Петро Добромільський: Політична ситуація на Закарпатті відзеркалюється з Києва

16
0

Про власні погляди на депутатську діяльність, проблеми Іршавщини та шляхи їх вирішення, доцільність політичних союзів та ігнорування Президентом місцевих проблем - в розмові з депутатом Закарпатської обласної ради від Єдиного Центру Петром Добромільським.

- Пане Петре, більш ніж півроку тому Ви вперше стали обласним депутатом. Якими були Ваші очікування щодо депутатської діяльності і чи справдилися вони?

- У мене є свій погляд на те, як повинен працювати обласний депутат і вже за цей короткий термін моєї роботи можна було помітити, що я закликаю колег приводити до порядку галузі, на які ніхто до цього часу не звертав уваги.  Але, на превеликий жаль, на даний момент крім того, що проводяться суперечки між різними політичними силами, я не бачу, щоб зверталася увага на проблемні питання. Політична ситуація в області відзеркалюється з Києва. Там протягом останніх років ведеться політика, яка неабияк відображається на області і на районах. Коли в Києві думають, як можна узурпувати  владу  в одних чи двох руках, як нашкодити попередникам, як все робити наперекір опонентам, то це саме робиться і в обласних радах країни.  Тому, я не можу розчаровуватися, бо я не мав якихось ілюзій і знав, що не зможу зробити все і відразу. Але зі своєї сторони можу запевнити, що я хочу, буду і зможу працювати. Думаю, що коли всі депутати захочуть показати себе якнайкраще, будуть змагатися у тому, хто більше зробить, хто якісніше зробить, хто подасть кращі ідеї - тоді буде успіх.

- Як оцінюєте роботу створеної в обласній раді коаліції. Чи є цей союз природнім?

- Я вже помітив за маленький період своєї депутатської діяльності - нормального союзу в політиці бути не може. Завжди є союз відповідних, спільних інтересів. Хтось з відомих політиків якось сказав, що нема вічних друзів і нема вічних ворогів, а є вічні інтереси. Ось саме такий інтерес спровокував створення абсолютно різними політичними силами коаліції. Представники цих партій мали свої спільні плани. Що мене найбільше дивує - так це те, що у нас на рівні області виникла така ситуація: люди об'єднуються не заради того, щоб спільно зробити щось корисне, а заради того, щоб не дозволити іншим це зробити. Тобто зараз спостерігається картина, коли депутати спрямовують свої зусилля не на благо громади, а роблять все можливе, щоб завадити іншим колегам реалізувати проекти, які покращать життя закарпатців. Тому не треба “рубати” ті проекти, які були започатковані попередниками, а навпаки доводити їх до повної реалізації і розпочинати розробку нових. Бо якщо ми завжди будемо дивитися, як пригнобити тих, хто був при владі рік тому, то це тягтиметься до безкінечності. Хтось повинен це коло розірвати.

- Зараз Єдиний Центр займає опозиційну позицію в обласній раді. Чи вдається команді працювати дієво, будучи в таких умовах?

- Ясна річ, що нам не завжди вистачає голосів і підтримки з боку колег. Прикро, що часто блокуються ініціативи Єдиного Центру з політичних міркувань. Як я вже зазначав, деякі депутати краще завадять щось зробити, ніж підтримають. Для нас важливо, що хоча б проходять питання на рівні запитів, депутатських звернень, які частково вирішують проблеми громади. Не хотілося б, щоб в наш час вмішували політику в звичайні питання і ще більше не хочеться, щоб ділили виборців на своїх і чужих, якусь громаду підтримували більше, а іншу взагалі ніяк. Сподіваюся, що в майбутньому депутатський корпус буде більш об'єднаний, бо маємо всі спільну мету - робити все можливе для розвитку Закарпаття

- Ви, скоріш за все,  в першу чергу лобіюєте питання Іршавщини. Чи можете розказати про проблеми цього району?

- Зараз проблеми усіх районів Закарпаття майже ідентичні. Основна біда - це дороги, зайнятість населення і проблема соціальної сфери. Соціальна сфера у нас досить велика і поки в одному селі вдасться щось зробити, то в іншому щось поламається. Проблема в тому, що для того, щоб вдосконалювати постійно соціальну сферу потрібна матеріальна підтримка. Уряд прийняв таку політику, що всі кошти, які громада заробляє, відразу забирають або дають більше навантаження на місцевий бюджет. Це веде до зубожіння міст та сіл. Звичайно, що окрім названих проблем є ще купа інших, з якими до мене приходять виборці. Я систематично працюю з громадою, відвідую соціальну сферу, також проводив прийом громадян у Дубрівці, Лукові, Білках, Сільці. Хочу зазначити, що у нас в районній раді є приймальня обласних депутатів, куди люди можуть приходити з 10:00 до 12:00 години.

- З початку роботи Закарпатської обласної ради VII скликання можна було спостерігати, що Єдиний Центр найактивніше ініціював звернення до вищого керівництва держави, але чомусь поки жодної реакції немає. Як Ви можете пояснити таке ігнорування Президентом місцевих проблем?

- Впевнено можу зробити висновок, що на нас не звертає увагу Київ, оскільки нема монолітності в діях політиків на рівні області. Якщо б всі депутати обласної ради  об'єднали свої зусилля  конкретно в одиному напрямку - домогтися уваги вищого керівництва країни, то Київ безперечно б відреагував на наші проблеми. Але бачимо, що політики в області ніяк не можуть знайти порозуміння і не готові на даний час відкинути свої власні амбіції задля пошуку компромісу, який би розв'язав ряд проблем в Закарпатті. Я особисто вносив пропозицію до голови обласної ради, щоб він домовлявся з Президентом про прийом всіх 64 депутатів Закарпатської облради або хай пан Порошенко навідається до нас. Думаю, що ми маємо право вимагати таку зустріч, оскільки наш Гарант під час президентських виборів отримав в Закарпатті найбільшу підтримку після своєї батьківщини - Вінничини. Тому, не помічати зараз Закарпаття і ставитися до нас будь-як - це неправильно з його боку, бо ми дали Президенту величезний кредит довіри, який на сьогодні абсолютно невиправданий. Однак, ми робимо все можливе, щоб власними зусиллями зробити життя закарпатців кращим. Як показує досвід, сподіватися на когось - справа марна. Мусимо всі зібрати волю в кулак і плідно працювати. 

Прес-служба Єдиного Центру 

Коментарі

Ще немає коментарів, будьте першим!

Читайте також