Мати басейн вдома, або на дачі на сьогоднішній день є поширеним явищем, адже купання є способом оздоровлення організму. А якщо басейн знаходиться поруч, то це дає можливість нікуди не ходити і купатися в будь-який час.
Але, щоб від таких процедур була користь, вода повинна бути чистою. Є певні способи і рекомендації для підтримки чистоти води.
Одним з найважливіших етапів підготовки води в басейні є регулювання рівня pH.
Що таке рН? Водневий показник (рН) являє собою ступінь активності іонів водню в розчині, що виражає його кислотність або лужність.
Кислотність середовища має велике значення для більшості хімічних процесів, і протікання або результат хімічної реакції найчастіше залежить від кислотності середовища. У нашому випадку це показник pH води в басейні. Тому, при дискомфорті у воді басейну варто перевірити показники його води – рівень pH, концентрацію дезінфікуючих речовин, та й взагалі треба знати хімічний склад води, якою Ви наповнюєте басейн. Чому це так важливо? Якщо рівень рН низький - очікуйте підвищену корозію, якщо рН високий - швидше ростуть водорості, прискореними темпами виділяється вапно, дратуються слизові, і в обох випадках неефективно працюють спеціальні хімічні препарати.
Використання тестера
Це такий прилад, який показує, скільки залишкового хлору у воді, а також вимірює рівень кислотності. Даний прилад (він є смужковий і таблетований), дозволяє встановити, скільки препарату знадобиться для повноцінного очищення і обробки води.
Процес очищення
- Якщо в ході вимірювання тестером з'ясовується, що рH завищений, то його обов’язково потрібно знижувати, тому як висока лужність провокує розвиток водоростей. Для зниження рівня лугу додають спеціальні засоби, наприклад pH minus, поки не буде досягнутий рівень 7,0-7,4(ідеальний показник).
- Через 15-25 хвилин додається швидкорозчинний препарат з високим вмістом хлору Schock Tabs 20. Це дозволяє моментально очистити воду. Паралельно потрібно додати засіб, що зупиняє зростання водоростей Algicid Super.
- Фільтрувальна установка ставиться на безперервний режим до тих пір, поки не відбудеться повне очищення води, а також один раз в день потрібно здійснювати промивку піску.
Якщо після закінчення доби вода стане молочно-білого відтінку, то потрібно знову застосувати тестер, після чого повторити всі процедури, але вже без додавання хлорвмісних препаратів. Якщо ж в прозорій воді спостерігаються хлоп’я, то варто трохи почекати - система фільтрів може їх відігнати, але якщо цього не відбувається, то можна застосувати препарат-коагулянт Флок рідкий або Флок у картріджах. При його використанні система фільтрації відключається. Коли вода стає прозорою, то фільтр промивається, а дно чиститься пилососом для басейну, щоб уникнути осідання осаду.
Після всіх виконаних робіт фільтр промивається і потрібно знову застосувати тестер. Така ретельність потрібна для того, щоб у воді не залишалося шкідливих домішок і басейн міг виконувати лікувальні функції. Згодом потрібно тільки раз в тиждень вводити хлорвмістимий препарат такий як Maxifresh (чистий хлор) або Multifresh (комбінований хлор + альгіцид).
Покриття для басейну
Слід відзначити, що окрім використання спеціальних препаратів, дуже важливо закривати басейн спеціальним покриттям, що зменшує можливість забруднення, знижує ризик «цвітіння» води та зменшує витрати хімічних засобів для підтримки чистоти і прозорості води.
Не менш важливим етапом у підтримці чистоти басейна є очищення басейну від опавшого листя (за допомогою спеціальних сачків), та прибирання бруду, що осідає на дно басейна (спеціальними пилососами).
Якщо Ви будете дотримуватися всіх вище наданих порад – то вода у вашому басейні
буде чистою і прозорою!
Насолоджуйтеся чистою і здоровою водою з надійною хімією для басейнів
від компанії «Ліка-Комфорт».
Стаття надана компанією «Ліка-Комфорт»