Про це 28 листопада на брифінгу розповів генеральний директор ПрАТ "Закарпаттяобленерго" Олександр Білак.
Як повідомляє "Суспільне Ужгород", наразі для використання в Закарпатській області встановлено ліміт 200 мегаватів електроенергії.
Генеральний директор ПрАТ "Закарпаттяобленерго" Олександр Білак зазначив, що дефіцит потужності електроенергії, доведений для Закарпаття, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %. Він наголосив, що сьогодні наявний дефіцит електроенергії по всій Україні, і причиною цього є ракетні обстріли об’єктів інфраструктури. Те обладнання, яке було зруйноване, цілодобово відновлюється, але на це потрібно багато часу і значні зусилля.
"Дефіцит потужності з електроенергії для Закарпатської області на сьогодні, 28 листопада, на рівні 200 МВт, а це всього 50 % від потреби. Торік в аналогічний час потреби області сягали 400 МВт, а в години пік ще більше", — пояснив Олександр Білак. Доводиться вимикати половину області, а в години пік — і до 70 % області. При цьому енергетикам необхідно за лічені хвилини ухвалювати рішення для того, щоб балансувати систему. За словами Олександра Білака, через низький ліміт використання електроенергії в області зросла тривалість відключень.
"Якщо нам доведуть потужність, яка підлягає заміні, то вони (планові відключення) реальні, якщо потужності не вистачає для заміни (включення одних і відключення інших), то вони затягуються в часі. У разі, якщо ми не дотримуємося величини встановленої потужності, вступають графіки, окрім аварійних, ГАВ (спеціальні графіки аварійних відключень), у них термін введення три хвилини. Через три хвилини буде відключення цілого району", — розповів директор.
За словами Олександра Білака, наразі в області забезпечується робота критичної інфраструктури — лікарень, водоканалів, залізниці, військових об’єктів, для них електроенергія подається першочергово. У ті схеми електропостачання, які будувалися для них, під час розбудови мікрорайонів потрапляли певні квартали чи вулиці, і зараз під час застосування обмежень їх не відмикають. І споживачів, які потрапили у їхнє число, наполегливо просять економити електроенергію: чим більше знизять вони споживання, тим більше потужності вистачить для інших.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!