Як закарпатцям змінити постачальника газу: усі деталі та вигідні тарифи (Інфографіка)

32
21

Внаслідок реформи газу більшість споживачів турбує питання про те, як правильно обрати нового постачальника з найкращими тарифами та сервісом і як відбувається сам процес переходу.

З огляду на це, Mukachevo.net дослідив пропозиції компаній, які продають газ на ринку, а також вияснив відповіді на найпоширеніші запитання закарпатців у цій темі.

На сьогодні в Україні діє понад 40 компаній, які продають газ населенню. Це відбулось внаслідок відкриття ринку - постачальники природнього газу поставлені в умови жорсткої конкуренції, і саме через це кожен з них пропонує якнайвигідніші тарифи та бореться за кожного клієнта.

Перш, за все, виділимо декілька важливих нюансів:

  • Закарпатець має право обрати будь-яку з наявних на тепер 40 компаній в Україні для підписання договору про постачання газу.
  • Обираючи постачальника, перевірте на сайті НКРЕП чи має він ліцензію. Також, кожна компанія, яка працює з побутовими користувачами, повинна мати веб-сайт.
  • Змінювати можна тільки компанію-постачальника, а от з платіжками за доставку та розподіл газу все залишається без змін – платимо своєму обленерго, як і раніше.

Найпоширеніші міфи та відповіді на них

Міф 1. Поміняти постачальника газу може будь-який споживач.

Так, це правда. Кожен мешканець Закарпаття, який до тепер купував блакитне паливо у «Закарпатгазі», може в будь-який момент змінити його на іншу компанію. Сам перехід є максимально простим і зробити його можна онлайн. Для цього потрібно зателефонувати у колцентр, або ж подати заявку на сайті та мінімальний пакет документів новій компанії. Перелік необхідних документів вам надасть менеджер обраної компанії. Усіма решту бюрократичними моментами займеться ваш новий постачальник. Процес займе не більше 3-х тижнів (по закону), а на практиці це часто займає всього 3 дні.

Міф 2. Для переходу потрібно спочатку розірвати договір зі старим постачальником.

Ні, це міф. Споживачу не потрібно звертатись до діючого постачальника, не потрібно розривати з ним договір та оформлювати довідку про відсутність заборгованості. Перехід відбувається автоматично.

Міф 3. Змінити постачальника можуть тільки власники приватних будинків, а квартир – ні.

Ні, це міф. Мешканці як приватних, так і багатоквартирних будинків мають право змінити газопостачальну компанію.

Міф 4. Якщо у мене є заборгованість за постачання газу, я не зможу змінити компанію.

Ні, це міф. Змінити постачальника на нового ви можете. Втім, газ за новим тарифом вам подадуть тільки тоді, коли ви розрахуєтесь з попереднім постачальником за усі борги. Але якщо людина не погоджується з нарахуваннями за спожитий газ, наприклад, через застосування так званих «теплових» коефіцієнтів, то боргове питання можна і потрібно вирішувати в судовому порядку.

Міф 5. Мені відключать газ на той період, коли я мінятиму постачальника.

Ні, це міф. У період переходу газ вам постачатимуть безперебійно. Дія договору із діючим постачальником автоматично припиняється на наступний день після реєстрації споживача в Реєстрі нового постачальника.

Після цього старий постачальник має не більше, ніж 6 тижнів, щоб виставити вам остаточний рахунок з урахуванням усієї непогашеної суми заборгованості. А споживач зобов’язаний здійснити оплату такого рахунку не пізніше, ніж за 10 робочих днів з дня виставлення рахунку.

Ціни та тарифи

З міфами розібрались, тепер поговоримо про ЦІНИ і ТАРИФИ.

По закону, постачальники зобов’язані щомісяця повідомляти своїх клієнтів про зміну цін на газ. Але щоб усю зиму спати спокійно і не очікувати, що ж у новому місяці витне ваш постачальник, краще обрати собі піврічний або річний тариф. У такому випадку ціна на увесь період договору буде незмінна.

Недарма кажуть «готуй сани влітку» і це стосується цьогорічної газової теми. Адже саме влітку та на початку осені компанії пропонували найвигідніші річні тарифи (від 3,23 грн).

З настанням холодів тарифи традиційно ростуть і станом на листопад, зокрема наш «Закарпатгаззбут» - оприлюднив тариф по 8.80 грн. Для порівняння, у цьому ж місяці тариф компанії «Тас Енерджі» - 6.84 грн. за куб, «Нафтогазу» - 6.45 або 6.33 (залежно від тарифу), а «Paliv Energy» - 6,00 грн./м3.

Проаналізувати ціни усіх постачальників можна на сайтах Газправда та Газотека. На останньому потрібно заповнити коротку форму про те, який є ваш діючий тариф та скільки кубометрів на рік ви споживаєте, і сайт автоматично підбере вам найвигідніші пропозиції різних компаній. Тут їх можна порівнювати і, навіть, одразу відправити заявку на оформлення договору.

Отже, які тарифи на постачання газу пропонували різні компанії у листопаді:

Але, як ми вже зазначали, тарифи щомісяця змінюються. Найвигідніші пропозиції на зиму були в «ВЕК Палівенерго» - по 4,5 та 4,92 грн, але ці ціни були актуальні при підключенні не пізніше жовтня.

З доступних і найнижчих на даний момент зимових тарифів маємо:

  • тариф «Річний» від «Нафтогаз України». Ціна – 6,45 грн за кубометр з помісячною оплатою рівними частинами протягом всього року. При підключенні тарифу до 30 листопада, споживач платитиме фіксовану ціну 6,45 грн за куб. незалежно від сезону й навіть у випадку перевищення споживання над замовленими обсягами. Тоді як решта постачальників понаднормові обсяги зобов’язує оплачувати окремо – за ринковими цінами.
  • тариф «Економний» від «Асканія Енерджі». Ціна 6,95 грн за кубометр за умови підключення до 25 листопада. Але потрібна 100% передоплати. А понаднормові обсяги треба буде оплачувати за ринковими цінами.

Ось якими є інші «зимові» газові пропозиції:


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!



Коментарі

В
ВОЛОДИМИР

Я перейшов до Тигипка по 6.8 до травня місяця за куб.Побачимо !

Ц
Ціґань

То понятно ош газ єден. Наприклад, я перейду у нафтогаз, а всі сусіди убстануться из закарпатгазом. Понятно, ош мені ніко отдільно трубу не протягне. Буду брати уттідь, уткіть до типирь беру. Леш платити уже буду другому няньови.

T
Test

Test

В
володимир

Змінювати можна тільки постачальника, це як, за доставку і розподіл, плотимо "Закарпатгаз",- так він і є постачальник, а за що ще комусь платити

В
володимир

Для чого платити якщо газ згідно конституції ( тобто надра), належить народу, а транспортіровка газу проходить по нашим з Вами трубам.....

С
Справедливий

Вважаю , що не потрібно пояснювати , що за коментарі пишуть ті , котрі зацікавлені аби абонентів не поменшало ? Вони вас дурять , а попросту КРАДУТЬ ВАШІ КОШТИ ! Висновки робіть самі , аналізуйте . Не можете , зверніться до нейтральних , дійсно ГРАМОТНИХ ЛЮДЕЙ . Вони є !!!

С
Справедливий

Якби хтось з вас , хоч інколи моніторив ситуацію на ринку продажу газу для населення, то мав би ясну і чітку картину . Коротко . Допоможу у ваших "тьорках", мої земляки і землячки . Газ в трубі - один і той же . Якість , так само . Тиск , також . "Власники бізнесу" - різні . Фірташ (читай менеджери ) розуміє , що народ України здебільшого товпа невігласів (тупе стадо) , що є , на жаль , правдою (sorry) і цієї зими , скоріше за все, не встигне перейти до більш прагматичного продавця газу . Тому , ввиду прогнозованої теплої зими, наостанок ще хочуть максимально викачати кошти від населення . При цьому спонукають абонентів звертатися за субсидіями , кредитами , позиками (банківськими і приватних фінустанов), реструктуризації в їхніх газових відділах тощо . Мета в них ясна їм , як день . Держава ж не пустить під укіс все соціальнео-неспроможне населення . Буде ж колапс . Тому ціну підняли . Так мовити - востаннє. А далі ? Далі буде видно. Так мислять вони. Думайте , робіть ....

М
Машка

Живу в Словакії, тут знизили ціну на газ 30% і електроенергію на 10%, а в Україні підвищили газ на 34% і підвищили ціни на електроенергію і воду, як? чому? І це в такі важкі часи для народу!

Q
Qwerty

To Idiot detector: зачёт!!!)))))

ID
Idiot detector report [job id:#38512]

Parsing comment id#: 11 Comment date (DD.MM.YYYY): 25.11.2020 Comment time (HH:MM): 16:30 GMT+3 User alias [USERNAME]: до нижньої марги User aliases [ALT_NAME_HOLDER]: Шоні; Майдаун; мукачівець; СРСР; Авто; Лавор User real name: Shandor Guzytsefi User ethnicity(ies): pudgetskovy gukan, pudkatsapskiy vsrusyn User type: IDIOT User type2 [ALT_TYPE]: DURLO

ДН
до нижньої марги

а тобі педрило тупоє будуть поставляти не шмурдяк -газ?то не єдна труба?у тебе логіка желізобетонна...ти тупий осел

ДБ
До Б.

Но ти мудрило, тіпа ліпше платити фірташу по 8.80 за шмурдяк-газ, а ко рішив змінити поставщика і платити менше - тот лох)). У тебе логіка желізобетонна.

Ю
Юрій

Ці компанії любителі прописати в договорах приховані витрати й платежі, заманюють дешевою ціною, а коли доходить до розразунку випливають цікаві факти, пеня, штрафні санкції, тощо. Не може бути такої великої розбіжності в ціні при чесному веденні бізнесу! Дешевий сир в мишеловці

І
Іван

Б, удкіть ти такий розумний,а ізза перевалу зась,і зась починаш ревати гпби тя ріжутт.. Люди,людоньки - зрада,вірусу немає то все фейки,газ то лише однієї людини, угорці хочуть забрати наші землі,парашенко - дякуємо, і всьо бозмег едно і вто же.. Прапали бисьте з нечистю ,як з такими мож міняти йсю державу на ліпшоє...Як з такими свинями жити ,то точно ліпше жити окремо,вать із мадярами чи із словаками,хоч из турками лиш не з львовськими та ровенськими,франковськими дурнями!!!

Б
Б..

Люди! Не кидайтеся за дешевим газом, бо то лохотрон. Якість газу буде та сама ж, а це лиш крадії одної і тої ж компанії рвуть кожен для себе. Не можуть поділити прибутки та й розробили схему поділу грошей між собою. Виберете постачальника, а потім вам як вріжуть, то мало не покажеться.

І
Іван

Ви што газди не знали шо так може боти)?? труба одна а газ разних компаній..так в усіх нормальних державах так і є..

М
Мазур

А у чому подвох цього лохотрону? Труба одна, а газ різних компаній? Мені ся видить що головне щоб лохи договора з цими конторами позаключали на "доставку" газу, щоб потім можна було їх дрючити. Цифри потім вирівняють, а платити різним шарашкіним конторам прийдеться. Договір не можна порушувати, ви ж самі підписали собі вирок!

ДО
Де они

Куда ити заключати

T
Test

ЗН
Завидово нет

Як по одній і тій самій трубі той самий газ може бути різний по ціні? Якщо Закарпат газ має саму велику ціну то гнати його з нашого регіону

М
Миколайович

Я перейшов на Нафтогаз, за 2 тижні оформили переведення за 2 тижні, 6.45 на рік проти 9 грн у фірташовського Закарпатгаза - аргумент

Читайте також