«Мовчання офіційних осіб з приводу інциденту з угорськими стелами в рази більше зіграло на руку ФСБ, ніж усі публікації на цю тему»

7
17

Редакція Mukachevo.net застерігає Геннадія Москаля від відвертих маніпуляцій у вкрай чутливих темах.

Сьогодні, 20 травня голова Закарпатської ОДА переповів власну версію інциденту з встановленням у 2-х районах Закарпаття стел з угорськими гаслами, і заявив, що він та його підлеглі навмисно не давали жодних коментарів. Попри це голова ОДА оприлюднив уже 2 заяви на цю тему.

У одній з них він інформує.

– В ніч на 18 травня на межі Мукачівського та Берегівського районів, а також у Виноградівському районі, були встановлені стели з провокаційними надписами угорською мовою. Стели моментально демонтували за вказівкою облдержадміністрації. Кілька учасників провокації затримані співробітниками УСБУ в Закарпатській області, вони вже дали покази, куди саме перекидали відзняте фото і відео, яке ФСБ використало для інформаційної диверсії проти України. До речі, один із затриманих, намагаючись знищити докази, навіть проковтнув флеш-карту з дрона. Спецоперація російських спецслужб, мета якої – провокування протистояння на міжетнічному ґрунті, не тільки зазнала повного фіаско, а ще більше згуртувала українську та угорську громади на Закарпатті, – йдеться у заяві Геннадія Москаля, яка за змістом ідентична до інформації, яку оприлюднила редакція Mukachevo.net, першою викривши провокацію на Закарпатті та давши бодай якусь ясність читачам.

Та попри це, у своїй заяві Геннадій Москаль, перераховуючи тих, хто «грає на руку ФСБ», назвав в тому числі Mukachevo.net:

– Ні обласна держадміністрація, ні силові структури, які брали участь у знешкодженні інформаційної диверсії ФСБ, зумисне не давали жодних коментарів із цього приводу. По-перше, роздмухування скандалу добивалися російські спецслужби, а, по-друге, ми хотіли визначити, хто саме грає на руку ФСБ, розповсюджуючи новини про провокацію на Закарпатті. Як виявилося, це зробили тільки кілька центральних інтернет-видань із малою відвідуваністю й прокремлівськими симпатіями, один «місцевий закарпатський» сайт, запущений кілька місяців тому мешканцем Росії, а також контрольований Віктором Балогою сайт Мукачево.нет, – йдеться дослівно у заяві голови Закарпатської ОДА.

Якщо наслідувати відомий всій країні епатажний стиль розмірковування Геннадія Москаля та зважити на те, що ця його заява з’явилася відразу після балу в ОДА, то можна було би припустити, що на формулювання губернатора могли вплинути затісний метелик на шиї, кілька зайвих бокалів ігристого вина або піруетів віденського вальсу, від яких запаморочилося в голові. Але редакція Mukachevo.net переконана, що посада голови ОДА зобов’язує до відповідної компетенції, у тому числі в публічних заявах. І в цій, на жаль, є відразу кілька очевидних маніпуляцій.

По-перше, редакція Mukachevo.net не береться оцінювати роботу особисто голови ОДА та його підлеглих у даній ситуації, але виходить, що вони мовчки дозволили спокійно привезти на Закарпаття виготовлені в Києві конструкції, встановити їх відразу в 2-х районах краю, відзняти з усіх ракурсів, в тому числі з дрону, та оприлюднити в мережі. Хіба це називається повне фіаско російських спецслужб? За версією Геннадія Москаля – так.

По-друге, і це вже в компетенції Mukachevo.net стверджувати: відсутність офіційної інформації з приводу інциденту, значно більше грає на руку ініціаторам провокації та породжує в рази більше зайвих домислів та спекуляцій.

Впевнені, це може підтвердити будь який аналітик інформаційного відділу Закарпатської ОДА, або навіть радник та речник Геннадія Москаля Ярослав Галас, який тривалий час дописував у видання Дзеркало Тижня під псевдонімом Володимир Мартин і добре розуміється на інформаційних операціях, провокаціях та їхньому поширенні в інтернеті.

Відтак, мовчання офіційних осіб та органів на Закарпатті з приводу інциденту з угорськими стелами значно більше зіграла на руку ФСБ, ніж усі публікації разом взяті на цю тему в мережі.

У якості прикладу наведемо останній аналогічний інцидент, який не також стався на Берегівщині: пошкоджений угорський прапор на горі під Береговом викликав різкі заяви уповноваженого уряду Угорщини в співпраці з Україною Іштвана Грежи та навіть міністра МЗС України Павла Клімкіна, які тоді назвали це актом вандалізму та засудили його, і тільки миттєва заява Берегівської РДА, що прапор пошкодили не вандали, а буревій, зупинив поширення неправдивої та маніпулятивної інформації.

Цікаво, що вже у суботу, 20 травня, Геннадій Москаль раптово перервав мовчання і зробив відразу 2 заяви з приводу інциденту з угорськими стелами на Закарпатті. При цьому, ці заяви майже ідентичні. Відтак, для чого така запізніла увага до інциденту, особливо, коли йдеться про те, що хтось через розголос грає на руку ФБС?

По-третє: редакція Mukachevo.net першою підготувала розлогу публікацію з викриттям провокації з угорськими стелами, зібравши до купи всю наявну фактичну інформацію, яку редакція ретельно перевірила (в тому числі у власних джерел у спецслужбах), оскільки офіційна інформація була повністю відсутня. Зокрема йдеться про коментар офісу КМКС, де офіційно заперечили причетність до цього інциденту. Якщо оприлюднення офіційної та перевіреної інформації, яка спростовує провокацію, – це гра на руку ФСБ, то як тоді назвати тривале мовчання офіційних осіб та посадовців?

По-четверте: майже синхронно з появою відповідного матеріалу Mukachevo.net з’явилася заява однієї з угорських організацій – Демократичної спілки угорців (UMDSZ), яка засудила інцидент та закликала відповідні органи розібратися в ситуації.

За логікою слів Геннадія Москаля, ця заява UMDSZ та коментар з офісу KMKSZ, яка наведена у згаданій головою ОДА публікації Mukachevo.net, також грають на руку ФСБ? Виглядає, що подібні маніпуляції з боку голови ОДА можуть спровокувати значно більше непорозуміння, ніж примітивні провокації ФСБ.

По-п’яте, у згаданій заяві Геннадій Москаль наполягає, що провокацію про угорські стели на Закарпатті поширили «кілька центральних інтернет-видань із малою відвідуваністю». Але From UA має щоденну аудиторію згідно з даними Bigmir близько 150 000 унікальних відвідувачів. Це стільки ж як у аваківського Еспресо TV чи сайту президентського 5 каналу. Тобто це далеко не сайт з малою відвідуваністю. Те саме і у випадку з сайтом Голос UA, який так само тиражував провокаційну інформацію про угорські стели: згідно з останнім рейтингом Інтернет асоціації України разом з From UA ці 2 сайти входять у топ-300 найпоплуярніших сайтів серед українців.

Більше того, подібні інформаційні провокації з сепаратистським шлейфом поширюються в українських ЗМІ вже не вперше, і часто до них причетні видання, з якими Геннадій Москаль особисто співпрацює. Додаємо скрін з сайту 112 каналу:

І саме Mukachevo.net системно викриває ці провокації, застерігаючи читачів, часто виконуючи роботу тих, хто має це робити в силу обов’язків. Ось кілька публікацій на цю тему:

***

Насамкінець, хотіли би зазначити, що редакція Mukachevo.net велику увагу приділяє міжетнічному діалогу на Закарпатті, висвітлюючи теми на перетині українсько-угорських, українсько-словацьких та українсько-румунських відносин, а також інформуючи про спроби провокаторів негативно вплинути на цей діалог.  

Ми розуміємо, що очікувати від Геннадія Москаля вибачень з приводу озвучених ним закидів – марна справа. Відтак, лише закликаємо ретельніше підбирати формулювання для своїх заяв з приводу вкрай чутливих та професійних тем. Це не тільки обов'язок Геннадія Москаля як громадянина, а в першу чергу як посадової особи.

Коментарі

НН
Нем нодьон йоу

Глобалісти віками розчиняють європейські держави і народи на "лібералів" і "ультранаціоналістів". Це характерно і для України, і для Угорщини. Подібні речі природно екстраполюються і на закордонні дочірні організації нацменшин. Цікаво, яка з угорських організацій Закарпаття є "ліберальною" чи "ультранаціоналістичною" - KMKSZ чи UMDSZ?

J
jbl

З'являються такі надписи. Деякі інтернет видання показують ці записи - тобто не показувати? Якщо показав то сепаратист?)) Деякі сайти перекручують, вписують про автономію. Ось таких і треба чмирити. Мене порадувала ось ця фраза: "навіть проковтнув флеш-карту з дрона" а зламати пополам розума не вихватило)))

П
Пішта

Москаль пропив усі мозги та продав чорту блюку і порошенку, що уд нього мош доброго чекати. Най фестивалить, залишилося мало до відповідальності

С
Саша

Дались те хлопці дідови прикурити! Так дєржать! Реально таку вже чушь несе останнім часом. Дивився недавно як Москаль на Тисі виступав. Це просто позоріще

Ю
юлій

стаття нормальна, але...Які це "вкрай професійні теми?"

З
Знаючий

Люди добрі так це ж Галас писав ці заяви получивши від діда нагоняй що проспали цю фсбешну провокацію. Москаля прямо на балу в атріумі почали тролити за ці стели. Біда в тому що дідові доповідали про цю провокацію але він це проігнорував бо думав що це якась дурня або його попросили проігнорувати. А коли вже все дійшло до Києва і йому поступив дзвінок з адміністрації президента Москаль хоче звалити усе на Балогу

У
українець

дурень думкою багатіє

З
Закарпатец

Чоловiк витягує з ставочку золоту рибку. Вона на нього уважно дивиться. Запитує: - Губернатор Москаль? - Авжеж. - Краще засмаж.

П
пітьо

критика туй к коментах не проходит

В
Василь

Це вже конвульсії сучьего рагульсько-терористичного режиму.

ДО
до останнього

чиста правда, всі помішані на грошах і роблять лим на свій Карман, нич ся не міняє, одні злодії змінюють інших, народ у нас дуже терплячий і лим думать про заробітки і нікому вже не вірить.

Е
Еріка

Mukachevo.net. РЕСПЕКТ!

О
Олександр

А шо ви хочете від МоЦкаля? Скільки років він головував у мукачівській міліції, кришуючи розгул криміналу? І зараз ця нова-стара особь займає таку посаду- просто так?)

Т
Так-так

Шкоди більше чим хосна від вашого Москаля. Лем язиком лепече, а доріг як не було так і нема. Якого інвестора він за два роки привів? Із сміттям людям поміг? Де нові свалки? Де люди із верховини мають сміття кидати? Трепло

М
Медведчук

Все правильно Геннадий делает! Хвалю! Мы с Володей доволны

Л
Лоці

На пенсію його пора відправити. Бо йому всюди Балога мерещиться

Д
Док

До яких пір цей лисий жидомоцкаль буде знущатись над Закарпаттям? Ціна такому губернатору рівно 0. Був нещодавно в Чернівцях, так там жодної людини, з якою я спілкувався, не сказала жодного хорошого слова про Гену. Йшов би він уже на пенсію .

Читайте також