про референдум – лише добра воля перших осіб. Цей список можна розширювати і деталізувати. Але зараз мова йде про те, щоб стати на правильний шлях, який швидше приведе Україну до європейських стандартів у кожній сфері життя. Впевнений, це нам під силу. Іншого виходу як стати сучасною і сильною державою в України немає", - відзначив політик.