З міркувань безпеки редакція Mukachevo.net не називає місце де виготовляють антидронові рушниці та не називає прізвище чоловіка.
Пан Сергій приватний підприємець з Мукачева. Він, як і сотні тисяч українців щодня переглядаючи новини думав – "чим я можу допомогти?".
"З початком війни, стрічку новин Фейсбук заполонили численні відео з застосуванням цивільних БПЛА (безпілотних літальних апаратів) не лише для аеророзвідки, а й для нанесення втрат особовому складу та техніці.
Регулярні «прощання» та свічки в стрічці - гадаю не лише в мене викликають мінорні емоції. Так сталося, що до мене в руки потрапила антидронова рушниця. На той момент фактично єдиний варіант - за шалені гроші (500 тис. грн.), на яку збирають то тут то там сотнями, якщо не тисячами постів про «збір».
З'явилася думка - зробити «TearDown» - тобто детальний розбір, та вивчення екземпляру - який був в мене. Розібравши схемотехніку, і розклавши все по полицях, спіймав суттєвий негативний дисонанс, так як загальний цінник всіх компонентів за виключенням корпусу в загальному ледве добігав до цифри в 2000$. Хоча виробник просив 12-13 тис. доларів", - розповідає Сергій.
Далі, все просто, каже чоловік. Вивчив нішевий ринок, виявилось, що виробників не так багато. А в квітні 2022 року отримав комплектуючі, почав робити перші спроби, отримав досвід шляхом проб (часом і ціною компонентів) та проводив тестування. Зазначає, що це був доволі довгий, але цікавий процес.
На кінець літа Сергію вдалося створити аналог литовськоі рушниці "EDM4S".
"Далі прийшла ідея завозити комплектуючі та постачати таким самим ентузіастам як я, консультувати та «супроводжувати» їх до фінішу. Створив канал в ТГ, Чат та сторінку на ФБ «Антидрон Україна» - де і «рекламував» вищезгадані комплекти. Таким чином було зібрано перші 15 рушниць. Спільнота росла, але за «збірку» бралось не більше 5% тих хто звертався. Решта активно і наполегливо просила «стандартизувати і налагодити виробництво хоча б однієї моделі».
Vox populi - вирішує. Так, в жовтні, (пройшовши весь шлях з усіма підводними каменями і технічними моментами), ми видали на загал першу модель - яка швидко зайшла. Сарафанне радіо запрацювало, і ми почали видавати спочатку 2-3, а під кінець і до 7-8 одиниць в тиждень. З’явилась потужніша версія, різні підрозділи могли обрати ту, яка задовольняла їх потреби та специфіку", - зазначив мукачівець.
Щоб виготовити одну таку рушницю потрібно 1-2 дні, це за умови наявності всіх компонентів, (радіатори потрібних розмірів, акумулятори та інше). Сергій каже, найкраще збирати міні партіями по 2-4 одиниці, за кожний етап "одного типу робіт".
Принцип роботи антидронової рушниці мукачівського виробництва аналогічний всім засобам РЕБ - це постановка певних типів завад на частотах GNSS (системи супутникової навігації), керування/телеметрії, та відео каналу що транслюється на пульт оператора.
"Для аналогії, спробуйте продекламувати вірш щоб вас почули на танцполі в диско клубі, в момент аншлагу. Аналогічно, під дією електромагнітних хвиль заповнених «завадами» ні дрон, ні пульт банально «не чують один одного». І за нормами та стандартами цивільної «малої авіаціі» - дрон ініціює авто посадку (щоб у випадку розряду батареї не звалитись комусь на голову з висоти у сотні метрів). Це цілком відповідає вимогам до таких засобів, перервати дії супротивника по виявленню чи розвідці наших позицій, і зняти «проблему» фізично «відібравши» пташку ворога", - каже Сергій.
За час виготовлення антидронових рушниць, Сергій відправив на передову вже майже сотню цих пристроїв. Каже, часто ті, хто теж хоче почати виготовляти такі рушниці звертаються з проханням зустрітися у Києві. І багатьох дуже дивує те, що виробництво антидронової зброї налагодили саме в маленькому Мукачеві, а не в столиці.
Розробки Сергія з Мукачева замовляли навіть представники Міністерства Оборони України, а це каже, чоловік, неабияка оцінка для простого підприємця з Мукачева.
В майбутньому Сергій планує розвивати та збільшувати виробництво, щоб якнайшвидше наблизити нашу перемогу.
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!