Будівництво об'їзної навколо Берегова розвивається за «ракошинським» сценарієм (ФОТО)

20
6

Не тільки складна економічна ситуація в Україні та Угорщині є бар’єром для реалізації інфраструктурного проекту. Бажання спекулятивно підзаробити, у тому числі з боку посадовців, може стати не меншим гальмом, ніж відсутність коштів, як це сталося у випадку із зведенням окружної дороги навколо села Ракошино.

Нещодавно стало відомо, що Угорщина призупинила обіцяне фінансування об'їзної навколо Берегова. За словами начальника Служби автомобільних доріг в Закарпатській області Михайла Поповича, представники угорської сторони «вирішили призупинити фінансування об’їзної Берегова та дочекатись, поки стабілізується суспільно-політичне життя в Україні».

Однак, як з'ясувало наше видання, ще однією причиною затримки стратегічного об'єкту для України є також невикуплені приватні ділянки під будівництво дороги.

Для цього потрібно, аби місцева влада виділила 54 гектара землі. Утім Берегівська міська рада, Дийдівська та Астейська сільські ради встигли вчасно виділити необхідні земельні ділянки в індивідуальне користування приватним особам. Зокрема таку оборудку представники влади провернули вже коли було відомо про будівництво об'їзної і лише на території Дийдівської сільради надали таке право 56 (!) особам.

Тепер органам місцевого самоврядування потрібно викупити у громадян надані ділянки. Адже, згідно з чинним законодавством, у разі суспільної необхідності держава повинна викупити ці земельні площі за ринковою ціною. Оборудка має бути досить серйозною.

«Проблема дійсно з нашого боку. Ділянку дороги роздирибанили на 56 земельних клаптиків ті, що ще нещодавно керували районом. Залишилося викласти на інформування громадськості прізвища заробітчан-латифундистів...», – повідомляє джерело.

Чи справді мова йде про факти корупції у великих розмірах на місцевому рівні мали б дати відповідь компетентні органи...

Будівництво цієї автомобільної дороги розпочато ще у 2008 році. Однак на миунлий рік на цьому об’єкті із передбачених кошторисом (у 2007 році) 148 мільйонів гривень виконано робіт лише на суму 25,1 млн гривень. Було споруджено шляхопроводи через залізницю довжиною 55 метрів та 109 метрів автомобільної дороги.

Спорудження об'їзної дороги навколо Берегова мало б з’єднати основні транспортні магістралі області і перенаправити транспортний потік з Угорщини в напрямку Лужанка – Берегове – Мукачеве – Київ, зробити більш комфортним рух вантажного транспорту з Європи до Києва. А також розвантажити напрямок Захонь-Чоп та власне центр м.Берегово.

На фото – міст у нікуди. Тут завершується недобудована об'їзна.

Іван Романчук, Mukachevo.net

Коментарі

ЛМ
любляча мати

Я МАЮ ПРАВО ВИБИРАТИ В ЯКИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ПІДИ ВЧИТИСЯ МОЯ ДІТИНА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ДУ
ДО УВАГИ ВСІХ БАТЬКІВ

У вівторок всі не байдужі батьки збираються в кабінеті мера щоб висловити свою думку по питанню набору дітей до першого класу за місцем прописки!

В
Василь

Не можуть самі побудувати, та й мадьярам не дають можливість. Нічого, скоро уже і арматура поржавіє...

А
Артур

Наші чинуши перетворюють Україну на Гондурас

ПВ
Пізно всрались

Проблема кільцевої дороги в Берегові актуальна. Обговорюється останні 10-15 років. Акценти зробили не вірні, будівництво не відбувається оскільки не має фінансування з сторони Украіни, друга причина- угорці висунули умову, що підрядчиком робіт будуть іх фірми, на що наші "розпільщики" коштів не погоджуються, третя причина- відсутність до цього часу точного плану проходження дороги, погоджень щодо зняття родючого прошарку землі та тому подібні бюрократичної питання. А тема отримання ділянок- шановні законодавство чітко і безумовно визначає порядок іх викупу або вилучення для державних потреб. Було б бажання цим займатись і розум щоб застосовувати норми права. Не робіть бурю в стакані з водою.

П
Пітьо

-"таку оборудку представники влади провернули вже коли було відомо про будівництво об'їзної" Так в чому проблема? Криміналіні справи на голів вищевказаних сільських рад, перевірка Берегівської РДА, якщо у власності ділянки за межами населених пунктів (не виключаю і причетність Головного обласного Держгеокадастру-якщо дійсно знали), відміна правовстановлюючих документів на земельні ділянки і ділі БУДУВАТИ, а не "створювати проблеми". І не потрібно дивуватись про відмови у фінансуванні та інвестиціях, на ЇХНІЙ погляд це гроші викинуті у прірву...

Читайте також