За словами директора Закарпатського інституту політичних досліджень Віктора Пащенка, голова Закарпатської ОДА повинен нести відповідальність бездоказові звинувачення у підкупу виборців.
Протягом останнього місяця Геннадій Москаль надсилає у правоохоронні органи Закарпаття списки осіб, які начебто у попередні роки займалися підкупом виборців. У цьому переконаний голова Закарпатської ОДА і вимагає від силовиків вжити заходів. Ті оперативно реагують, і вже тягають на допити людей Виноградівського, Мукачівського, Хустського, Берегівського та Великоберезнянського районів.
Дійшло навіть до того, що на допит хотіли викликати небіжчика. Житель Мукачівського району, який помер ще у 2010 році, на думку Геннадія Москаля досі підкуповує виборців.
Вражає також реакція міліції, яка в лічені години (як правило 2-3) після заяви губернатора відразу ж порушує кримінальні справи.
Ще одна цікава деталь, усі заяви у міліцію із списками від Москаля стосуються виключно Єдиного Центру.
– Це можна оцінювати з багатьох точок зору. По-перше, губернатор – це адміністративна посада. Коли посадова особа заявляє про злочин, то для цього мають бути докази, інакше це виглядає безпідставно. У цих списках, які він подає, є сільські голови, депутати різних рад, тобто всі активісти ЄЦ. Це робиться, щоб цих людей пресувати і є прямим використанням адмінресурсу в політичних цілях, – пояснює директор Закарпатського інституту політичних досліджень Віктор Пащенко.
– Другий момент. Допустимо, губернатор піклується про чистоту виборів і хоче забезпечити їх прозорість. Але в той же час цей губернатор очолює список однієї з партій. Якщо вже ти губернатор і так піклуєшся про чистоту виборів, то маєш відмовитись від участі у політичній боротьбі. Він же особисто наголошує, що бюджетними не мають йти в політику, а сам це робить. Це лицемірство, – додає експерт.
– Чому оприлюднюються саме списки ЄЦ? Це явна політична ангажованість, метод брудної боротьби з політичними опонентами. Нічого не буде доведено, це точно. Але людей це відволікає від роботи та політичної діяльності. До речі, така ж тактика у нього була за часів керування обласною міліцією Закарпаття (кінець 90-их років – ред.). «Якщо ми не можемо спіймати злочинця, то треба їм створювати проблеми, щоб вони не мали часу на злочини», – казав він тоді. Я вважаю, що у цій політичній боротьбі треба такі ж проблеми створювати Москалю, він як посадова особа має нести відповідальність за наклеп з метою отримання політичних дивідендів, – зазначив Пащенко у коментарі Mukachevo.net.
– Якщо узагальнювати, то це загальна практика авторитарно-диктаторського режиму. В тім числі наша країна таку практику пережила при Сталіні. Сталінізм тримався якраз на таких доносах, коли сусід писав на сусіда, щоб отримати його кімнату в комуналці, посаду, владу чи ще якусь вигоду. На такому тримається будь-який диктаторський режим і саме це на нинішніх виборах застосовує Москаль, – підсумував політолог.
Mukachevo.net