
Наявність басейну на території будинку - це прекрасна можливість для активного відпочинку і проведення дозвілля всієї сім'ї. У той же час - це велика відповідальність, яка зобов'язує батьків подбати про безпеку своїх дітей.
Відповідно, приймаючи рішення про встановлення басейну у дворі будинку, батьки повинні подбати про такі аспекти безпеки:
1. Очищення
Для всіх власників басейнів рекомендуємо використовувати тільки якісну хімію. Обов’язково встановіть фільтри - піщані, кварцові або на основі картриджів. Постійно прибирайте осад бруду з дна басейна.
2. Підігрів води
Оптимальна температура в басейні - від 21 до 25 ° C, якщо ж у відкритому басейні купатимуться маленькі діти, то в ідеалі температуру варто підвищити до 30 ° C (кожні півгодини перебування в басейні дитини температуру варто підвищувати на один градус вище «базових» 21 ° C).
3. Безпека аксесуарів
Подбати про них варто ще на етапі проектування басейну. Важлива деталь, яка особливо актуальна для сімей з дітьми - нековзке покриття по периметру басейну. Це може бути як спеціальна плитка, так і природний або штучний камінь, дерево або інші поверхні з високим коефіцієнтом тертя.
4. Міцність покриття
З точки зору захисту від листя, опадів і сонячного світла цілком достатньо бульбашкової солярної плівки. Якщо ж ви турбуєтеся про те, що в закритий басейн може випадково впасти дитина або собака, зверніть увагу на тверді покриття з полімерних матеріалів.
5. Правильний монтаж атракціонів
Водні гірки, надувні конструкції, гідромасажні стінки і лежаки, гейзери - з їх допомогою можна перетворити басейн в мініатюрний аквапарк. Однак перш, ніж застосовувати це обладнання, варто переконатися в його безпеці і відповідно розмірам водойми. Так, наприклад, відстань від гірки до бортика басейну повинно бути більше довжини гірки хоча б в півтора рази.
6. Іграшки
Біля басейну не повинні залишатися іграшки або інші предмети, які можуть зацікавити дитину.
Слідкуйте за надувними іграшками і предметами, вони мають здатність здуватися і пошкоджуватися, що може бути небезпечним для дитини, що знаходиться в басейні.
7. Спеціальна огорожа
Навколо басейну повинно бути обов'язково встановлено загородження не менше 1,2 м заввишки. Загородження постійно має перевірятися на цілісність, тобто відсутність дірок, пошкоджень або лазівок, через які дитина може потрапити до басейну.
На загорожі повинно бути встановлено хвіртку з замком, недоступним для дітей.
8. Правила поведінки
Дитина повинна ЗАВЖДИ перебувати під наглядом дорослих в басейні або біля нього.
Обговоріть з дитиною правила поведінки біля басейну або в воді. Якщо з дітьми залишається няня або інші дорослі, подбайте про те, щоб вони також були проінструктовані про правила поведінки біля басейну і усвідомлювали всю відповідальність за безпеку дітей.
Не залишайте маленьких дітей на дітей-підлітків біля басейну, підліток може захопитися грою і не зможе забезпечити безпеку малюків.
Навчайте дітей плаванню якомога раніше, але не втрачайте пильність, оскільки багато нещасних випадків відбувається з дітьми, які вміють плавати.
І пам'ятайте, найголовнішим пунктом безпеки є присутність батьків поруч. Догляд за дитиною і розмови про правильну поведінку у воді, дозволять зберегти здоров'я дитини і нерви батьків.
Стаття надана компанією «Ліка-Комфорт»