Екологи проти економістів: Хто переможе у битві за вітер на Боржавському хребті?

33
12

Закарпаття лихоманить — високогірний Боржавський хребет, що проходить Міжгірщиною, Воловеччиною та Свалявщиною, тишком-нишком, без обговорення з громадою, місцеві РДА віддають під забудову вітряками.

Перші, хто забив на сполох — спортсмени-парапланеристи, а за ними й екологи, адже Боржавські вершини – єдине місце, що підходить для парапланеризму. Бо у разі побудови там вітрогенераторів, на цьому виду спорту та туризму можна ставити хрест.

—Все, земля вже в довгостроковій оренді – і на кадастровій карті, яка є в загальному доступі, червоненьким позначено ці вітряки, які стоятимуть на вершинах Боржавського хребта. Зокрема, на Гимбі (Гембі) та Великому Версі. Нас просто обвели навколо пальця, - розповідає спортсмен, інструктор-парапланерист Андрій Когут.

Хто «ЗА»

Закарпатська ОДА – вона є ініціатором використання полонин Боржави з метою економічного прибутку, Свалявська та Воловецька РДА.
Єдиний аргумент – бюджети двох районів будуть поповнюватися приблизно по 600 тис. грн щороку. Мабуть за логікою, що майже нічого не треба робити, а гроші «капають».

Хто «проти»

Парапланеристи, екологи та активісти. Вони стверджують – будівництво ВЕС зруйнує привабливість карпатської природи, а також туристичну сферу регіону, що прямо впливає на добробут місцевих мешканців.

Влада та громада Міжгірського району теж проти. Адже місцеві вміють заробляти на туризмі та туристах. Це поселення, транспорт, розваги, торгівля сувенірами – сума заробітку від яких  у декілька разів більша ніж ті 600 уявних тисяч гривень від вітряків.

— Вітряки того типу, які пропонуються на Боржаві, загрожують передусім мігруючим птахам, хижим птахам та кажанам, які не сприймають лопаті вітряка, як природну загрозу, через що дуже часто гинуть, каже еколог Оксана Станкевич-Волосянчук.

Днями відбулась  зустріч представника компанії-забудовника, райадміністрацій Свалявського та Воловецького районів з противниками проекту з боку спортсменів-парапланеристів, де обидві сторони пробували дійти консенсусу.

Представник інвестора Святослав Жмуцький намагався нав’язати свою позицію, але на конкретні запитання не зміг дати відповіді.

Єдиним компромісним варіантом інвестори пропонували зупинку роботи генераторів на період змагань. Але представник спортсменів Андрій Когут, вимагав  змінити проект та забрати вітряки з основної частини Боржави, перенісши вглиб Свалявського та Воловецьких відрогів хребта.

Отже сторони ніби почули одна одну, і домовились зустрітись  23 лютого.

Читайте також: Закарпатець живе за рахунок вітряка
 

Коментарі

ММ
Мішко Мадар

А масова вирубка лісу в тій місцевості нікого не бентежить? Тамошня екосистема вже давно зруйнована, причому за участі самих же місцевих, які вирубують ліси під корінь, спричиняючи і зсуви грунту, і повені у інших районах, і роблять Боржаву надзвичайно "привабливою" для туристів. Шкода від установки вітряків порівняно з цим варварством - просто мізерна.

МЗ
Мукачівський з Міжгір'я

Проти! Проти! Проти! Най йдуть лісом!

ФП
Фула Повідайчикович Ілліч

А позирай шо тоті ґазди попридумали, уже хащу дорізают, тепер би ся за полонину взяли. Айбо хлопці я вам повім, шо у вас руки короткі, малинькі потні ручинятка які привикли красти із бюджета, закороткі на такоє діло.

УЗ
Уйко з полонини

Замість того оби розвивати туризм, легше дістати на лапу від "турецьких" інвесторів, і битися в груди які они патріоти краю. Най найдут другі міста чи крім Боржави вітру нема ниґде?

ДА
Дідо Адольф

Всьо уже поділено, і жлоби радісно потирают руки. Непонятний інвестор за безцінь знищить мальовничий куток України. Ця полонина є надбаням всього українського народу, і чи вправі горстка депутатів-казнокрадів вирішувати такі питання?

Г
Гуцул

На Слобожанщині і Донеччині свої варвари а тут свої местні для котрих навар на першому місці а про екологію ерозію туризм у їхніх мозгах місця нема.

Т
Токар

Нам з Анталом похрен хто з них переможе - за виділення земельних діілянок, своє ми вже взяли

ОБ
Олег, Берегово

Пітьові - ай, по всьому світу ставлять вітряки, лиш не будь-де. Мікулаш все вірно написав - будувати такі потужні індустріальні об"єкти на полонинах о повний маразм. В Україні нема інших місць? Є акваторія Чорного та Азовського морів, є розорані степи Слобожанщини, є терикони на вільній території Донбасу. Чого лізти в "легені Європи" - Карпати?

М
Мікулаш

Полонини - дуже вразливі ЄКОСИСТЕМИ. Вітряки, думаю, будуть нести на хребет не "на хребтах", а потужною технікою. Ми знаємо, що таке ЕРОЗІЯ грунту на гірських схилах. Потім, ці вітряки будуть підключатися до енергосистеми кабелями, які будуть прокладатися в грунті, в траншеях. Ці траншеї теж будуть рити на лопатами, а потужною технікою. Бідні полонини будуть ЗНИЩЕНІ. І все це заради ЗИСКУ кучки пройдисвітів, які в горах жити не будуть, а лише діставати бариші.

П
Пітьо

Та по цілому світі вітряки стоять і никому немішає. Не птахам ні звірям ни людям!

А
Аня

Де можна підписати що проти?!!!! 1000000 разів проти!!!!

П
Патріот

А якщо я і еколог і економіст, то мене має порвати тепер?

Читайте також