Фестиваль «Червене вино» – спроба №19

17
6

Отже, в передювілейний рік найстарішого фестивалю Закарпаття можна констатувати, що він справді став наймасовішим фестом області і свого роду візитівкою краю. Минулоріч організатори дійства навіть спромоглися виготовити відповідну атрибутику заходу. Власне, на цих двох моментах досягнення і достоїнства фестивалю завершуються. А шкода.

Ясна річ, що для місцевих жителів – це така собі святкова тусовка, яка є  логічним продовженням різдвяних свят з фіналом на Василя.

Жаль, що сьогодні уже ніхто не акцентує увагу на тому, що  започаткували свято три Василі – Гонак, Ковбаско та Ільтьо. І хоч один із них знаходиться у засвітах, інший  – на заслуженому  відпочинку, третій – на державній службі – про це інколи слід згадати.

Фестиваль, на жаль, часто балансував  на межі з політикою. На щастя, цього зрощення не відбулося. Натомість останні повідомлення з міської управи кажуть про те, що  нинішній фестиваль є останнім під егідою місцевого самоврядування  і в наступних роках це право буде делеговано  комерційним структурам.

Та попри ці заяви громада міста досі не мала прозорої і відкритої інформації про витрати і надходження від фестивалю. Власне, за дев’ятнадцять років не зроблено жодного кроку для формування  інфраструктури  та архітектурного ансамблю  самого виноторгового  містечка. На сьогодні площа фесту – це безлике наметове містечко у гірших зразках несмаку. А могли бути уніфіковані малі архітектурні форми у стилі закарпатської  дерев’яної готики, збірно- розбірні колиби і – жодного намета, який би псував  задані параметри .Зрозуміло, що подібні завдання слід делегувати відповідним комерційним  структурам, а чиновникам міськради варто всіляко дистанціюватися  від безпосереднього впливу на участь тих чи інших осіб  , щоб уникнути підозр у преференціях чи корупції.

Фестивалю не можна топтатися на одному  місці. Слід рухатися далі. Громадська рада чи інший  організатор фесту мають підвищити вимоги до конкурсантів. Зокрема, сьогодні аномальним видається мізерна частка сухих столових вин у структурі   пропонованих  напоїв, а про марочні вина  взагалі не йдеться. Складається враження, що експерти – сомельє – верховні судді і вершителі доль переможців не створюють преференгцій і  не стимулюють тих відважних сміливців, які виробляють найскладнішу класику  жанру – сухі вина. Саме представники цієї категорії вин мають домінувати серед головних номінацій.

І, зрештою, не вином єдиним .Традиційно у Закарпатті  завжди у пошані були виноградні бренді – продукти зброджування виноградних вижимок . У двадцятих роках минулого століття у районі Мукачева – Росвигово діяла винокурня, яка виробляла знамените на теренах Східної Європи виноградне бренді «Паланок».Сьогодні аналогом цього напою є всесвітньовідома група з Італії чи ракія з Балкан , чи орухо з Іспанії. Свою версію подібного напою має агросадиба «Кельтський двір під Ловачкою».

Отож, наступний ювілейний фест «Червене вино» слід  провести у якісно новій іпостасі, врахувавши помилки минулого і вимоги прийдешнього часу.  

 Андрій Клоц, для Мукачево.net

Коментарі

В
Всiм

Обережно, люди добрi, не дайте себе обдурити крадiю та аферисту!!! Шолтiс Юлiй Людвикович, який мешкае в Закарпатськiй областi мiстi Мукачево по вул. Берегiвськiй буд. 28, кв. 15 (тел. домашнiй 4-41-41, моб. – 0995061005) зарекомендував себе, як людина що здатна на шахрайство, обман а також крадiжку. Дуже небезпечна людина – лицемiр, мае аморальнi задатки. Постiйно пропонуе послуги на виконання ремонтних робiт в будiвлях, спорудах та помешканнях, а потiм намагаеться обдурити, а кошти привласнити i розтринькати на свiй розсуд. Його батько Шолтiс Людвик Людвикович i мати Шолтіс Габрієлла Іванівна синка покривають та створюють йому всi умови для можливостi творити беззаконня. Попереджаю всiх на майбутне – це дуже небезпечнi та лицемiрнi люди. Будьте обережнi при спiлкуваннi i особливо коли будете мати з ними якусь справу.

Т
Тарас

шо тут патякати, органызація на 3 з плюсом - ніякого контролю за реальністю цін і якості на фестивалі, заплатив за місце і продавай що хочеш і по якій хочеш ціні. Кортше, тотальна пянка, що ще треба, щоб напитись і забутись... нічим тут вихвалятись.

М
Місний

Шось автор не "зовсім в темі" про "найстаріший фест". А як же Берегівський фест - Берегфест "Дружба без кордонів". Тай сам фест перетворився на шашличний шабаш. Прикро.

А
Азеф

Админ! Почему убрали мою инфоримацию по паграничнице совершившей ДТП в Виноградове 14 января с летальным исходом. НАРОД чтоб вы знали, она была пьяна - анализ показал 5 ПРОМИЛЛЕ алкоголя в крови, и ко всему ВНИМАНИЕ - наличие в крови АМФЕТАМИНА!!!!!!!!!!!!!!!!! Это она ехала со слубы, получается БУХАЛА И УПОТРЕБЛЯЛА НАРКОТУ НА СЛУЖБЕ. Во ЖЕСТЬ - ГРАНИЦА НА ЗАМКЕ у АЛКАШЕЙ И НАРКОМАНОВ. Но факт в другом, теперь погранцы хотят скрыть эти факты - наличие в организме этой сучки алкоголя и наркотиков. ГДЕ ПРАВДА???????????? За рулем "Щкоди-октавии" находилась МАРКОВЦІЙ ОКСАНА, военнослужащая ПВ, контрактник Мукачевского погранотряда, контролер КПП "Вилок". Со слов очевидцев, была пьяна в "дымину", настолько, что не могла самостоятельно выйти из автомобиля, еле держалась на ногах. Работников милиции прибывших на ДТП и требоваших Марковцый выйти из своего авто, Оксана посылала "нах-й", грозилась всех уволить, орала матом и была невменяемая. Возникает вопрос, где и самое главное КОГДА, эта СВО

Г
Грапа

всесвітньовідома група з Італії

І
Іринка

Ой не правда ,що за рахунок фестивалю ніхто не добудує свій ресторан ! Чому ,цікаво, не прийшли переможці минулого року ? А все тому , що замість трьохсот з лишнім гривень на квітанції треба було реально сплатити майже тисячу ! Про безлад торгових точок і надмірний гамір зі сцени на фоні корупції чиновників уже й згадувати не хочеться !

Читайте також