Невідомі екскаваторами як вдень так і вночі розривають багатокілометрові траншеї, не шкодячи ні чужий город ні ліс.
Журналісти ТСН з'ясували, що мова йде про кабель стратегічного призначення, який проклали ще в 1955-1960 роках, аби був зв'язок Москва – Берлін – Пекін. Виявилось, що у одному метрі такого кабелю є 400–450 грамів міді.
— Шар сталевий, потім іде шар. Це у нас свинець і потім іде 50 пар мідного дроту. Це високоякісна мідь без домішок. Саме січення цього кабелю дає можливість передавати сигнал на великі відстані без втрат. Це кабель міжнародного значення. Дуже дорогий кабель навіть у наші часи", - вважає командир відділення зв’язку за радянських часів Сергій Новіцький.
— Від самого початку казав, що ми узгодили, а лісничий був в курсі. Але я з подивом на нього дивлюсь. Чому з подивом? Я виконую обов’язки лісничого і я не в курсі був. Я здивувався і сказав, що вони знаходитися тут не можуть і ніякі роботи не можуть проводитися на території лісфонду, - сказав в.о. лісничого Полянського лісництва Свалявського району Сергій Мартін.
Ні в СБУ, ні у Держспецзв'язку, Закарпатській ОДА не знають, про наявні роботи...А от в Укртелекомі пояснили, що самі нічого такого не роблять, а демонтаж доручили приватній фірмі.
В "Укртелекомі" зазначили, що цей дріт належить їм. "Кабель було встановлено в середині минулого сторіччя, приблизно у 1955-1957 роки. Із 2004 року він вже не експлуатується, тобто виведений з експлуатації і фактично це мідь, яка лежить в землі. Його було замінено сучасними волоконо-оптичними лініями зв’язку, які дозволяють надавати значно більший обсяг інформації при цьому займають значно менше місця", - сказав речник ПАТ "Укртелеком" Михайло Шуранов.
У компанії показали титульну сторінку паспорта кабелю та інвентарну картку. Усе побачене в регіоні є мародерством: переорані вночі городи, розлючені люди, знищені без дозволу букові ліси, перебиті комунікації.
Сам "Укртелеком" нічого такого не робить. Демонтаж, як це звучить офіційно, доручили приватній фірмі. "Через електронні торги ми залучили одну з семи компаній, які брали участь у торгах. Вони виграли і почали для нас виконувати ці роботи. Звичайно, отримавши всі необхідні погодження і з місцевими радами, і з керівництвом по шляхам, і з екологічним керівництвом документи в них фізично були", - констатував Шуранов.
Переорані вночі городи, розлючені люди, знищені без дозволу букові ліси, перебиті комунікації, про масштабне мародерство дивіться у сюжеті нижче: