Інфографіка: Що робити вчителю під час “Повітряної тривоги”

49
0

Загальні рекомендації як діяти вчителю та відповідальній особі під час ввімкнення сигналу “Повітряна тривога”.

Усі загальні рекомендації зібрало інформаційне агентство Укрінформ.

Підготовчі заходи:

 1. Учасники освітнього процесу мають заздалегідь бути ознайомлені з місцем розташування захисних споруд, а також правилами поведінки під час евакуації та укриття в захисних спорудах.
 2. Якщо за однією захисною спорудою закріплено більше одного закладу, то розподіл учасників освітнього процесу за наявними спорудами фонду захисних споруд відбувається з урахуванням їх місткості та розташування на місцевості.
 3. Учасники освітнього процесу заздалегідь повинні бути навчені виконувати заходи з Плану реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції навчального закладу, які передбачені на випадок отримання сигналу.
 4. Заклад освіти заздалегідь повинен розмістити всі покажчики напрямку руху для швидкого та безпечного проведення евакуаційних заходів учасників освітнього процесу.
 5. Під час евакуації та укриття в захисній споруді учасників освітнього процесу має супроводжувати відповідальна особа (працівник освітнього закладу).
 6. Заздалегідь встановлюються відповідальні особи, які після евакуації перевіряють, чи не залишилися в закладі учні, які перебувають за межами захисної споруди.

Порядок дій при отриманні сигналу:

 1. Відповідальна особа у разі надходження сигналу вмикає наявну систему оповіщення навчального закладу.
 2. Вчитель має миттєво сповістити учнів (словесно) про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації та припинити навчальне заняття.
 3. Відповідальна особа разом із вчителями має скоординувати хід евакуації учнів від класу до захисної споруди (укриття).
 4. Учні класів, у яких викладають вчителі, мають бути організовані для негайного пересування двома колонами в приміщенні класу та швидко залишити кабінет. За можливості учні самоорганізовуються, залишають кабінет та рухаються до захисної споруди. При обмеженому просторі для пересування учні залишають приміщення групами.
 5. Відповідальні особи за евакуацію повинні знаходитись у заздалегідь визначених місцях та допомогти в організації та регулюванні швидкого руху до захисної споруди. До вчителів, які супроводжують молодші класи, приставити помічників.
 6. Медичний працівник повинен бути у відведеному місці для швидкого надання медичної допомоги.
 7. Відповідальні за евакуацію повинні знаходитися біля виходу iз захисної споруди для здійснення контролю за порядком укриття учасників освітнього процесу та швидкого реагування у разі, якщо виявиться, що хтось відсутній.
 8. Учні або цiлi класи, які перебувають на подвір'ї закладу, під час сигналу тривоги повинні рухатися під наглядом вчителя або самостійно до захисної споруди.
 9. Усередині захисної споруди вiдповiдальнi особи повинні забезпечити, щоб учні швидко та обережно зайняли свої місця. Після того як усі учні займуть свої місця, відповідальний за клас повинен перевірити наявність усіх учнів.
 10. Під час перебування в захисній споруді вчителі та відповідальні особи повинні вжити заходів, щоб заспокоїти дітей та всіх, хто перебуває у споруді.

Стежте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також