Заступник директора Карпатського центру полінгових досліджень, соціолог Наталію Дячун поділилася останньою інформацією, що відбувається на електоральному полі у найактивнішому закарпатському виборчому окрузі №68 з центром у міті Ужгород, куди входить Ужгород та Ужгородщина.
– Пані Наталіє, ми з вами вже поінформували читачів про ситуацію на пятьох виборчих округах. Вже залишилося недовго аби впевнитися чи Ваші дослідження справдилися?
– Я ж Вам обіцяла, що найсмачніше буде «на соціологічний десерт»... Тому сьогодні про Ужгородський округ який найбільше прикував увагу мас-медіа, а чергові моніторинги які закінчилися в неділю 7 жовтня на округах 73, 72, 71, 70, 69 підтвердили що переможці виборів вже відомі і їх рейтинг вже не наздоганяється конкурентами (послідовно майбутні народні депутати від Закарпаття це – Іван Балога, Василь Петьовка, Павло Балога, Олександр Кеменяш, Віктор Балога).
Стосовно округу №68, то явка тут, як і інших округах, очікується в межах 60% виборців. Щодо прізвищ лідерів громадської думки, то передові позиції тримають прізвища Чучка, Балога, Смоланка, Ратушняк, Ковач, Жолтані, Буланов. А ось основні проблеми, які виділили місцеві респонденти, це:
Дороги 16,8 %
Безробіття 8,2 %
Сміття 7,6 %
Освітлення 3,9 %
Водопостачання і каналізація 3,6 %
Пенсії 3,5 %
Медицина 2,2 %
Екологія 2,1 %
Хабарництво і корупція 1,9 %
Гуртожитки 1,2 %
Комунальні 1,1 %
Дитячі майданчики 1,0 %
Нема транспорту 0,7 %
Соціальний захист 0,7 %
Бродячі собаки 0,6 %
Садок 0,5 %
Дозвілля 0,5 %
Вирубка лісів 0,5 %
Школи 0,4 %
Газифікація 0,2 %
Ліфт 0,1 %
Російська мова 0,1 %
Цікаво звернути увагу на те, що у цьому окрузі респондентів більше з усіх округів турбує питання сміття і освітлення, гадаю що останнє питання до одного з кандидатів на цьому окрузі, який так і не налагодив у Закарпатті якісне електроенергопостачання.
– Кому надають політичну перевагу виборці даного округу?
– Ужгородці традиційно підтримують опозицію, тому нічого не змінилося, лідерами є особи яких завжди повязували з критикою владного карпатського Олімпу. Кандидати від влади перетасовують один і той же електорат, а опозиціонери мають в запасі голоси тих хто ще не визначився:
Якби вибори у ВР відбулися сьогодні проголосую за
Чучка Павло Павлович 26,8 %
Ковач Василь Ілліч 14,6 %
Смоланка Володимир Іванович 11,6 %
Буланов Ростислав Михайлович 11,2 %
Ратушняк Сергій Миколайович 11 %
Жолтані Микола Іванович 4,5 %
Сербайло Андрій Андрійович 3,1 %
Брензович Василь Іванович 2,5 %
Биркович Олександр Іванович 1,3 %
Решко Стефан Стефанович 0,8 %
Завійський Богдан Богданович 0,7 %
Стратюк Олександр Миколайович 0,2 %
Казьмірова Вікторія Василівна 0,2 %
Юрченко Валерій Володимирович 0,1 %
Я гадаю цифри красномовно свідчать про те що пити «Боржомі» вже треба тим «піарщикам» та «політичним експертам-філософам», хто обдирав бюджет своїх кандидатів і вводив в оману громадськість. До виборів залишилося всього 21 день і за цей час у деяких кандидатів є час обдумати, куди вони будуть втікати з ганьби, через Берегшурань чи через Селменці, як це було у 2010 під час муніципальних виборів.
– Хотілося б дізнатися про уподобання серед політичних партій у місцевих виборців...
– Я гадаю цього разу спільний показник опозиційних партій у цьому окрузі досягне рівня 70%, як відповідь міському голові (члену правлячої партії) та голові райдержадміністрації (також члену партії влади) за безгосподарність і відповідно подасть сигнал Президенту – задуматися над професійними якостями даних чиновників
Проголосую за партію:
УДАР 38,8 %
Обєднана опозиція Батьківщина 22,9 %
Партія регіонів 14,3 %
Комуністична партія 5,6 %
Україна вперед 4,8 %
Свобода 3,7 %
Партія пенсіонерів України 3,4 %
Наша Україна 2,7 %
Партія зелених України 1,7 %
Інша 1,3 %
- Пані Наталія у нас залишився ще один округ №70, коли ми отримаємо інформацію?
- Вона вже готова, але Карпатський центр полінгових досліджень потребує здійснення соціологічного контролю для впвненості, що вибірка і маршрут були дотримані нашими інтервюерами.