Іпотерапія в тренді: Як фермерські коні з Виноградова лікують людей (ФОТО)

72
6

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні понад 2 мільйони 800 тисяч людей мають статус інваліда, з них 151 тисяча – діти. Це 6,1 відсотка до загальної кількості населення.

Але в наш час лікування закордоном або ж взагалі лікування через операційні втручання коштує великих грошей. На жаль, не кожен українець може подужати захмарні ціни такого лікування. Тому широкого поширення набуває іпотерапія. Це визнаний у всьому світі метод реабілітації після різноманітних захворювань, досягнення стійкої ремісії та соціальної адаптації.

Якщо простіше, то це лікування за допомогою верхової їзди на коні під наглядом іпотерапевта або ж спеціально навченого інструктора.
Такий метод лікування полягає у фізичному, психологічному та емоційно позитивному впливах на пацієнтів із неврологічними, психічними, фізичними та багатьма іншими серйозними порушеннями.

Їзда на коні дає можливість отримати хороші фізичні навантаження всім групам м’язів людини, що спонукає їх до поперемінного скорочення і розслаблення. Завдяки систематичним заняттям у пацієнта покращуються або й відновлюються втрачені навички з порушеними функціями.

Розвивається координація, рівновага, покращується  фізична форма. Неабияке захоплення іпотерапія викликає у малечі із обмеженими можливостями. Вони у захваті від спілкування з конем та від фізичних вправ, які доводиться робити під час процедур. Також їзда верхи дає змогу дорослим та малим позбутися страхів, переживань, поганого настрою. Навпаки, у людей стає краща реакція, поліпшується настрій, людина позбувається агресивності, замкнутості.

На Закарпатті, у місті Виноградові, є коняча ферма із такою методикою лікування.

Її засновниця Ілдіка Маргітич розповідає, що до кожного коня має бути свій підхід, так само як і до людей. Якщо вивчив характер  коня, працювати стає простіше, бо  знаєш, що можна чекати від того нього. Щодо того, коли діткам можна починати займатися іпотерапією, то швидше за все із 3 років, коли всі кістки сформовані, а м’язи сильні. Для дітей від 3 років заняття триває 15 хвилин, для старших - 30 хвилин.

Оздоровчі заняття проходять за індивідуальною програмою в ігровій формі. Верхова їзда може бути корисна усім без винятку.

У нашій країні така методика лікування тільки набуває популярності. На сьогоднішній день відомо тільки декілька міст, де практикують іпотерапію: У Києві, Харківській області, Севастополі, Рівному.

Поки МОЗ України відносить іпотерапію до нетрадиційних методів лікування, але це не приховує того факту, що саме таке лікування є більш економним та ефективним.


Дивіться також: Як на Іршавщині коні бійців АТО лікують

Коментарі

Б
Бундаш

А што нараз хамиш усім , шо бидло чи шо ?! Шо за манера , нараз биковати ? И за границьов так бикуєш ? Майже ош там нет , там курта бисіда , мидвідя в паспорт , тайди на Вкрайину понти ганяй . Йсе й біда в нашому народі , понаниковалися того совково - ментовського маскальського блатняка , Та типирь без ниякого повода рогом у асфальт упиравуть . Но а шо не ?

ДР
До рузмного

Багато знаеш прикладiв , коли дауни( аутисти, фiзичнI, народженI iнвалiди, калiки ставали повноцiнними, здоровими дiтьми , людьми пiсля такого лiкування тваринками, ге е !? Называй давай !

ДР
До рузумного

Як ти дятел пишеш -«психологiчне вiдхилення... I т. д . То це проблема головного мозга, а точнiше несформований докiнця правильно дiлянки головного мозга, ще точнiще мертвI ( нейрони i т.д) . ТакI хвороби не вилiковуються ! Це все профанацiя!!! Це , якщо дуже коротко ,чуеш дятел. Можеш цiлий день стрибати на конях та чесати iм хвости, розумнiшим та здоровiшим , особисто ти I твоI дiти нестануть ! Дебiл

ДР
для розумного

Чому зразу тупий? Фрази підбирайте, шановний (-на), Ви ж людину ображаєте. Може людина просто необізнана. Мені вбачається, що Ви тупіший (-ша) і дай Бог, щоб Вам коні допомогли, а ще краще, щоб я помилявся. Вибачте якщо образив, але маєте здогадатись, чия в тому вина)))

ДТ
для тупого що нижче

Такий метод лікування полягає у фізичному, психологічному та емоційно позитивному впливах на пацієнтів із неврологічними, психічними, фізичними та багатьма іншими серйозними порушеннями. Їзда на коні дає можливість отримати хороші фізичні навантаження всім групам м’язів людини, що спонукає їх до поперемінного скорочення і розслаблення. Завдяки систематичним заняттям у пацієнта покращуються або й відновлюються втрачені навички з порушеними функціями.

ЧЧ
Чудо чудное

I як лiкують конI ?!

Читайте також