Куди краще їхати за екстремальними зимовими відчуттями дізнавався кореспондент Mukachevo.net.
Не так давно українські Карпати засипало першим снігом, а ряд курортів Закарпаття оголосив про відкриття лижного сезону. Тож який з них варто обрати, аби не шкодувати про дарма витрачений час та кошти? ТОП найкращих місць для лижників разом з кореспондентом Mukachevo.net сформулював експерт з туризму, начальник управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Денис Ман.
1. Драгобрат
11 витягів, загальна протяжність трас до 10 км.
Відстань від Ужгорода – 240 км.
Це найбільш високогірний гірськолижний курорт України. Суттєвим його плюсом є цінова політика - він є одним з найдешевших зимових курортів в країні.
Тут є траси і для завзятих лижників, і для новачків. Гірськолижне спорядження можна взяти на прокат в 9-ти пунктах.
- Драгобрат, на відміну від ряду інших курортів, має природній сніг до середини травня. Це велика перевага, тут не треба використовувати штучний сніг. Мінусом є дорога на Драгобрат. Але окрім основної, туди ведуть дві додаткові дороги, які можуть завжди стати в нагоді туристам, - підкреслив Денис Ман.
2. Гора Красія
(с. Вишка Великоберезнянського району).
14 витягів.
Тут є найдовша гірськолижна траса в Україні - понад 3,5 км.
Відстань від Ужгорода – 63 км.
Це один з найбільш оснащених курортів Закарпаття з сучасними підйомниками та пунктами прокату. Ціни тут теж прийнятні - середня вартість проживання у закладах розміщення становить 200 гривень.
- Цей курорт найбільше люблять саме закарпатці. Днями там випав сніг, але офіційно сезон поки не відкритий. Неподалік є багато сільських садиб, тому проблем з розміщенням немає. Поряд - Львівська область, і незабаром там планується відкриття пішого пункту пропуску «Лубня-Волосате» між Україною та Польщею, що дасть змогу і полякам відвідати Красію. Неподалік розташований відомий Ужанський національний природний парк, тому відпочинок тут може бути цікавий не тільки взимку, але й цілорічно, - підкреслив експерт.
3. Район Боржави – курорти Пилипець, Подобовець та Ізки.
Відстань від Ужгорода – близько 120 км.
Тут поки трохи менше снігу, ніж на Драгобраті, але око туриста потішать неймовірні краєвиди.
За своїм потенціалом Боржава - це кілька Буковелів, стверджує туризмознавець. Усвідомлюючи це, місцева влада вже веде перемовини щодо інвестицій в дану територію.
Крім того, найближчим часом планується з’єднання зони Плаю, що на Львівщині, з закарпатською зоною Боржави спільною автодорогою «Тисовець-Славське-Боржава».
Поряд розташована популярна серед туристів Колочава, озеро Синевир та водоспад Шипіт.
Пилипець - загальна протяжність трас - 20 км. 8 витягів.
Подобовець - два бугельні витяги та буксирувальний. Довгі та круті лижні траси.
Ізки (гора Магура) - два витяги: крісельний та бугельний. Траси різної складності - легкі та середнього рівня складності, довжина найдовшої — майже 3 км.
Окрім трьох основних точок, куди варто податись у цьому лижному сезоні, на Закарпатті є з десяток інших зимових курортів, які радо приймуть туристів: с. Велятино, Синяк, Солочин, Осій, Жденієво, Лазещина, Усть-Чорна. Тут є бугельні витяги, мінеральні джерела та неперевершена природа Карпат.
Де їх шукати – дивіться на інтерактивній карті.
Юлія Барабан, Mukachevo.net