Головним фундаментом соціально-економічного розвитку держави є освіта. Вона, у першу чергу, розглядається як один з найцінніших інвестицій у людський капітал, який пізніше забезпечуватиме усі галузі людської діяльності, що позитивно сприятиме швидкому розквіту держави.
Україна на шляху довгоочікуваних реформ, зокрема в галузі освіти. Реформуванню підлягають усі установи шкільних та позашкільних закладів. Особливо велику увагу слід приділити середній освіті, оскільки це є плацдармом для подальшого правильного обрання вищої школи та ефективного навчання в ній свідомої молоді. Позитивним є те, що окремі представники Закарпатської області у ВР України розуміють важливість цієї сфери і ініціюють збільшення коштів освітнім закладам краю з метою поліпшення їх роботи. Однак для успішного реформування, необхідними є ще й чітка стратегія, професійна команда та постійна комунікація з громадою.
Даний процес є довготривалим та досить складним. Тому, на мою думку, кожен громадян повинен добре усвідомити цей крок, який прийдеться разом зробити для кращого майбутнього. Адже мова йде про наших дітей, яким ці реформи принесуть тільки користь та перспективи, бо, таким чином, вони стануть насправді освіченими, професіоналами у своїх справах, конкурентоспроможними та забезпеченими. Незадовго зможуть відчути також смак реформування й педагогічний колектив навчальних закладів, бо матимуть з ким та чим працювати, за що працювати та де працювати, що сприятиме їх моральному та фінансовому задоволенню.
Головним месиджем для вчителів є відновлення любові до своєї справи, здатність, відданість, духовність та людяність у відношенні до кожної особи молодого покоління, яких ми доручили їм навчати та виховувати, а для батьків – сприяння та підтримка необхідних освітніх реформ, адже це є запорукою успіху нашої держави.
Інгрід Туріс, для Мукачево.Net