
Саме ужгородці, за їхнім власним зізнанням, протягом останніх 2 років найчастіше серед жителів інших обласних центрів країни давали хабар: 45% з опитаних відповіли, що робили це принаймні один раз після Євромайдану.
Більше того, лише 37% ужгородців відповіли, що жодного разу за останні 2 роки не давали хабар, і це найнижчий показник в межах дослідження.
Аналогічний має тільки Одеса.
Більше того – як зізналися ужгородці, ситуація в місті серйозно погіршується саме за останній рік: 33% опитаних ужгородців зізналися, що давали хабар саме протягом останнього року, ще 37% – що за останні 6 місяців, і 13% – за останній місяць.
І це найгірший показник загалом по країні.
Такі сумні та красномовні дані масштабного дослідження, яке провела соціологічна група Рейтинг з 20 січня до 8 лютого в 22 обласних центрах України.
Його замовив Міжнародний Республіканський Інститут (IRI), а профінансував уряд Канади.
Тема корупції в цьому масштабному дослідженні, яке охопило 19 000 респондентів – ключова, і Ужгород фігурує як одне з найбільш проблемних міст.
98% ужгородців вважають корупцію в місті проблемою, але лише половина з них – 51% – вирішальною і ключовою проблемою, і майже стільки ж 47% – певною проблемою. Ще по 1% опитаних не вважають корупцію проблемою і «важко відповісти». Детальніше – дивіться таблицю №2.
Слід зауважити, що у розподілі визначення, чи є корупція вирішальною або лише просто проблемою, Ужгород посідає одне з найнижчих сходинок.
Зокрема, загалом по країні 63% жителів вважають корупцію у власних містах вирішальною проблемою. Нагадуємо, що в Ужгороді – лише 51%. Водночас, загалом по країні лише 28% жителів вважають корупцію «лише однією з проблем», тим часом в Ужгороді так вважають аж 47% опитаних.
Чи означає це, що ужгородці більш лояльні до корупційних дій, чи у місті є більш нагальні проблеми, ніж корупція – згідно з дослідженням сказати важко.
Водночас, згідно з дослідженням ужгородці за рік почали умовно лояльніше ставитися до корупції, адже ще у березні 2015 року аж 74% ужгородців називали корупцію – вирішальною проблемою у місті, і лише 18% – просто проблемою. За рік це співвідношення скоректувалося на 51% та 47% відповідно.
Ще одне цікаве зізнання ужгородців: 66% з них впевнені, що місцева влада нічого не робить для того, аби зупинити корупцію, і це ще один найгірший показник по країні. Лише 15% опитаних вважають, що місцева влада протидіє корупції.
Іван Романчук, Mukachevo.net