Політичний експерт Юрій Дзямулич у своєму Telegram-каналі оприлюднив питання до прихожан та духовенства УПЦ на Закарпатті. За словами експерта саме відповіді на ці питання вказують на справжню природу УПЦ. У чому саме парадоксальність ситуації, дивіться далі в тексті автора без змін.
Кілька запитань до прихожан та духовенства УПЦ на Закарпатті, пише Юрій Дзямулич.
- Українська православна церква 27 травня 2022 року внесла зміни до свого статуту і визнала свою самостійність. Чому УПЦ не повідомила про це іншим помісним церквам, а у першу чергу материнську церкву РПЦ?
- Першим пунктом статуту є проголошення самостійності з посиланням на грамоту від 1990 року видану патріархом Алєксєєм II митрополиту Філарету, де вказано, що "Украинская Православная Церковь, соединенная через нашу Русскую Православную Церковь с Единой Святой, Соборной Апостольськой Церковью". Тобто, УПЦ є самостійною, але в структурі РПЦ для світового православ'я. Чому духовенство УПЦ не каже своїм вірникам про те, що інші православні церкви світу канонічно сприймають УПЦ як частину РПЦ? Навіть у листах, які деякі православні церкви писали у підтримку УПЦ вказувалося про приналежність до РПЦ.
- У якому році московський патріархат з'явився на Закарпатті?
- Чому у багатьох селах і містах Закарпаття прихожани УПЦ досі моляться у греко-католицьких храмах і монастирях? На сьогодні УПЦ використовує 235 храмів та 1 монастир (Мукачівський), які до 1949 року належали греко-католицьким громадам. Що теж говорить нам про те, що до цього року у цих селах не було православних або було дуже мало.
- За яких обставин греко-католицькі храми дісталися православним московського патріархату?
- Чому з приходом радянської влади на Закарпаття, храми греко-католиків примусово забрали і передали православним?
- Скільки було православних на Закарпатті до приходу радянської влади?
- Чи співпрацювало духовенство православної церкви з радянською владою і КГБ?
- Чому Українська Православна Церква досі не відновила спілкування зі Вселенським Патріархом, розірваний після того, як відносини також розірвала Російська Православна Церква?
- Чому синод УПЦ не виключає зі свого складу єпископів, які зрадили і перейшли у пряме підпорядкування РПЦ разом з єпархіями?
- Чому, якщо УПЦ є самостійною, її немає у диптиху серед церков світового православ'я?
Це лише деякі питання, отримавши відповідь на які, можна задуматися про справжню природу УПЦ, а також про те, чому у народі цю церкву називають "московською".
А УПЦ Закарпаття це окрема історія, бо якщо ще інші області України мають богослужіння російською мовою, свої звичаї, то на Закарпатті служби йдуть старослов'янською, у людей немає явної вираженої проросійської позиції (у переважної більшості), то для чого їм триматися Російської Православної Церкви - це загадка.
З духовенством ще можна зрозуміти - там є багаторічні особисті зв'язки ще з часів радянського союзу, а от з вірниками - ситуація парадоксальна.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!