Експерт з децентралізації: три райони — оптимально для такої області як Закарпаття

14
10

Нещодавно у мережі з'явилось інтерв'ю з директором інституту розвитку територій Юрієм Ганущаком.

Закарпатський експерт із питань місцевого самоврядування та децентралізації Володимир Феськов отримав коментар від ідеолога та натхненника реформи децентралізації про формування нових районів на Закарпатті.

Ганущак розповів про те, що поділ Закарпатської області, якщо дотримуватись методики (вона оприлюднена на сайті децентралізація) — один із найпростіших.

Створення районів — це впринципі формування потужної, ефективної державної влади на місці. Питання перше — де може бути сконцентрована ефективна влада (це питання адміністративної еліти). Вона формується у містах з населенням з кількістю більше 50 тисяч населення, тобто там де є і велика конкуренція. У методиці так і написано, вибираються обласні центри, далі йдуть місця вище 50000 осіб. Далі робиться так звана "зона гарантованої відповідальності". Вважається, що якщо ми вибрали ці місця - там можна вибрати нормальний адміністративний апарат, професійний апарат у всіх сферах, у тому числі поліція, МНС, податкова (тобто кваліфіковані кадри там можуть вирости і не втечуть). І тому вибираються саме ці центри.

"Важливою є доступність. Наприклад у гірських районах бюрократи їздять тільки тоді, коли щось сталося, або якась перевірка. І ось ця присутність на території, а не тільки в обласному центрі - оце є головне. Тобто ми маємо місто Ужгород, Мукачево, гірські міста. А далі дивляться на інші території, і якщо там більше 150 тисяч (це мінімальне навантаження на апарат). У випадку, якщо навантаження на апарат більше як 150 тисяч, створюють ще один район. Але апріорі тоді виходить ситуація, що він буде трохи слабшим, ніж оці перші дві позиції (навколо обласного центру, чи міста понад 50 тисяч населення). Таким чином ставиться Хуст і дивляться чи є ця територія по методиці відповідна до вимог - і відповідь "Ні" (за межами відповідальності є тільки шматок Рахівського району). Тобто за методикою - 3 райони - це так як треба" - каже Ганущак.

Детальніше про ризики створення районів за етнічним принципом, оптимальне навантаження на територіальні одиниці та про те, чому не варто йти на поступки дипломатії у питанні децентралізації читайте у нових матеріалах Mukachevo.net.

Нагадаємо, нещодавно голова ОДА Олексій Петров запропонував уряду проєкт з 6 районів на Закарпатті.

Коментарі

S
stefan

Звідки з'явилися ці "розумні теоретики" ? Вони жили в таких умовах, якщо протягують народ в "світле майбутнє ?

V
Vaclav

Dobry den dopadne to stejne jako v Ceske republice okresi zrusili a uredniku pribylo prece nikdo nebude jezdit 40 nebo az 50 km daleko urady budou tam i tak.

РУ
Роман Ужгород

Кто эти пару экспертов которые решают судьбы миллиона людей в области?.Вот сделать пару районов Закарпатья потому что эксперт и в Киеве сказали.Может тогда референдум провести,чтоб местные люди сами решали.

У
Українець

Взагалі не потрібно районів і областей. Є держава і ОТГ. Більше ніяких бюрократів.

М
мукачівець

Місця в глядачських залах, а якщо про адміністративну одиницю - то "в містах".

.
..

якщо би була інфраструктура то хоть один но у нас елнметарно нема дорог

В
всмтслі?

всмислі знищити?ви реально такі недалекі?

П
Петро

Всі ці експерти тільки що і знають відволікають увагу людей від соціальних проблем. Людині з сільської місцевості потрібна робота, щоб отримати зарплату і годувати сім ю, а експерти за рахунок своїх рекомендацій годують свої сімї і ім все рівно, що частина сіл Закарпаття просто перестане існувати, тому-що молодь поїде на заробітки і не в міста України, а за кордон. Тоді Ваші рекомендації пан експерт не будуть потрібні нікому.

Б
Борка

Не знаєте уже, як би знищити Закарпаття. Реально має бути 8 районів. Ніякі не 3 і не 1 - експерди великі.

Ш
Шони

Одно закарпатье

Читайте також