Один з лідерів молодої політичної команди Сила Людей, яка вирішила самостійно брати участь у дочасних парламентських виборах 2014, поділився з Мукачево.net роздумами щодо зміни поколінь в українському політикумі, ролі молоді та її участі в цих та наступних виборах.
Тим паче, що Олександр Солонтай є закарпатцем та представником нового покоління українських політиків у національному масштабі.
– За умови, коли усі говорять про нові обличчя та молодь, вам було б легко отримати прохідне місце у будь-якій так званій великій партії. Чому ви вирішили йти з Силою Людей?
– Та навіть пропонували піти в список різних лідерів, але не бачу в цьому змісту. Політика – це робота в команді. Я з 2013 року став учасником формування нової політичної сили з назвою Сила Людей, і вважаю, що потрібно бути послідовним. Ми хочемо створити справжню партію, яка буде працювати не тільки на виборах. Це набагато важливіший вклад в державу, ніж мандат депутата в партії, яка фінансується олігархами і після виборів забуде про свої декларації та гасла. Сила Людей створена громадськоактивними людьми, фінансується у відкритий спосіб, всі процедури чесні та прозорі. Коли люди дізнаються, що є така політична сила, то нас підтримають, а наразі ми на початковому етапі – багато людей навіть не здогадувалися, що політика може бути іншою, або не вірили, що вона може бути іншою в Україні.
– У чому зміст участі молоді в цьогорічних виборах, адже знову часто все зводиться до великої кількості реклами, бюджетів, впливу?
– Зміст цих виборів дуже великий. Попри старі правила та те, що залишилася депутатська недоторканість, відбудеться часткове оновлення. Якщо і ця ВРУ не буде працювати, то будуть ще одні перевибори, а якщо буде робота, то ця Рада зможе пропрацювати роки два.
– На твою думку, що залежить зараз від молоді в політиці, і яка головна її місія, відповідальність?
– Молодь дуже гідно проявила себе на Євромадйані. Але не вся. На жаль, велика частина була пасивною, бо не всі можуть бути героями та активістами. Але проголосувати може кожен. Молоді варто починати з простого – голосувати та робити вибір.
– Твій прогноз – чи матиме молодь вплив у новому парламенті, чи треба буде ще один політичний/виборчий цикл?
– У цьому парламенті молодь впливу не матиме. До того часу, поки ВРУ – це елітний бізнес-клуб, помічниками туди будуть брати менше талановитої молоді, а більше за іншими ознаками. Але як тільки буде реформований статус депутата, то ситуація зміниться. Ситуація дуже цікава – молодь вже готова до співпраці з парламентом, а сам парламент досі закритий, не готовий до молоді, на сайті навіть немає інформації про те, як молоді проходити стажування, відвідувати засідання, подавати пропозиції до законопроектів через молодіжний комітет тощо.
Разом з тим, треба розуміти, що вік 30-35 років – це молодь для політики, але не молодь для життя. Людей в цьому віці вже можна перевірити, переконатися, чи справді людина має відповідну підготовку, освіту, чи дотримується слова, чи вірить в те, що говорить та підтверджує вчинками. Сила людей є абсолютно новою, молодою політичною силою. Але справа не тільки в свіжості та молодості людей. Справа в інших підходах – ми єдині хто в Україні провели таємне голосування по визначенню кандидатів, перед цим зібрали чесно підписи, а після висунення кандидатів відкрито зібрали заставу. Ми хочемо щирості та правдивості, щоб слова не розходилися з справами. Рух Чесно єдиних нас визнав на 100% прозорими:
Сила Людей та я особисто запрошую всіх молодих людей, які бачать себе на місцевому рівні майбутніми депутатами міських, селищних, районних рад, членами виконкомів, а також головами сіл, селищ та міст пройти спеціальну підготовку. Кожна молода людина, яка готова брати на себе відповідальність, отримає в партії Сила Людей підтримку, освіту, при потребі навіть стажування. Ми хочемо омолодженння. Але не просто молодих за віком, а нових за підходами та принципами!
Роман Лендєл, Мукачево.Net