Безпілотник за півтори години: Волонтери запрошують мукачівців на майстер-клас з виготовлення дронів (ФОТО, ВІДЕО)

127 1

Благодійний проект під назвою «FPVечорниці» у Мукачеві запустили нещодавно. Зараз заняття відбуваються в приміщенні по вулиці Рауля Валенберга. Долучитися може кожен бажаючий, але для цього потрібно зробити внесок від 200 гривень.

Ініціювала проект група небайдужих, які допомагають війську з початку Великої війни. Серед них: колишні військові, айтівці, підприємці та інші. Це і фахівці з великим досвідом і люди, які не мали жодних знань у збиранні і паянні дронів, але за короткий час навчилися це робити і нині хочуть поділитися своїм досвідом з іншими.

«У нас було кілька проектів, якими ми займалися після повномасштабного вторгнення. Починали з виготовлення перископів, але зараз вони вже не такі актуальні. Тепер актуальні дрони, тому ми перекваліфікувалися», — розповідає один з ініціаторів проекту Сергій Вожжов.


За словами волонтерів, зараз це дуже важливий проект: за виручені кошти, які будуть зібрані з майстер-класів, придбають комплектуючі для безпілотників, які допомагатимуть знищувати ворога на фронті. Чим більше дронів вдасться виготовити, тим ефективнішою буде робота військових на передовій.

«Це не комерційний проект. Ми робимо це абсолютно безкоштовно. Але для комплектуючих необхідні гроші, тому ми і просимо від людей донати. Сума може бути різною, але стартує від 200 гривень. За ці кошти виробляємо дрони і відправляємо хлопцям», — розповідає один з ініціаторів проекту Сергій Вожжов.

Заняття проводять щотижня. Воно триває півтори години. За цей час учасників встигають ознайомити з технічними характеристиками залізних пташок, допомагають скласти раму, зібрати електроніку та навіть вчать керувати безпілотником на симуляторі.

«Перший раз ми зібралися в тестовому режимі з групою волонтерів і спробували щось виготовити. Наступного разу запросили пластунів і вони нас підтримали. Але хочемо сказати, що насправді – це абсолютно не дитячий проект. У нас майстерня і тут все справжнє. Мала дитина без нагляду може поранитися, тому просимо активно долучатися дорослих. Але як показала практика, це може бути й універсальна історія, коли батьки приходять з дітьми і всі разом працюють. Сьогодні, до речі, наймолодшому учаснику всього десять років, а найстаршому за 40», — розповідає один з ініціаторів проєкту Сергій Вожжов.

Ті, хто вже спробував свої сили у збиранні дронів, кажуть: це виявилося дуже цікавим та не складним процесом. Найголовніше мати гарне терпіння та концентрацію. Бажаючі долучитися до майстер-класу можуть надсилати свої заявки за цим посиланням: https://www.instagram.com/fpve4ornuci


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

Е
Едуард

Де можна записаттсч на цей проект....

Читайте також