На Закарпатті виявили найотруйнішого павука у світі

950 7

Про появу дуже небезпечного павука повідомив медичний директор Першого добровольчого медичного шпиталю імені Пирогова Віктор Петров у Facebook.

Австралійського павука, який є найотруйнішим у світі виявили у селі Сторожниця, що поблизу Ужгорода. Як повідомив Віктор Петров, павук дуже небезпечний має темний колір забарвлення: від чорного до коричневого.

Однак, чимало закарпатців в коментарях заперечують, що згаданий павук є саме Автралійським, адже він дуже схожий на українського павука-землекопа Atypus, який увесь час проживав на теренах України. Землекопів через зовнішню подібність його порівнюють та плутають з агресивними і небезпечними видами австралійських лійкопавутинних павуків.

Читайте також: Закарпатців лякають великі павуки-вовки, схожі на тарантулів.

Що відомо про павуків

Сіднейського воронкового павука (Atrax robustus) вважають одним із найнебезпечніших павуків, який легко прокушує шкіру, а його отрута може вбити людину менш ніж за пів години.

Павук має міцні ікла, здатні прокусити ніготь та може проникати навіть через м’яке взуття. Мешкає він у прохолодних й відносно захищених місцях. Часто зустрічається під камінням.

Отрута воронкових павуків містить хімічну речовину дельта-гексатоксин, яка при укусі вражає нервову систему людини, спричиняючи неконтрольоване збудження нервів. Це проявляється, зокрема, у сильному потовиділенні, нудоті та спазмах м’язів, що інколи може призвести до смерті.

Лікування

Укус австралійського павука може спричинити дуже серйозні симптоми, які можуть погіршуватися та швидко прогресувати, і основним лікуванням є протиотрута, відома як FWSAV, яку слід вводити при перших ознаках системного отруєння.

Лікування, при підозрі на отруєння, починається з очищення ділянки милом під проточною водою, та негайного накладеної тугої пов’язки. Ця техніка обмежує поширення отрути по всьому тілу та зводить до мінімуму площу, уражену укусом.

Необхідно якнайшвидше звернутися за невідкладною медичною допомогою.

Важливо зберігати іммобілізуючу пов’язку, доки пацієнта не огляне навчений медичний персонал у відділенні невідкладної допомоги. Іммобілізуючу пов’язку, не слід знімати передчасно, оскільки це може призвести до системної мобілізації отрути.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

ВВ
Василь Васильович

Таких павуків Часто бачемо ! Я особисто не перший раз його бачу! На закарпатті ще не таке зустрінеш....!

Т
турнікет

із хоть чого ...ліпше втратити руку\ногу чим життя

ДК
доктор комаровски

Купи соби горшок

ДМ
До Медицини

А якщо я жию в с. Сторожниця і тот павук в бударь заліз. Як туда не суватися?

М
Медицина

Ага , нарас біжиме вас рятувати . Нішто суватися там де не мусай . Жара така шо і нам пюлло

Т
Троцкій

Зато коли тебе вкусить павук посеред джунглів Австралії, ти за три дні до больнички не доберешся.

НД
Наші джунглі

За 30хв я і до больнички не дійду, а там поки роздупляться шо робити не одна година пройде

Читайте також