Здавалося б в'їзд у місто Берегове для важкогабаритних авто заборонений, але вони і далі успішно проїжджають через міські вулиці руйнуючи їх до невпізнання.
Про проблему майже усі забули. Міська влада перестала взагалі звертати увагу на різноманітний колорит вантажного потіку у містечку.
Щоправда карають тих хто поїде через центральний міст, який має обмеження до восьми тон (але про це трохи пізніше). Увесь потік транспорту пішов у об'їзд міста. Тепер їхній шлях проходить через вулицю Б. Хмельницького, проспект Шкільний, вулиці Прикордонну, Мочолівську, Стефаника та Венелину Гуци. Жителі останньої декілька тижнів назад підняли галас. Дорога, яка нещодавно була асфальтована перетворилася у суцільний катлаван. Так міська рада ніби то зробила вигляд, що проблемою перейнялася і засипала цю вулицю камінням. Житель Берегова Едуард Штубнер взагалі збирав людей задля перекриття цього маршруту, але в останній момент намагається підти на компроміс і шукає можливості зустрічі з міським головою. Так само вже не можуть терпіти цього і інші жителі мікрорайону. Але як бути людям? І як боротися з усім цим не перетинаючи позначку закону?
Аварійний міст не для всіх?
Увесь транспортний потік розвантажувався через центральний арочний міст над Верке. Проте осінню 2016-го для міста сталася історична подія. Міський голова Золтан Бабяк оголосив, що кілька місяців боротьби з різними істанціями і перемога. Арочний міст фахова експертиза визнала в обмеженому працездатному технічному стані. Також було повідомлено, що і голова ОДА підготував відповідне розпорядження, а от дирекція облавтодору повинна обдумовувати про можливе проведення ремонту даного мосту. Так, навіть швиденько підготували і розпорядження про встановлення обмежувачів по висоті. І було анонсовано, що трафік на КПП "Дяково" буде направлений в об'їзд через Сільце. Звичайно ж водії фур вирішили закон не виконувати. Майже кожного дня зносили дерев'яний обмежувач. Кожного дня їх за це штрафували працівники поліції. Найкмітливіші вирішували свої питання по іншому і оминали центр міста через район "Затишне". Поступово проблема вантажних автомобілів перекинулась на містян. У "Затишному" була знищена центральна дорога, а на вулиці Шевченка почала просідати шашка. Інші ж водії їхали просто через центральну вулицю Стефаника. Проблема стала ще більшою. Під загрозу руйнування підпали інші мости міста, які апріорі не були розраховані на вантажний транспорт.
Але тут же виникає питання: а чому так різко знадобилося рішення про аварійність арочного мосту? Чи це дійсно була необхідність, а може забаганка однієї людини? І ще питання, а чого це під аварійним мостом досі є діюче кафе? Невже ніхто не боїться, що аварійна споруда може впасти у той час коли знизу буде скупчення людей? Буде прикро, якщо міст перекривався лише для того, аби врятувати чийсь бізнес.
Блокпости за тисячі кілометрів від АТО
Напривиликий жаль розпорядження голови ОДА стосовно об'їзду багатотонних вантажівок через Сільце ніхто не виконував. Більша кількість з них опинялася в Берегові. Людям потрохи терпець обривався. Деякі виходили на вулиці перед власними будинками і розвертали фури назад. Та через декілька місяців проблеми у Берегові почали з'являтися блок-пости із цілодобовою охороною. Звичайно ж такі рішення були обговорені і підтримані на неофіційному рівні міським керівництвом. Також не було проблем із правоохороними органами. Місто перетворилося у цирк-шапіто. Так було перекрито вулиці Стефаника, Шевченка (з однієї сторони цієї вулиці до сих пір стоїть такий собі блок-пост) та вулиця Чернишевського (район Затишне). Згодом у місті вирішили замінити блок-пости на обмежувальні знаки, та проблема не припинилася, бо для каміонів тепер існує інший марштрут.
Правоохоронці працюють....
Слід зазначити, що поліція у цій ситуації працює. І навіть відрпацьовує на всі сто відсотків, але не на користь Берегова. Хоча більшість поліціантів берегівчани для них головне працювати по системі. Звичайно ж прямих доказів нема, але їх може завжди, при бажанні, надати міська рада, а точніше комунальне підприємство "БерегВідео", яке щодня може фіксувати, як міські патрулі супроводжують конвоями вантажівки. Чого це не робиться? Питання до керівництва міста. Водії вантажівок самі розповідають про ціни за проїзд через місто. Якщо просто проїхати то 20 Євро, але існує ризик, що тебе зустріне ще один патруль. Якщо супроводжують, то 50. Проте зізнаються, що це все одно виходить дешевше, ніж їхати коло через Іршавський район.
Проблема зникне, як буде об'їзна
І так дійсно. Об'їзна дорога дала б багато чого не тільки місту Берегову, а і усій Закарпатській області. Та от ніби все готово. І гроші є, і проекти всі зроблені, і навіть експертизи. А от земельні ділянки не всі викуплені. І це стосується не тільки району, а от і міста також. Поки цю процедуру не пройти - будівництво не почнеться. Наразі невідомо скільки ще потрібно часу, аби усі землі перейшли у державну власність. Хоча держава вже зробила у цьому напрямку максимум зусиль, адже прийняла закон про вилучення земельних ділянок для суспільних потреб.
Підсумок
Підсумок гіркий. Об'їзної немає. Аварійний міст - мабуть і дійсно аварійний, а ось кафе під мостом то чиясь ілюзія. Розпорядження голови ОДА не виконується. Поліція лобіює у цьому питанню свої інтереси. А що мають берегівчани? Тоді коли асфальтуються одні вулиці, то руйнуються інші. Наразі вже нема асфальтного покриття на вулиці Венелина Гуци. Провалився асфальт і на вулиці Стефаника. Ледь-ледь стоїть міст на вулиці Мочолівській, який свого часу взагалі будувався для гужового транспорту. Нищиться асфальт на нещодавно відремонтованій вулиці Прикордонній (колишній Кутузова). Не взмозі доїхати швидка без перешкодно на вулицю Чернишевського (район Затишне), але є головне: соціальний душ у центрі міста...