Нещодавно на УСБ «Закарпаття» у Берегові відбулася зміна керівництва. Ця подія одразу почала обростати плітками. Дехто одразу пов’язав її з політичними інтригами.
Але нинішній гендиректор спорткомплексу Віктор Годинка каже, що політика його не цікавить. Він, колишній правоохоронець, каже, що просто виконує завдання, яке поставило перед ними керівництво Всеукраїнського фізкультурно-спортивного товариства «Колос». А завдання чітке – навести нарешті порядок у спорткомплексі, чого не вдалося здійснити його попередникам.
- Пане Вікторе, отже ви не знаєте з чим пов’язана раптова зміна керівництва спортбази?
- Слід одразу сказати, що я особисто не маю до цього жодного стосунку. Мені просто запропонували очолити УСБ "Закарпаття" у Берегові, до якого входить готель, спортивні зали та термальний басейн. Я погодився. З чим пов’язано? Це, мабуть, очевидно – попередній керівник не працював як слід, а навпаки - довів спорткомплекс до боргів та повної розрухи.
Не приховую, що раніше я працював в Управлінні по боротьбі з організованою злочинністю, потім перебував на пенсії. Чому саме мені запропонували цю посаду? Можливо тому, що маю досвід на керівних посадах, вмію працювати з великим колективом, мені було підпорядковано майже 600 працівників. І ще для мене головне, аби підлеглі розуміли, що вони саме мають робити - кожен на своєму місці. Були відповідальними, тобто відповідати за свою ділянку роботи.
- На посаді директора ви вже два місяці. Володієте ситуацією, знаєте проблеми...
- Думаю, що всіх ще не знаю, бо їх тут надто багато. Але у більшості вже орієнтуюся. При чому, як мінімум половина проблем була пов’язана саме з «людським фактором». Це коли люди або не вміли, або не бажали працювати. Навіщо ж вони тоді потрібні? У штаті нараховується 85 працівників. І перший час я витрачав на те, аби слідкувати за тим, аби люди виконували свої безпосередні, покладені на них обов’язки.
- Відбулися звільнення?
- В першу чергу роботи позбулися ті, хто вживав алкоголь у робочій час. Вважаю, що це абсолютно неприпустимо. В жодному разі. Ці люди миттєво були позбавлені своєї посади.
- Які проблеми у спорткомплексу в технічному плані?
- Якщо загально, то ознайомившись із системою, зрозумів: тут немає нічого, що б справно функціонувало на сьогоднішній день. Нашій команді дістався важкий спадок. Таке враження, що тут нічого не змінилося за багато років. А дещо виглядало так, ніби після бомбардування. Тому замінювати потрібно все: від дверних ручок до останнього краника та плитки.
- Першочергове завдання, яке перед вами поставили у «Колосі»?
- Головне - аби комплекс функціонував. А для того, аби функціонував - він повинен мати зовсім інший вигляд - більш привабливий та комфортний для відвідувачів. Наш спорткомплекс існує, в основному, саме за рахунок використання термальної води - це не секрет. Тому слід привести у нормальний стан як саму чашу басейну, а також роздягальні, душові. Має відбутися повна заміна сантехніки, трубопроводів, насосів. Одночасно потрібно провести благоустрій всієї території і так далі... Продовжувати можна довго. Отже, завдання маю. Можу сказати ствердно – його виконаю. Звісно, якщо залишуся працювати на цій посаді.
- Що вам вже вдалося зробити за два місяці?
- Практично закінчили ремонт гандбольного, гімнастичного і залу для боротьби. Почали реконструкцію готельних номерів на першому поверсі - чотири номери вже практично вдалося привести до ладу. Про готель потрібно говорити окремо - там взагалі царювала повна розруха. Багато роботи проведено, якої не видно відвідувачам - у столовій, пральні, харчоблоку. З території убрали все сміття. Наразі розчищаємо приміщення старої котельні. Ще не вирішили, що саме там розмістити. Можливо буде зал для штангістів, спортсменів збірної України з важкої атлетики. Бо приміщення велике, просторе - гріх йому пропадати. Загалом основний напрям у комплексу відомий – це має бути база для рекреації та релаксації наших спортсменів. Аби тут проводилися збори, спортсмени відновлювали свої сили. І туристичний напрямок – для відвідувачів термального басейну.
- Раніше йшлося про будівництво мережі басейнів, навіть аквапарку...
- Для Берегова великий аквапарк будувати не рентабельно, він однозначно буде збитковим підприємством. В першу чергу потрібно робити наголос саме на лікувальних якостях термальної води. А розширятися будемо однозначно. Територія спорткомплексу складає 8,5 гектарів. Отже приведемо до ладу колись і стадіон, де нині пустир. Але для цього потрібен не лише час, а й гроші. При чому всі гроші ми нині заробляємо самі.
- Як розумію на всі заплановані роботи коштів потрібно чимало…
- Нині не можемо нічого планувати самостійно, адже кожне питання, пов’язане з використанням ресурсів та фінансів, змушені «утрясати» з керівництвом. Практично щодня звітуюся за виконану роботу. Додаткових фінансів нам поки що не виділяють, оскільки минуле керівництво встигло себе зарекомендувати з дуже поганого боку. Раніше гроші йшли повз касовий апарат. Сама база за два роки практично нічого не заробила. Лише витрачала невідомо на що. Бо роботи проводилися часом без оформлення документів, без підрядів, без угод. Тепер біля каси та в фойє встановлені 4 відеокамери, відбувається цілодобове спостереження. Слід всім зрозуміти нарешті, що ця спортбаза була побудована у 1970-х не для того, аби стати джерелом збагачення однієї людини, а для всіх.
- Чи плануєте взятися за прилеглу територію, автостоянку тощо?
- Перш за все вдячний долі, що звела мене з Валерієм Боровським, депутатом міськради. Він одразу організував мені зустріч з мером міста Іштваном Гайдошем. Це була важлива зустріч. Адже мені вдалося довести, що для міста Берегово комплекс грає не останню роль, він приносить у міську казну щомісяця чималу суму грошей. Можна сказати, що сьогодні близько 60 відсотків приватних підприємців та людей живуть у Берегові саме за рахунок басейну. Це сервіс, магазини, ресторани, готелі - адже туристи їдуть до нас в першу чергу на відпочинок на термальні води.
Тому з міським головою також домовилися йти один одному на зустріч. Буквально наступного дня на проїжджій частині поблизу басейну було заасфальтовано всі ями та дірки. Адже до цього тут важко було навіть пішки пройти. Сподіваємося, що вдасться разом з міською владою впорядкувати і парковку для автомобілів. Нам вигідно, аби люди відчували комфорт, коли відвідують басейн та готель. Це стосується і питання безпеки. А поки що лише змушені розгрібати ту діжку з дьогтем, яку нам залишили попередники.
- З чим пов’язано нововведення - погодинний квиток? Чи не зменшилася через це кількість туристів?
- Це пов’язано в першу чергу через медичні рекомендації - у термальній воді не рекомендується перебувати більше ніж півгодини, максимум годину. Звісно, для лікувального ефекту. Хто хоче більше, ніж потрібно для організму - може купити абонемент. Кількість туристів від цього не зменшилася. Тому що конкурентів немає - подібної води більше немає ніде: ні в Берегові, ні на Закарпатті та й по Україні загалом. Це факт, засвідчений висновками фахівців Одеського НДІ курортології.
- Чи будуть пільгові квитки для мешканців міста?
- Це питання також обговорювалося на зустрічі з міським головою. Зокрема йшлося про те, аби інваліди, ветерани, учасники бойових дій могли користуватися послугами басейну безплатно. Діти-сироти, з малозабезпечених сімей матимуть пільги. Також для мешканців міста будуть передбачені абонементи із знижкою.
- Які новації ще у планах?
- Особисто я хочу відкрити поруч з спорткомплексом майданчик для іпотерапії - лікування кіньми. Бо в берегівський басейн приїжджає багато хворих на церебральний параліч, інші хвороби хребта - я думаю їм буде корисним та цікавим і такий метод. Вже зараз домовляюся, аби для туристів була можливість здійснювати прогулянку по місту у кареті або диліжансі. Загалом планів багато – всього одразу не здійснити. Єдине ще скажу, що минуле на спортбазу у Берегові більше не повернеться. А результати люди побачать на власні очі.