Нові деталі справи СБУ проти фонду «Егана Еде»: суд дав дозвіл на перевірку банківських рахунків

6
7

Відповідне рішення було ухвалено Ужгородським міськрайонним судом Закарпатської області (слідчий суддя Дергачова Н.В.) ще 24 травня.

Як випливає з рішення суду наразі триває досудове розслідування, яке веде слідчий вiддiл Управління СБ України в Закарпатський області. За якою статтею проходить справа – не відомо, але у клопотанні слідчого СБУ до суду йдеться про те, що «є достатньо підстав вважати, що під виглядом фінансової допомоги суб’єктам господарювання, здійснюється фінансування незаконних проектів (включаючи поширення сепаратистських настроїв в Закарпатській області)».

З рішення Ужгородського суду, з яким ознайомилася наша редакція, також випливає, що справу порушено на підставі даних Держфінмоніторингу України, згідно з якими фонд «Еган Еде» протягом 2016 2017 років «отримали та здійснили фінансування фізичних та юридичних осіб на території України, на суму що перевищує вісімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, з метою зміни меж території та державного кордону України».

– Таким чином, на підставі матеріалів Держфінмоніторингу є підозри вважати, що здійсненні фінансові операції БФ «ЗЦЕР «Еган Еде» є такими, що можуть бути спрямовані на фінансування незаконних рухів, повязаних з посяганням на територіальну цілісність і недоторканість України, – зазначається також у клопотанні слідчого СБУ.

Відтак, СБУ просить суд надати дозвіл на отримання інформації, яка становить банківську таємницю. Зокрема, мова йде про банківські дані з АТ «ОТП Банк» щодо відкриття рахунків фонду, систем «клієнт-банк», «телефонний банкінг», дані про рух коштів тощо в рамках діяльності фонду «Еган Еде» у період з 1 серпня 2016 до 18 травня 2018 року.

Ужгородський міськрайонний суд частково задовольнив клопотання слідчого і надав дозвіл «на тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю вилучення їх належним чином засвідчених копій». Ухвала суду діє 1 місяць, тобто протягом червня.

Довідково зауважимо, що 18 тисяч прожиткових мінімумів – це 30,6 мільйонів гривень (близько 1,2 мільйона доларів). Саме така сума коштів фігурує у справі за даними Держфінмоніторингу України.

Нагадаємо, що про провадження проти благодійного фонду «Закарпатський центр економічного розвитку «Еган Еде» стало відомо у вівторок, 5 червня із заяви самого фонду, який різко засудив дії СБУ.

Коментарі

Ч
Читач

Прожитковий мінімум та неоподаткований мінімум (а це 17грн) - це як порівняти "щось" із пальцем. Пора би знати.

Н
небайдужому

ви граматику в школі вчили?...це сепаратистка...так пишемо хіба??? діти в 3 класі вже знають відмінки...

*
*****

СБУ має повне право здійснити таку перевірку.

Н
Ногат

І це сталося все в той же день, коли відбувалися переговори щодо мовної статті з угорською громадою в Києві. Це просто тиск з боку держави на угорців у стилі українських політиків.

ДП
До правдоруба

ну канеш, прям шоста колона. ну і чим малі підприємці розвиваючи свій бізнес діють проти держави?? Кладуть сепаратистські брошурки під випічку, піццу? вирощують фруктові дерева під музику країни-агресора? Розмовляють виключно російською в салонах краси відкритих на тендерні гроші? *facepalm*

Н
Небайдужий

Молодці СБУ. Вже давно пора прикрити це сепаратистка угрупування разом Брензовичем , який є головою цього сепаратиського фонду.

П
Правдоруб

Фонд «Еган Еде» це звичайна «П'ята колона» (політичний термін, під яким розуміються громадяни, які діють в інтересах третіх держав, проти влади своєї країни).

Читайте також