
Про незрозумілі речі, які кояться на УСБ «Закарпаття» (м. Берегово), де розміщено готель та відомий термальний басейн, повідомили через газету «Вісник Берегівщини» у вигляді відкритого листа колишні працівники комплексу.
Зокрема у опублікованому зверненні йдеться про те, що у грудні 2012 року з підприємства було звільнено близько 30 чоловік, при чому без завчасного попередження. В основному це жінки, більшість з них мають на утриманні неповнолітніх дітей.
Потерпілі розповідають, що змушені були підписати заяви з формулюванням «за згодою сторін». При чому, на кожного працівника здійснювався психологічний тиск. «Зокрема, представник керівництва у неофіційні розмові попередив, що у будь-якому випадку нас звільнять «за статтею», а підстави на кожного знайдуть «вагомі», – йдеться у листі.
Масове звільнення нібито відбувалися у зв’язку з реорганізацією підприємства, яке раптово змінило свою назву та реквізити. Заяви про звільнення підписував попередній керівник - Годинка Віктор Золтанович. А новопризначений директор – Віктор Клепка зняв з себе будь-яку відповідальність. Він також повідомив звільненим, що нове підприємство – рекреаційна база «Закарпаття» – не несе жодної відповідальності за борги попередника.
Варто зазначити, що за останні три роки на підприємстві постійно тривала зміна керівництва. Спочатку було звільнено Василя Машіку і призначено Олександра Лабойко. Останній директор Віктор Годинка – відпрацював всього 7 місяців. Звільнені працівники стверджують, що саме за його керівництва одразу почалися затримки зарплати. Мотивація була одна – немає коштів на рахунках.
У листі наводяться приклади «рентабельності» спортивно-рекреаційного комплексу. Скажімо, у літні місяці басейн відвідує понад 1000 людей щодня (тобто приблизний добовий збір складає близько 40000-50000 гривень), ще третину доходів приносить готель на 60 відпочивальників. Ніби то саме такі суми було озвучено під час столичної перевірка від всеукраїнського товариства «Колос», якому і належить майно спорткомплекс в Берегові.
19 грудня 2012 року звільнені працівники подали лист-скаргу до Закарпатської обласної прокуратури – з проханням допомогти повернути розрахункові кошти, навіть у судовому порядку. Адже заборгованість підприємства перед робітниками складає від 3.500 до 9.000 гривень (зарплати за листопад та грудень). Нині більшість з них перебуває на обліку в міськрайонному Центрі зайнятості.
«Для нас головне, аби з нами розрахувалися згідно із законом, - кажуть скаржники. – А повертатися на попереднє місце роботи не збираємося».
Існують також припущення, що колись державний спорткомплекс «Закарпаття» таким чином просто передають у приватні руки.