Якщо угорську АЕС "Пакш" збудують, то російське ядерне паливо возитимуть через Чоп і Мукачево (ФОТО)

35
4

Росія і Угорщина мають намір у поточному році підготувати основні контракти, що стосуються будівництва двох нових блоків угорської АЕС «Пакш».

Про це повідомив генеральний директор "Росатому" Сергій Кирієнко. Як відомо, у січні 2014 року Росія і Угорщина підписали міжурядову угоду, що передбачає спорудження двох нових енергоблоків АЕС «Пакш». На ці цілі Росія надасть Угорщині кредит на $ 10 млрд.

Згідно з планами, перший новий атомний енергоблок запрацює у 2023 році. Зауважимо, що атомна електростанція у м. Пакш знаходиться у зоні 500-кілометрової досяжності від Закарпаття. Це вже викликає певне занепокоєння.

Утім, в самій Угорщини інформація про співпрацю з росіянами та розширення ядерної енергетики викликала неоднозначні настрої. Цього року в Будапешті прихильники екологічної організації "Грінпіс" вже ротестували проти проекту, який з одного боку поставить Угорщину в небезпечну залежність від закордонного «мирного атома», а з іншого ... завдасть істотної шкоди самій Росії.

"Грінпіс" Угорщині неодноразово звертався до парламенту Угорщини, аби він відмовився від проекту розширення АЕС "Пакш". Адже схвалення проекту поставить Угорщину в енергетичну залежність від одного виробника енергії на найближчі 60-70 років.

Вкрай насторожує і секретність угоди. "Історія вчить, що рішення, прийняті в обхід громадськості та експертного обговорення, несуть у собі чимало небезпек, які неминуче доведеться розгрібати тій чи іншій стороні", - зазначає експерт Євген Усов.

У той же час у Угорщині є реальні можливості самостійно забезпечити себе енергією і без будівництва нових реакторів - це однозначно доведено експертним співтовариством.

Російський експерт вважає, що поспішна угода з Угорщиною завдасть серйозної шкоди й самій Росії.

По-перше, будівництво нових енергоблоків в Угорщині фінансуватиметься за рахунок російського федерального бюджету. Хоча за рахунок власного бюджету росіяни розробляють зведення подібних АЕС у Білорусі, В'єтнамі, Йорданії, Туреччини, Фінляндії ... Всі вони будуватимуться за рахунок державних кредитів Росії, тобто за рахунок російських платників податків.

Окрім цього, відходи з майбутньої АЕС "Росатом" має намір складувати в самій Росії. Таким чином країна перетвориться на звалище зарубіжних відходів. Цьому питанню присвячена Стаття 7 угоди між Угорщиною і Росією .

Нагадаємо, що за уряду Януковича, 17 жовтня 2012 року у Києві було підписано Угоду між урядом Російської Федерації, урядом Угорщини і Кабінетом міністрів України про співпрацю у сфері перевезення ядерних матеріалів між Російською Федерацією і Угорщиною через територію України.

Транспортуватимуть відходи планують через Закарпаття, що певною мірою загрожує і безпеці України. Адже сторони домовились, що пунктом передачі ядерного палива буде залізнична станція Чоп із перестановкою колісних пар у Мукачеві. Це не може не викликати занепокоєння й у закарпатців.

Оскільки фінансування нової АЕС "Пакш" в Угорщині відбувається з порушеннями Європейської правової системи організації "Грінпіс" та Енергетичний клуб 12 червня 2014 року звернулися із відповідною заявою до Європейської комісії з конкуренції.

Коментарі

П
пенсіонер

КОРОЧЕ, МАДЯРИ ПРОДАЛИСЯ ПУТЛЄРУ.ОДНА НАДІЯ НА АМЕРИКУ!!!

М
МТ

Геніальний вчений Нікола Тесла винайшов засіб отримання енергії з ефіру. Ще в кінці 19 століття дармовою електроенергією забезпечувався цілий штат. Але світовим банкірам, що рухалися до повної монополізації запасів нафти, такі експерименти не сподобалися. Лабораторія Тесли "випадково" згоріла, зникла наукова документація, а кишенькова преса почала травлю видатного вченого. Згодом, через масонських "вчених" запанували "науково обгрунтовані" теорії, де не стало місця реальній науці. Були роздута купа "геніїв", які вели науку в тупик. До речі. Ейнштейн один з них... В наш час, країни, які прагнуть енергетичної незалежності, стають обєктами атак "Грінпіс" та "незалежних" ЗМІ.

Д1
до 1236

Що правда то правда. но нико то не хоче думати. Iндiя то пройшла, Болгарiя. а тепер в боргар свiтло дешевое в кавичках.

1
1236

Коли хтось виходить з-під енергетичного контролю світових маланських олігархів, на того натравлюються кишенькові ЗМІ та "Грінпіс". Хіба хтось в чомусь сумнівається?

Читайте також