25 листопада в Нью-Йорку відбулася церемонія нагородження лауреатів міжнародної премії "Еммі" International Emmy Awards, відому ще як телевізійний "Оскар". Її присуджує Міжнародна академія телевізійних мистецтв і наук (IATAS).
Вперше на цю престижну кінопремію було номіновано одразу два угорських фільми - "Вічна зима" та "Трезор". Угорські претенденти були вперше висунуті в 47-річній історії премії та одразу у двох категоріях.
В результаті приз "Еммі" отримала Марина Гера, яка зіграла головну роль у стрічці "Вічна зима" (режисер Аттіла Сас). Актрису привітав особисто прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.
У стрічці задіяні також закарпатські актори із Берегівського угорського драматичного театру. Більшість з них грали радянських військових. Наприклад, режисер та актор Олег Мельничук майстерно виконав роль начальника табору.
- Чесно кажучи, я не планував брати участі в зйомках, адже в цей час був зайнятий власною виставою. Просто супроводжував наших акторів, яких запросили взяти участь у фільмі. Однак режисер все-таки переконав мене пройти кастинг. Одягнув офіцерську форму, вийшов, прочитав невеличкий монолог. Аттіла більше мене не відпустив - довелося грати роль начальника табору. Дуже радий, що фільм та Марину Геру відзначено такою престижною премією. Сподіваюся, що на Закарпатті також відбудеться прем'єрний показ. Адже ця непроста важка тема стосується і родин багатьох закарпатців, і не тільки їх, - розповів Олег Мельничук Mukachevo.net.
У стрічці також задіяні закарпатці, актори театру Качур Андраш, Ференці Аттіла, Сабо Імре.
Історія "Вічної зими" починається в грудні 1944 року, коли радянські війська приходять в Угорщину. Одна із героїнь чекає свого чоловіка з фронту, однак її та багатьох інших "зрадників" у вагонах для тварин примусово вивозять у трудовий табір за тисячі кілометрів від рідної домівки. Там вони мають щодня важко працювати на вугільних шахтах. І лише зустріч з чоловіком на ім'я Раймонд (Шандор Чані) допомагає Ірен (Марина Гера) вижити, не зломитися у цих пекельних умовах, пережити всі табірні жахи ...
У номінації "Кращий драматичний серіал" нагороду також отримав британський багатосерійний фільм "Макмафія" (McMafia) режисера Джеймса Уоткінса. У категорії "Кращий телефільм або міні-серіал" перемогу здобула "Тиха гавань". У категорії кращий документальний фільм перемогла стрічка "Bellingcat: Правда в світі постправди" голландського режисера Ганса Пула. Вона розповідає про ініціативну групу, яка проводить журналістські розслідування, в тому числі зачіпають діяльність російських розвідслужб, отруєння Юлії та Сергія Скрипалів.
Читайте також: У Будапешті презентували перший повнометражний фільм про ГУЛАГ за участі закарпатських акторів