
Невеликий зал у стінах Ужгородського замку ледь-ледь вмістив усіх бажаючих відвідати перший в Ужгороді TEDx, який пройшов цієї суботи.
Про те, чим є TEDx – конференція новаторских рішень, нестандартних поглядів на звичні речі, демонстрація досягнень, інтелектуальне шоу, яке відбувається у сотнях міст світу, ми вже розповідали на сторінках Мукачево.нет.
Як розповідає один із співорганізаторів подібного заходу в Ужгороді, Іван Паламарчук, рівно 9 місяців тому він отримав від TED листа із темою «License approved». Так ужгородським молодим ентузіастам затвердили ліцензію на проведення модного і популярного на заході шоу-конференції. Цілих 9 місяців вони готувалися до неї. І ось сьогодні, подолавши багато труднощів із пошуком приміщення, орендою апаратури, пошуком цікавих промовців – успішно її провели.
Зал, який вміщав понад 50 чоловік був повним вщерть, а ті, хто не помістився, змушені були стояти у проході. Але, здається, це нікого особливо не напружувало, бо слухаючи цікаві доповіді-презентації промовців, забували про незручності і уважно слухали.
Конференція пройшла у три етапи, у кожному з яких було представлено троє промовців.
У першій частині дауншифтер і ентузіаст біопалива Ігор Сусяк з Івано-Франківська розповів про олію, як природнє пальне. Науковий пенсіонер, як він себе називає, Петро Бобонич з Ужгорода розповів про винайдений ним неінвазивний глюкометр – прилад, який дозволяє вимірювати рівень цукру у крові, не проколюючи шкіри пацієнта. А Юрій Резвий з Мукачева, який займається роботизованими електронними системами, розповів про новітні технології, які є «супергероями нашого часу». Після першого кава-брейку, під час якого учасники і слухачі разом пили каву і спілкувалися, конференція продовжилася. І у другій частині дизайнер Олег Олашин розповів і продемонстрував як вивіски впливають на ідентифікацію міста. Прихильник «ортодоксального дизайну» певен – «Історичні вивіски – шлях до ідентичності Ужгорода».
авершив другу частину TEDx-Ужгород ресторатор, громадський діяч, депутат і політик Павло Чучка. Він у своїй доповіді «Як серед знаків стати Зодіаком» розповів про концепцію знаменитої «Деци у нотаря», пояснив у чому її феномен і чому численні заклади по всій Україні і поза її межами радо «запозичують» придумані ним елементи концепту ресторану-шоу.
Після перерви третю частину відкрив кандидат соціологічних наук, проректор УжНУ Федір Шандор, який навів вражаючу статистику суїцидів в Україні та пояснив – «Суїцид – це не модно». За дослідженнями вчених, підкреслив промовець, головним чинником зростання кількості суїцидів є… оприлюднення новин про них у ЗМІ.
Наступним – Роман Голубовський, редактор знаного сайту «фейкових» новин UAReview розповів про жартівливі новини, реакцію на них справжніх сайтів новин, а також читачів та героїв самих повідомлень.
Закрила конференцію лірична і гостро-соціальна розповідь фотожурналіста з Мукачева Олега Григор’єва про соціальне фото, про долі героїв його фоторепортажів, а також про запоруку успіху у будь-якій професії: любити її і робити лише те, що тобі подобається, працювати від душі.
Організатори TEDx-Ужгород – Іван Паламарчук, Сергій Пішковцій та Віра Власенко -- обіцяли пізніше поділитися власними враженнями про перший досвід подібного шоу в Ужгороді, тож чекатимемо, як, ймовірно, і вражень самих промовців.