Керівник управління міськгосподарства Мукачева: Ми повинні забезпечити комфортне життя

20
3

Місто над Латорицею сьогодні – тихе красиве містечко західного типу. Чистота і порядок, зелені насадження, численні лавочки для відпочинку, затишні кафе й крамнички створюють про цей варош чудове враження.

А ще все тут наче дихає історією – старі двоповерхові ще австро-угорських часів будиночки, неповторна міська ратуша, храми, костьоли та церкви… Про те, як вдається утримувати всі ці об’єкти у такому доброму стані, розпитую начальника УМГ Мукачівського міськвиконкому Віталія Бендасюка.

Віталію Степановичу, на приведення в такий порядок центру пішло, напевно, чимало коштів. Як у нинішні кризові часи вдалося втілити це у життя?

— По-перше, такий центр, яким ви нині його бачите, створювався не за один місяць. Реконструкція тривала роками. Вона розпочалася, коли мером Мукачева став Віктор Балога. На той час припадає основна частина ремонтних робіт будинків, перекриття дахів тощо. Віктор Іванович вмів поєднувати бюджетні асигнування зі спонсорськими коштами, вишукувати резерви задля зміни обличчя міста. Започатковану ним добру справу продовжив його наступник Василь Петьовка, а завершив уже сьогоднішній міський голова  Золтан Ленд’єл. І останнім, мовити б, акордом стало мощення усіх вулиць і площ центру міста бруківкою, яка напрочуд вдало вписалася в історичну частину Мукачева.

Тривалий час городяни і міська влада мали неабиякий головний біль з теплопостачанням. Як вдалося вирішити цю проблему?

— Свого часу вона вже стала, як мовиться, притчею во язицех. Із року в рік наростали, наче снігова куля, заборгованості за спожите тепло, неплатежі. Та й якість теплопостачання бажала кращого. У цій ситуації влада міста прийняла рішення закрити всі котельні й перейти на індивідуальне опалення. Звісно, що цей процес не був одномоментним. Він розтягнувся у Мукачеві на два роки. Та влада не залишила сам на сам із проблемою інвалідів війни і праці, малозабезпечених та багатодітних городян й виділила кошти на встановлення в їхніх квартирах індивідуального опалення.

А як школи, дитячі садки, інші об’єкти соціальної сфери?

— У кожній школі, дитячому дошкільному навчальному закладі також було встановлено індивідуальні котельні. Це дало змогу в певній мірі зекономити частину коштів, які виділялися на опалення, адже тепер у вихідні та святкові дні, а також під час канікул котельні в цих закладах працюють лише частково, тільки для підтримки відповідної температури, щоб не замерзла опалювальна система.

Як пройшла цьогорічна підготовка до зими?

— Не вельми гладко, але до початку опалювального сезону всюди все встигли підготувати своєчасно. Розпорядженням міського голови опалювальний сезон у Мукачеві стартував 15 жовтня. Влітку було проведено капітальний ремонт системи опалення басейну в ЗОШ №11, фасаду дитячого дошкільного навчального закладу №29 та шатрового даху адміністративного корпусу гімназії. На ці роботи було витрачено 1 мільйон 635 тисяч гривень.

Що стосується закладів культури і мистецтв міста, то повсюдно виконані внутрішні ремонтні роботи приміщень, прочищено водостічні жолоби та труби на покрівлях, проведено  профілактику опалювальних систем.

Ще кілька років тому в центральній районній лікарні хворі змушені були взимку приносити з собою електричні обігрівачі, перини і ковдри, бо в палатах гуляв вітер

— Зараз в усіх корпусах лікарні тепло і затишно. Про такі незручності, які ви згадали, пацієнти вже забули. Торік було проведено частковий ремонт котелень та опалювальних систем в лікарняних корпусах, а крім того здійснено ремонт гарячого водопостачання у двох корпусах. Тож до опалювального сезону в лікувальному закладі було все належно підготовлено.

Одвічною проблемою не тільки в Мукачеві, але й в усій державі є стан доріг. І якщо в центрі міста дороги та площі такі, що хоч яйце коти, то на окраїнах, м’яко кажучи,  вони бажають бути кращими. Чи працюєте над тим, аби вулиці околиць міста теж мали належний вигляд?

— А ось тут дозвольте з вами не погодитися. І ось чому. Приміром, візьмімо вулиці Підгорянську, Івана Франка, Данила Галицького, Пугачова, їх центральними аж ніяк не назвеш. А торік на них проведено капітальні ремонти, на які витрачено кошти в сумі 3 мільйони 172 тисячі субвенцій та 1 мільйон 570 тисяч гривень з міської казни. На інших вулицях міста здійснено поточний ремонт дорожнього покриття загальною площею 1728 метрів квадратних на суму 387,7 тисячі гривень. На поточне утримання доріг міста, очистку зливоприймачів, підмітання узбіч міських доріг і мостів витрачено понад 855 тисяч гривень. На технічний огляд і утримання світлофорних об’єктів, яких у Мукачеві є шість, витрачено 104,4 тисячі гривень. Кошти, як бачите, чималі, але вони використані на все дуже необхідне для наших громадян та гостей міста.

Важливим фактором є також забезпечення городян питною водою. Відомо, що тих грошей, які збирає «Водоканал» від реалізації води, катастрофічно не вистачає на утримання об’єктів цього міського комунального підприємства. Щоб якось звести кінці з кінцями, «Водоканалу» з міського бюджету постійно виділяються додаткові кошти. Чи не краще було б підвищити плату за воду та водовідведення?

— Ні, не краще. Сьогодні один куб.м води за тарифом, який діє в Мукачеві, коштує 7 гривень 43 копійки. Платити дорожче більшість городян не в змозі. От і мусить міська влада дотувати це комунальне підприємство. Тут хотів би зауважити, що подача води для наших споживачів є доволі затратна справа. Адже воду ми беремо зі свердловин, яких зараз експлуатується понад 90. Наша вода напрочуд чиста, її можна сміливо пити, не боячись, що можна заразитися якоюсь інфекційною хворобою. А для діставання її звідти потрібні потужні електричні насоси, які використовують чимало дорогої електрики. Далі для транспортування води потрібні також не менш потужні помпи, а це також витрати на енергію. Утримувати водопровідно-каналізаційну мережу зовсім непросто, адже які витрати коштів йдуть тільки на латання проривів у цих мережах, добра дещиця яких уже зношена й потребує заміни. Тому тільки торік на дотування «Водоканалу» з міської казни було виділено понад 6 мільйонів гривень. Ці кошти пішли на заміну пожежних гідрантів на вулицях Росвигівській та Генерала Петрова, зношених водопровідних мереж на вулицях Ударників, Купальній, Недецеї, Осипенка, Свободи та ремонт 12 каналізаційних колодязів.

Багато нарікань завжди було на роботу ЖРЕПів. Вони себе явно не виправдали.Чув, що й у Мукачеві вже пройшла реорганізація цих підприємств…

— Так, на базі ЖРЕПу №1 було створено ТОВ «І.Т.В.Сервіс». Міська влада пильно придивлялася до діяльності цієї новоствореної структури і дійшла висновку, що її досвід роботи потрібно поширити й на інші ЖРЕПи, адже кількість скарг, яка надходила від праці ЖРЕПів значно перевищувала ті, котрі надходили на діяльність «І.Т.В.Сервіс». І ось 1 жовтня у місті було проведено конкурс, це новостворене підприємство виграло тендер, і тепер йде приймання-передача у ЖРЕПах № 3 та № 5. Таким чином у місті над Латорицею замість усіх ЖРЕПів єдиним господарем буде ця приватна структура.

Коментарі

Л
ласло

цитата"І останнім, мовити б, акордом стало мощення усіх вулиць і площ центру міста бруківкою, яка напрочуд вдало вписалася в історичну частину Мукачева." правда: тротуари виглядають , як домоткана ковдра,бо кожного власника бутіка/магазина заставляють мостити перед собою плиткою НА СВІЙ СМАК,додайте сюди дірки та ями - і перед вами вулиці Берегівська,Зріні,що відносяться також до центральних.

Р
Росвигово

Що за брехня про чисту воду? Я воду з крана псу не дам випити, бо здохне

Ю
ЮРІЙ

у місті над Латорицею замість усіх ЖРЕПів єдиним господарем буде ця приватна структура - Бендасюк прекрасно розуміє, що всі хто причетний до цієї афери сидітимуть дуже скоро і дуже довго, а дехто отримає ще й заборону обіймати керівні посади...

Читайте також