Хірург Василь Русин серед кращих хірургів-гепатологів СНД

68
12

18-20 вересня 2013 року в м. Донецьку відбувся ХХ ювілейний міжнародний Конгрес Асоціації хірургів-гепатологів країн СНГ «Актуальні проблеми хірургічної гепатології».

Подібний масштабний захід на теренах України проводиться вдруге – перший відбувся в Києві ще у 1998 році.

Конгрес проходив під егідою МОЗ України, національної академії медичних наук, асоціації хірургів-гепатологів країн СНГ, Донецького національного медичного університету ім. М. Горького та Ужгородського національного університету. В оргкомітет, який очолював академік В.С. Савельєв (м. Москва) з української сторони входили на правах заступників академік П.Д. Фомін, проф. П.Г. Кондратенко (м. Донецьк), проф. В.І. Русин (м. Ужгород), проф. В.А. Вишневський (м. Москва), проф. Е.І. Гальперін (м. Москва).

У цьогорічному конгресі взяли участь близько 500 хірургів із 17 країн світу. Окрім українських спеціалістів, до Донецька завітали хірурги-гепатологи з Росії, Білорусі, Молдови, Вірменії, Азербайджану, Таджикистану, Узбекистану, Туркменістану, Киргизстану, Казахстану, Німеччини та інш.. Фахівці обговорювали питання діагностики та лікування захворювань печінки, жовчних проток та підшлункової залози. Робота  конгресу була максимально наближена до практичної охорони здоров'я. Зокрема обговорювалося така актуальна проблема, як гострий панкреатит.  У загальній структурі хірургічних захворювань органів черевної порожнини він займає друге місце і поступається тільки гострому апендициту. Рішення всіх цих питань важливо не тільки з точки зору медицини, але і з точки зору соціального життя, оскільки найчастіше з панкреатитом у лікарню потрапляють люди працездатного віку (30-50 років). Те ж стосується і механічної жовтяниці, і метастазів печінки.

Закарпаття на конгресі представляли проф. Русин В.І., проф. Болдіжар О.О., проф. Чобей С.М., завідувач хіругічного відділення № 1 ЗОКЛ ім. А. Новака Чонка П.П., головний хірург Берегівської ЦРЛ к.м.н. Кустрьо В. І., лікар -хірург Ігнатишак Й.І. Кафедрою хірургічних хвороб УжНУ було підготовлено дві доповіді: «Ендоваскулярні технології при хірургічному лікуванні обструктивного раку ободової кишки з метастазами в печінку» та «Ендогенна інтоксикація при гострому панкреатиті», які отримали позитивний відгук від головуючого проф. Патютко Ю.І., головного спеціаліста протиракового інституту ім. М.М. Блохіна (м. Москва), проф. Д.А. Гранова (м. Санкт-Петербург), кращих трансплантологів проф. Котенка О.Г. (м. Київ) та Чжао А.В. (м. Москва). У першій доповіді закарпатські медики-науковці поділились з колегами своїми напрацюваннями у використанні ангіографу для діагностики метастаз у печінці та методиці проведення локальної хіміотерапії за допомоги катетеру, що дозволяє покращити результати лікування хворих з колоректальним раком, який ускладнений метастазами печінки. Особливо актульна ця методика для лікування онкохворих, які мають ту чі іншу ступінь кишкової непрохідності. 

Друга доповідь була присвячена актуальній темі консервативних методів лікування хворих на гострий панкреатит при внутрішній інтоксикації. З урахуванням стану пацієнта обираються адекватні методи стимуляції роботи печінки, зокрема покращення опорожнення кишківника та використання сучасних зовнішних засобів детоксикації (гемосорбції, плазмоферезу та гемофільтрації).  

За два дні роботи Конгресу проведено більше 100 доповідей, показано 16 відеофільмів, 100 – стендових доповідей. Із України виступали такі відомі вчені, як проф. Фомін П.Д., проф. Котенко О.Г., проф. Копчак В.М., проф. Кондратенко П.Г., проф. Ничитайло М.Ю., проф. Запорожченко Б.С., проф. Русин В.І.

Під час роботу науко-практичногго мединого форуму були виконані й приємні місії: професори Фомін П.Д., Кондратенко П.Г. та Русин В.І. стали членами ради Асоціації від України і були відзначені як кращі  члени асоціації хірургів-гепатологів країн СНД.  За вагомий внесок у розвиток медичної науки та практичної хірургії в області гепатології їх нагородили відзнаками,  а також удостоїли звання Почесного члена асоціації гепатологів СНД.

Коментарі

К
коректор

Навіть в Росії йому знайшлося місце роботи тільки в тюрмі. Тепер він бреше, що сам туди попросився.

С
сун

Олено, після закінчення медфаку всіх тупуватих випускників, що погано вчилися, відправляли на роботу в Росію, або в Казахстан. Там був і ваш "талановитий". При нагоді поцікавтеся, де він купив собі дисертації і за скільки. Відкрию вам таємницю - в Росії!

Ч
чудак

Неопату и мышкину:а не хотите ли вы друзья попасть в лапы этого "прекрасного" херурга? Вот тогда запоете вы совсем по другому, если останетесь живы.В обл.больнице есть действительно замечательный хирург Мартинич К.И. И очень далеко липовому професору до этого врача, у которого действительно золотые руки.На соседнем сайте пишут, что плохо о русинах отзываются завистники.Да разве можно завидовать человеку, который отправил на тот свет уйму народа?

К
кубик

Олено, Вм мабуть якась родичка цього нікчеми. Такими епітетами його нагородили, що аж плакати хочеться.Цікаво, як би Вас назвали родичі покійників після рук "талановитого" хірурга?

К
кеша

НА СУСІДНЬОМУ САЙТІ АКТИВНО блокується і видаляється негативна інформація про героя заказної статті, де він вихваляється, який він геній.А аторка цього неподобства стверджує, що інтервю не заказне. Дорога Тетяно, від вашого інтервю на версту тхне заказом і великим гонораром.Я впевнена, що Ви навіть близько не знаєте, який відсоток смертності у цього проффесора,скільки інвалідів ходить по світу після його важкої руки, скільки кругом обпльованих ним людей. Думайте, що робите! Адже за Вашою наводкою він зробить нещасними ще багатьох.

Г
гість

Неопату. З такими кадрами нас тільки висміють у Європі

Г
гість

Цей, з доволу сказати, дохтор, на кожні два слова вживає по три матюки. Спитайте у рахівчан, скількох хворих він лише там зарізав, поки там робив.А хабарі бере, як великий, навіть від колег.

А
амок

На рідкість неграмотний проффесор. По смертності він дійсно на першому місці!

О
Об"єктивно

А до чого тут Мінздав? Талановитий хірург аж ніяк не заслуга столичних чиновників.

Н
Неопат

А я завжди знав, що у нас найкращі лікарі працюють. Думаю з такими кадрами і відповідальним керівництвом Мінздраву все ж таки вдасться вивести нашу медицину на сучасний європейський рівень.

М
Мишкина

Замечательно, что в нашей стране есть такие врачи-специалисты. Это внушает оптимизм. Благодарность МинЗдраву! Больше бы таких профессионалов.

О
Олена

До слова. Сьогодні у професора Русина день народження. Від імені колег та друзів вітання іменнику. Нині святкує свій день народження професор, талановитий хірург та науковець, мудрий вчитель та просто прекрасна людина – Василь Іванович РУСИН Вітаємо іменинника з черговю життєвою віхою і шлемо щиросердечні вітання ! Шановний Василю Івановичу, Ваш професіоналізм, багаторічна послідовна та наполеглива праця внесли вагомий внесок у розвиток закарпатської та української медицини, забезпечили повагу серед колег. Ми пишаємося тим, що нам випала можливість працювати з Вами і досягати разом професійних висот. Нехай доля шле Вам добро і щастя, міцне здоров’я та достаток, а віра, надія та любов будуть вірними супутниками на Вашому життєвому шляху. Нехай Господь надійно захищає Вас від негараздів, а в майбутньому на Вас чекає ще багато наповнених корисними справами і земними радощами років. Живіть довго, в щасті, благополуччі та при доброму здоров’ї!

Читайте також