Консульський облік: Автомобіль з єврономерами для українців можливий

199
20

Багатьох українців, які збираються чи вже працюють за кордоном цікавить що таке консульський облік?

Це добровільна реєстрація у консульстві українських громадян, які на законній підставі проживають за кордоном довше ніж 90 днів на постійний, або тимчасовій основі. Ваші дані вносяться до облікової картки та електронного реєстру, і Ви отримуєте відмітку у закордонному паспорті про взяття на облік.

Консульський облік не є обов’язковим, але у більшості випадків українці, які тривалий час проживають, наприклад, у Чехії, користуються своїм правом стати на облік у консульство, що однозначно має і свої переваги.

Відповідь на ці питання підготувала редакція UAPORTAL.CZ.

Що дає консульський облік?

Перш за все, варто стати на консульський облік, щоб у разі непередбачуваних ситуацій, стихійних лих, катастроф та нещасних випадків представники консульства мали змогу зв'язатися з Вашими рідними та близькими, дані яких Ви вкажете, і повідомити їх про небезпеку, або про те, що з Вами сталося. Усі служби у Чехії, такі, як поліція, прокуратура, прикордонні служби, в разі госпіталізації, затримання або у будь-яких інших ситуаціях, повинні проінформувати про це консульство України впродовж 72 годин.

Консульський облік – це можливість українським громадянам брати участь у президентських та парламентських виборах за кордоном.

Також завдяки тимчасовому консульському обліку Ви можете упродовж двох місяців на рік безперервно перебувати в Україні автомобілем, який зареєстрований у Чехії, або іншій країні ЄС і має європейські номерні знаки.

Цей термін не обов'язково використовувати одноразово, Ви можете розділити його на декілька поїздок. У таких випадках Вам потрібно буде засвідчити право власності на автомобіль і його реєстрацію на території країни ЄС. Консульський облік не передбачає розмитнення автомобіля, якщо Ви не порушуєте терміну перебування на цьому автомобілі в Україні.

Довідка консульства:

Громадяни України, які перебувають на тимчасовому консульському обліку можуть тимчасово ввезти на митну територію України без сплати ввізного мита та інших податків (зборів), передбачених законодавством при ввезенні автомобілів:

- один власний транспортний засіб (легковий автомобіль або інший моторний транспортний засіб, що призначений головним чином для перевезення людей) та причеп до нього (причеп ввозиться разом з транспортним засобом);

- на строк, що не перевищує 60 днів протягом одного календарного року;

- за умови надання зобов'язання про зворотне вивезення транспортного засобу;

- за наявності документів, що підтверджують реєстрацію транспортного засобу на території іноземної країни, право власності на нього та дозволяє його експлуатацію

- за наявності страхового договору з цивільною відповідальністю перед третьою особою, що поширюється на території України

Ввезений за таких умов транспортний засіб:

  • не може використовуватись для цілей підприємницької (господарської) діяльності в Україні;
  • не може надаватись в оренду або передаватися за довіреністю у користування іншим особам;
  • не може бути розкомплектований на запасні частини;
  • не може бути переданий у володіння або користування іншим особам.

Підстава: стаття 380 Митного кодексу України від 13.03.2012 р. № 4495-VI

Коментарі

А
Алекс

Цім чуракам ще 1010 корун віддай за добровільний ТКО, а ще кунду на той термін і запишешся! Та хай викурять, не хочуть нас бачити в Україні, то і ...й з ним. Тільки не скігліть що народ табунами звалює!!!!

Р
Роман

Під яас карантину нема ніякої відстрочки на перебування авто в україні???? 60 днів закінчується...(

ДХ
До хірурга

Правильно!

Х
Хірург

До хворого, який хоче всім забити по самі гланди - тобі вже жони не дають і ти на чоловіків паскуда позираш? Видитьмися що ти скоро євнухом станеш.

М
Михаил

Добрый день какая сена консульського учёта

ДК
До кацапського педераста 23:46

Я тобі курво заб'ю по самі гланди.

М
мкчв

Це рішення для тих, що постійно працюють за кордоном і там і прожива.ть, а не для хитрожопих бляхарів які не можуть змиритися з порядком. В середньому людина має 30-40 днів відпустки, тож 60 днів повинно вистачити в році.

R
reX56

Ліпше розтаможити і не парити собі мозги

В
Василь

До нижнього - собі забий

ДК
До кацапського педераста 21:05

А тобі кацапе хуя в сраку твою порвану.

В
Вітьок

Супер новина, бо лиш не ринулися всі у консульства>))))))

П
Пішті

До йончія: потом розтаможувати

В
Вікіца

Це щось новеньке. Чому ніхто про це не чув?

ДV
До Volodymyr

Чому лохотрон?

Й
Йончі

Малувато 60днів. Шо потом робити?

Ш
Шофер

Видится ми шо це не дуже файна ідея

К
Кла

Корочепідери відрізати голову хто придумав ці закони. І вергли циганам най грають у футбол

В
Василь

У мене син вчиться в Кошице. Купив машину. Приїзджає додому раз на місяць на 3-4 дні, зимові канікули місяць. Літні 2 місяці. В середньому він перебуває в Україні за рік біля 4-х місяців. Мабуть він тепер має зрадіти цьому дибільному обмежанню і буде залишати машину на кордоні? Сала україні!

V
Volodymyr

Знову лохотрон

І
Ілля

Наше «славнозвісне» консульство як звичайно забуває сказати, що автомобіль має бути легковий (М1) по техпаспорту і бути зареєстрованим на ім’я людини що буде завозити, якщо в лізингу в Чехії то тоді людина не власник. І причіп не можна, лише той який типу будинок для життя на причепі. У людей потім купа проблем при в’їзді в Україну. І всім у консульстві сказали що буде все ок але не до кінця.

Читайте також