Ось вже два з половиною роки райцентр Міжгір’я живе без селищного голови. Всі рішення селищної ради підписує його заступник, додавши собі літери в.о. Але рішення підписані в.о. селищного голови не є законними і легітимними. Громада селища не може розвиватися, планувати і робити будь-які серйозні кроки.
Як розповів Мукачево.net депутат селищної ради Віталій Палапа, селищний голова Василь Щур, якого було обрано на попередніх виборах, був членом «Фронту змін». Однак у січні 2011 року вступив до Партії Регіонів і був призначений головою Міжгірської РДА. На цій посаді працює і нині.
Саме з вимогою призначити вибори селищного голови делегація жителів та громадські організації райцентру влаштували сьогодні пікет біля будівлі Закарпатскої облдержадміністрацї. Як кажуть ссамі пікетувальники – лише у такий спосіб вони сподіваються змусити голову Закарпатскьої ОДА Олександра Ледиду звернутися до парламенту з проханням прзначити нові вибори згідно закону. Численні їхні звернення до цього часу залишалися без уваги очільника області.
«Ми маємо право на селищного голову», «Ні узурпації місцевого самоврядування», «Ми такі ж виборці як і 45 млн. українців», «Міжгірці мають право на селищного голову», «Ледида, поверни нам селищного голову» - за такими гаслами мітингувальники стояли перед будівлею ОДА у той час як громадські активісти намагалися потрапити на прийом до голови ОДА Олександра Ледиди.
У очікуванні губернатора мітингувальники розповіли, що доведені до відчаю безвладдям у селищі і у разі, якщо їхні вимоги, які вони надрукували до губернатора не будуть виконані – вони перекриють дорогу і позбавлять область автобусного сполучення з Києвом, Львовом та Івано-Франківськом. Ці вимоги озвучив голова ГО «Позиція» Ярослав Мандель.
На думку міжгірців обласна влада не звертається до ВР з проханням призначити нові вибори у селищі, щоб зберегти для Василя Щура посаду селищного голови і таким чином зберегти свій вплив у районі, багатому рекреаційними землями.
Вимоги учасників пікетування до голови Закарпатської ОДА О.Ледид з приводу порушення виборчих прав жителів селища Міжгір'я
Саме боротьба за земельні ділянки, які, за словами міжгірців, у них незаконно повідбирала колишня селищна, а нині районна влада, примусила багатьох з них пікетувати ОДА. Вони ж твердять, що мітингувальників було б значно більше, якби не тотальний страх людей перед владою «регіоналів», який панує у районі.
Мешканці селища про вибори у Міжгір’ї
Громадські активісти про вибори у Міжгір’ї