Ковбаса, конопля та свині: ТОП-7 туристичних цікавинок Ботарського степу (ФОТО)

20
4

Віднедавна Виноградівщина стала популярною серед подорожуючих завдяки можливості зробити селфі на 50 гектарах коноплі, однак це ще далеко не все, чим приваблює туристів закарпатський Ботарський степ.

Спеціально для Mukachevo.net туризмознавець Федір Шандор зібрав 7 головних причин, заради яких варто відвідати Ботарський степ.

По-перше, побачити ендемічні породи одомашнених тварин, які зберігаються у цій зоні: свиня мангалиця, угорська сіра, карпатський буйвол, карпатська бура порода корів, дві унікальні породи овець - цигайка і волоська, а також пастуша порода собак, що називається малий комондор або угорською «пулі».

Ці тварини тут вільно гуляють і кожен бажаючий може подивитись, погладити та сфотографуватись з ними.

По-друге, спробувати ботарський леквар. Ботарський степ – це єдине місце, де на промисловому рівні томлять і запаковують у професійні бутлі фруктовий леквар. Сливовий, малиновий, журавлиновий, ожиновий, полуничний – загалом тут виготовляють 11 видів такого закарпатського варення. Всі фрукти та ягоди для нього збираються на Закарпатті та є екологічно чистим продуктом.

Тут можна замовити дегустацію, а також придбати той леквар, який найбільше припав до душі.

По-третє,  скуштувати та придбати цілу палітру соків і сиропів власного виробництва – бузиновий, чорноплідна горобина, журавлина тощо. Загалом їх тут є біля 20 різновидів та виготовлені вони, як і леквар, з екологічно чистої сировини.

По-четверте, здивуватись унікальними місцевими рецептами м'ясо-ковбасних виробів. Ковбаса зі сливовим лекваром, або сушена ковбаса типу «турул» і типу «куруц», що зроблені  із сумішшю закарпатських спецій на основі сушеної м’яти, меліси, звіробоя, тмину, петрушки, паприки. Також тут роблять бастурму, бекон, шкварки, паштет з мангалиць, угорської сірої, карпатської бурої, цигайки, волоської.

По-п’яте,  зробити селфі у 50 гектарах конопляного поля. Звісно, тут росте технічний вид цієї рослини, з якого виробляють конопляну олію, що застосовується у фармації і гастрономії, однак на фото конопля виходить, наче справжня.

По-шосте, сам Ботарський степ, що славиться своєю історією, яка походить ще від часів кельтів. В цій місцині колись був найбільший метало-видобувний центр, що розташовувався вздовж річки Ботар. У річці ж водяться унікальні риби, наприклад, умбра. Також тут є неповторні на території України ендеміки фауни і флори, як от насадження енергетичної павловнії, з якої бджоли збирають мед, а також один з найстаріших різновидів пшениці – полба або спельта  – з неї виробляють найкращу муку для пасти. І, врешті, це єдина на Закарпатті степова зона.

По-сьоме, відчути колорит угорськомовного регіону, побачити Угорщину без візи: в кухні, побуті, культурі, традиціях і приємно здивуватись, що це Україна.

І наостанок – вхід до Ботарського степу безкоштовний, тут не доведеться платити за те, щоб подивитись на тварин та сфотографуватись з коноплею. А от за дегустацію місцевих кулінарних шедеврів таки доведеться віддячити фіксованою сумою. 

Юлія Барабан, Mukachevo.net

Коментарі

Z
Zoltan

В том уголке нашего края очень много интересного. Возле села Фертешалмаш течет река Тур, где встречаются три границы: украинско-венгерско-румунская граница. В селе Фаркашфалва прекрасный скансен (второй построенный после Ужгорода). В селе Петерфалва картийная галерея с очень ценными експонатами, там же лунапарк, хорошо оборудованный стадион. Дюла - "столица" клубник. И Ботар, канечно. В нормальной стране там люди жили бы ну уж очень хорошо блгадаря туризму, и было бы выгодно и для государства, ведь платили бы хорошие налоги. Но увы: нашим "керивникам" наплевать на такое богатство. Как отметили ниже даже поехать туда можно разве что на БТР-ах :(

Д
доброволиць

Упят штось угадали новоє "Ботарський степ" ба што ото такоє? Видав чилядь што тамкы ушиткый живот прожила такоє ніґда не чула.

M
McMurphy

Ще забули дописати найголовніше - де і за скільки мош ужертися і стати похожим на тих одомашнених ендемічних свиней про які пише пан Шандор!!!

Ф
Фюрст

У тому напрямку дуже багато цікавого, але дорога така, як після бомбардування.

Читайте також