Різкий запах води зовсім не означає, що в ній занадто багато хлору. Навпаки, це ознака того, хлору у басейні недостатньо. Цей факт здається дивним? Можливо, проте у цій статті ми все пояснимо.
Хлор - найпоширеніший дезінфікуючий засіб і через свою відносно невисоку вартість застосовується частіше всього. Він легко бореться із шкідливими для здоров'я мікроорганізмами (бактеріями, грибками, вірусами), а також не втрачає своєї активності в гарячій воді. І все б чудово, якби не його сильно виражений запах. Часто саме цей фактор є головною причиною відмови від даного виду дезінфекції води у басейні.
Якщо вода має легкий запах хлору - це цілком нормально. Але, коли реакція взаємодії активного хлору з органічними сполуками, що перебувають в брудній воді, запущена, його рівень різко падає, тому що хлор стає не активною сполукою, а пов'язаним. Такі сполуки називають хлораміни (неорганічні хлораміни), і вони вже не знезаражують воду, а навпаки - ще більше її забруднюють. Хлораміни сприяють почервонінню шкіри, слизових рота і очей після відвідування басейну. Та головне - вони створюють стійкий, нав’язливий запах хлору
Якщо ви зіткнулись з такою проблемою, вам пора серйозно зайнятися дезінфекцією вашого басейну. Потрібно знати, що дезінфікуюча властивість хлору безпосередньо пов'язана із значенням рН (кислотно-лужний баланс). Високий рівень знижує ефект від хлорування, знижений - робить хлор летючим і вивільняє його з води, а це ще одна причина неприємного запаху. Хлораміни зазвичай з'являються у воді зі зниженим рівнем pH, тому стежити за його зміною - значить забезпечити чистоту води і її прозорість.
Як вирішити цю проблему? Чи можливо їй запобігти?
Спочатку варто відрегулювати рівень рН у басейні. Потім провести шокове хлорування. Проте пам’ятайте: якщо додати хлору менше, ніж потрібно, процедура призведе до зворотного ефекту - збільшення концентрації хлорамінів.
При правильному ж проведенні гіперхлорування, рівень вільного хлору у воді буде небезпечним для людини.
Тому басейн повинен бути закритий для відвідування до того часу, коли концентрація вільного хлору в воді не стане допустимою. Прискорити цей процес можна шляхом розбавлення води, або ж напірною фільтрацією. Аби запобігти такій неприємній проблемі, слід стежити за рівнем вільного хлору і контролювати значення рН.
У будь-якому випадку запах хлорки в басейні - знак того, що воду потрібно чистити, а зовсім не того, що у воді занадто багато хлору!