
Представник громадської організації «Центр політичних студія та аналітики» Михайло Сакалош поділився у соціальній мережі своїм досвідом спілкування з чиновниками Берегівської міської ради.
12 вересня Михайло Сакалош, як координатор ЦПСА в Закарпатські області надіслав офіційний запит в Берегівську міську раду, де просив надати йому копію затвердженого рішення засідання 18 сесії від 07.09.2012 року «Про реалізацію окремих норм Закону України «Про засади державної мовної політики» на території Берегова, прізвища ініціатора даного проекту рішення. А також копію протоколу погоджувальної ради, що затверджувала перелік питань на розгляд засідання сесії; копію документу, що регламентує розміщення в (та на) державній установі символів інших держав.
Цікаво, що відповідь ініціатор звернення отримав майже блискавично - по телефону. Щоправда вона була також у формі запитання. «Реакція влади просто мене «вбила»!», – зазначає Михайло. Бо звучало запитання приблизно наступним чином: «Тобі не… робити?»
Наступна відповідь надійшла 15 вересня на електронну адресу. Зокрема лист від Берегівської міської ради містив звичайний електронний файл під назвою «П Р О Т О К О Л №» (БЕЗ НОМЕРА) – а не сканований документ з засідання погоджувальної ради при міському голові від 07.09.2011 року м. Берегово.Не було прикріплено також супровідного листа, що повинен був містити підпис уповноваженої особи, яка направляє лист та вихідну дату з номером.У протоколі відсутня кількість голосів «за», «проти», «утримались». На зазначену у запиті поштову адресу лист-відповідь наразі також не надійшов.
«Цікаво влада і надалі хоче нас залишати без інформації і бути закритою?!», – резюмує представник громадської організації.
Варто нагадати, що нещодавно через вкрай погано налагоджену роботу відділу звернень громадян, житель Рівненської області Денис Петровський направив в Дубенську РДА 300 інформаційних запитів електронною поштою, практично паралізувавши цим роботу держоргану. Як відомо, відповідно до Закону про доступ до публічної інформації, адміністрація повинна підготувати відповіді на запити протягом 5 днів.
Серед запитів, на які адміністрація повинна дати відповідь, зокрема є й такі:
- Кількість бездомних тварин, що знаходяться на території району;
- Кількість приватних підприємців, які надають перукарські послуги у районі;
- Поголів'я овець в районі за роками з 1991 по 2012;
- Інформація про заохочення працівників РДА годинниками, на якій підставі відбувається таке заохочення, скільки годинників було вручено і кому, із зазначенням заслуг вищезазначених людей;
- Кількість виділення одноразової допомоги на поховання у районі в 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 роках;
- Перелік діючих пляжів, розташованих на території району;
- Поголів'я ВРХ, обсяги виробництва м'яса, молока, яєць, площі посіву цукрових буряків в районі за період з 1991-2012 роки в розрізі кожного року окремо;
- Виконання ініціатив Президента України про активізацію зусиль у напрямку того, що 2012 рік має стати переломним у популяризації рухливого способу життя тощо.
Мукачево.net в жодному разі не закликає діяти наших читачів таким чином. Але хочемо попередити і чиновників.
Закон «Про доступ до публічної інформації»дає право кожному громадянину звертатися у будь-який спосіб (особисто, письмово, телефоном, електронною поштою) до влади з проханням надати йому будь-яку публічну інформацію. Згідно з Адміністративним кодексом України, за ненадання інформації або затягування термінів відповіді чиновника можуть оштрафувати на 425-850 грн., при повторному порушенні – на 850-1360 грн.