Як не боятись коронавірусу: поради від закарпатського психолога

15
14

За словами психолога велику увагу під час пандемії потрібно приділяти дітям, які там само відчувають тривогу.

Мабуть, кожен з нас в час коли звідусіль говорять про коронавірус, відчуває тривогу. Як побороти свої страхи та адекватно реагувати на ситуацію,а відтак і зберегти психічне здоров'я в умовах стресу, розповіла Mukachevo.net психолог та арт-терапевт Юлія Яро.

— Страх перед невідомим - абсолютно природна реакція організму на ситуацію, яку ми не можемо контролювати і яка не відомо як завершиться. Так працює інстинкт самозбереження. Інстинкт, завдяки якому наші предки виживали у часи мамонтів і завдяки якому людство дожило до наших днів. Тому якщо ви відчуваєте у цей непростий період карантину тривогу, страх і навіть паніку - не думайте, що з вами щось не так. Це нормально.

Інше питання в тому, як сильно людина проживає ці стани. Це залежить від індивідуальних особливостей організму та психіки, а ще - прожитого досвіду.

Так ось, якщо ви відчуваєте напади паніки, знижується апетит, є порушення зі сном, головний біль, стрибає тиск, то таким методом ваш організм посилає вам сигнал SOS про те, що не справляється. В такому випадку раджу звернутись до спеціаліста психолога чи психотерапевта. Тим більше що зараз є така можливість в онлайн форматі. Багато фахівців навіть пропонують знижки на свою роботу.

А для тих хто відчуває фонову тривогу та легке занепокоєння, психолог має кілька дієвих порад.

  • Влаштуйте собі відпочинок від соцмереж і новин. Відключайтесь від віртуального світу, який зараз кишить інформацією про короновірус і, на жаль, не завжди достовірною. Повірте, ви і так жодним чином не повпливаєте на ситуацію за час інфо-детоксу, а от ваша психіка скаже вам спасибі за такий відпочинок. Займіться побутовими справами, трудотерапія, фізичні вправи - наші союзники в цей час.
  • Говоріть! Обговорюйте свої страхи і тривоги з рідними. Коли ми говоримо про свої почуття, ми їх умовно розділяємо навпіл. Це, до речі, дуже добре працює з дітьми, які так само переживають тривогу зараз, не менше за дорослих. Намалюйте чи виліпіть з пластиліну дитячий страх, детально розпитайте про що він, придумайте разом казку, в якій супергерой переможе цей страх. Це буде корисно не тільки дітям, але й батькам.
  • Напишіть план дій. Часто страх повязаний з тим, що ми не маємо контролю над ситуацією і наша уява малює різні жахливі сценарії, де від людини нічого не залежить. Тому пропишіть на листку найстрашніші для вас ситуації і що ви будете в них робити. Наприклад, якщо захворієте ви, чи ваша близька людина, чи заборонять тотально всім виходити з дому. Продумайте покроково свої дії.

Нестабільна нервова система впливає на весь організм. Тож, щоб бути здоровими, в першу чергу турбуйтесь про свій психо-емоційний стан.

Коментарі

СУ
Слава Украiнi!!!

А що, святий хрест на шиi не захiстить? Так хто тодi всесильний та всемогутнiй?

В
Володимир

до Медицина М. Семашко працював для суспільства, яке прагло розвитку. Сьогоденне суспільство хоче деградації, а для осіб з інтересами нижче плінтуса - нащо глибокі думки з розвитку медицини? Головне - послати когось кудись і отримати від того естетичне задоволення.

М
Медицина

Україні потрібно відновити систему видатного радянського академіка Семашка М.О. - повного антипода супрунщини.

Д«
до «до Володимир»

якого хера ви лізете на Закарпатські сайти???Вам своїх мало?? і твої практики дихальні вбивчі,всі ваші садхургу помирають у віці 30-ти років саме через ваше дихання «навиворіт»!

В
Володимир

до "до Володимира" - красиво пишете; часом бувають такі особи у який все навиворіт. Я так гадаю, що і сонце вам жити заважає. То нащо живете?

ДВ
до Володимира

затримай дихання назавжди...допоможе і тобі і заперевалом

P
pfr

Та мож і вдома посидіти. А кіби мож боло у сьої психологині, би боло іще ліпше. Непогана чічка https://www.instagram.com/p/B9-EWTYAlRy/?hl=uk

В
Віктор

Pfr ти правий сидіть дома Не спілкуйтеся з приізжими заробітчанами І це Вам допоможе І все буде добре

В
Володимир

Потрібно практикувати йогівські вправи, особливо дихальні вправи - пранаяму. Наприклад, практикуйте затримку дихання вподовж 10 хвилин 1-2 рази на день. А саме, видохнути і не вдихати. Якщо можете протриматися 45 сек., у вас здорові легені і вони мають впорати віруса, який тут випадково вскочить. Я можу наразі 1 хв; 35 сек. Навчайтеся дихати не часто - 6, а то й 4 вдихи на хвилину. Відомий реальний випадок - революціонер в Московщині - Николай Морозов; був в царських тюрмах десь з 1898 до 1910 рр. Потім писав книги з математики, започаткував течію з перегляду історії. Так от, в тюрмі він захворів на туберкульоз, мав вже відкриту форму - кашляв з кров'ю. Почав стримувати кашель. І в такий спосіб сам себе вилікував прямо у в'язниці, хоча всі навколо помирали.

Г
Гукан

Але Ковід дає. Тепер розумію, чого усі так розгрібали з магазинів туалетний папір. Шукайте краще вірусологів, вони вам усе розкажуть що і як. Знання - сила!

И
Иван

Пригайте з 9 го етажа - помогає, нико не жалівся

К
Коронавірус

Найкращий засіб від мене,це не дивитись телебачення, інтернет і вирубити оті диявольські соцсітки. Знижує зараження на 90%.

P
Pfr

Майголовна порада: налийте си 100 грам слив'янки, закусіт солонинов і цибульов і йдіт спати. Рано йдіт скопати город. І всьо пройде.

Р
Рия

В мене вже 8 років ПА і це страшно..тепер таких людей буде дуже багато..Після цього вірусу..Тому просто не читайте і не дивіться новини...Може цей вірус і не такий страшний?!

Читайте також