Будапешт і Київ синхронно заговорили про нормалізацію відносин після перемовин в Ужгороді

16
7

З фактично однаковими за змістом, але дещо відмінними за тональністю повідомленнями виступили у середу, 7 лютого, заступники міністрів МЗС 2-х сусідніх країн Василь Боднар та Левенте Модьор.

Український урядовець – з доволі обережним і стриманим коментарем, а угорська сторона – з розлогою позицією, яка має підкреслено оптимістичне забарвлення.

– З обережним оптимізмом можна сказати, що тривалі переговори з угорською стороною завершилися узгодженням ключових позицій: про шляхи врегулювання "мовного питання", започаткування спільного прикордонного контролю, розвиток прикордонної інфраструктури.Крок по кроку до нормальності, – прокоментував Василь Боднар у своєму Twitter після зустрічі з угорським колегою.

– Є реальний шанс нормалізації угорсько-українських відносин, – з таким заголовком було опубліковано повідомлення на офіційному сайті угорського уряду після переговорів в Ужгороді.

– Було зроблено ваговий крок вперед у напрямку нормалізації українсько-угорських відносин та відновлення дружньої співпраці між двома країнами, – зауважив після зустрічі з українським колегою заступник міністра МЗС Угорщини Левенте Модьор.

В угорському урядовому релізі йдеться про те, що переговори в Ужгороді тривали близько 3 годин. У них, до речі, взяли участь окрім заступників міністрів також заступник державного секретаря Міністерства зовнішньої економіки Угорщини Жолт Чутора, Посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень, Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Посол України в Угорщині Любов Непоп.

У повідомленні угорського уряду також йдеться, що заступник міністра МЗС Угорщини зазначив в Ужгороді, що офіційний Будапешт прагне залишити непорозуміння, які виникли за останні час, позаду:

Ми не хотіли робити міжнародну справу з проблеми з освітнього закону в Україні; обставини продиктували, що Угорщина змушена була втратитися у ситуацію, бо положення нового закону про освіту ігнорує думку нацменшини та порушує попередні зобов’язання включно з міжнародними домовленостями в рамках ЄС та НАТО. Тепер я бачу серйозний шанс залишити позаду цей складний період та продовжити надзвичайно перспективну співпрацю, яку ми підтримували з Україною, відколи вона здобула незалежність, – зауважив Левенте Модьор.

Як і його український колега Василь Боднар, він зауважив, що серед перспективних напрямків співпраці є побудова автомагістралей, очевидно мається на увазі окружна довкола Берегова та траса Мукачево – Берегово, як продовження транспортного коридору М3 через КПП «Лужанка».

А також залізничне сполучення, очевидно, насамперед, запуск інтерсіті Мукачево – Будапешт, про що так багато йшлося протягом усього 2017-го року.

Крім того сторони обговорили відкриття нових пунктів пропуску. Очевидно, в першу чергу, КПП «Велика Паладь – Надьгодош», що на Виноградівщині, де також планується спільний митний та прикордонний контроль.

Коментарі

Н
Н566

Пийтер непоозуміння тебе дало на світ

П
Пийтер

ці петри дуже грозні, доки не дустануть по шапці.Зміїний румунум вже сьте заболи?А як щоки надували, буцімто вони такі грозні а вийшов пшик. Так і з мадярами буде-мальохо попижитеся один перед другими, а потом утрете соплі.Мадяри-мають ДЕРЖАВУ, а у вас лем тимчасове геополітичне недоразуменіє

П
Петро

Покопав з цього приводу. Нічого там не досягнуто, мадяри все ще ставлять ультиматуми. "Отчеты, опубликованные украинскими СМИ, - это ложь, ситуация совсем противоположная. Позиция Венгерского правительства остается неизменной и жесткой: Украина не может начать реализацию Закона об образовании до тех пор, пока она не пришла к соглашению с национальными меньшинствами по этому вопросу, в том числе с венгерским национальным меньшинством", - добавил Менцзер. Цікаво і як мадяри думають далі будувати відносини з 40-мільйонною країною-сусідом після таких заяв які ставлять під сумнів суверенітет України? Що ми буцім-то не можемо приймати внутрішньо-політичні рішення без їх згоди. Питання риторичне. Дарма, дуже дарма мадяри вирішили розмовляти в такому тоні. Все це їм ще аукнеться на протязі багатьох десятків років, якщо не століть. Ми нічого не забудемо.

П
Петро

Я сподіваюся що це примирення відбулося не за рахунок здачі національних інтересів.

ПД
Пан Дохтор

Нет ни заперли , мало сьме удтворили . Мало вам мішавуть йо ?

С
синетар

ко уповість-у Берегсазі заперли коргаз? тильо вильо нових фатьовчику з нього туй ся указало

Д
дервиш

Аминь!!! Аллах акбар!!! Мои глаза с удовольствием узрели уважаемого посланника государства Леванте! Да прибудут с ним добрые духи!!!

Читайте також