Підвішена кава: тест-тур Ужгородом

9
13

Про підвішену каву в Ужгороді не говорив-писав тільки лінивий. І ми не ліниві. Ми вирішили пройтися по декількох закладах, і дізнатися, яка в них ситуація з цією «підвішеною» кавою.

«Тірамісу» (вул. Фединця,12)

Нічого підвішеного не виявилося. Офіціантки сказали, що підвішують каву чи чай часто, практично щодня, наразі нічого немає, бо ще лише обід був, а так акція доволі популярна в їхньому закладі. Хто більше підвішує кави хлопці чи дівчата, то розподіл майже рівний. Здебільшого це роблять старші люди.

 

«Львівська майстерня шоколаду» (вул. Корзо, 2)

Підвішеними були: експресо, амерікано та 1 цукерочка. На питання чи можна амерікано з цукерочкою, повідомили, що тільки щось одне можна. В закладі акція користується популярністю. На кожному столику розміщений буклет про акцію.

Дякую комусь за амерікано =)

 

«XL» (вул. Ракоці, 2)

Нічого підвішеного не виявилося. За словами офіціантів в їхньому закладі акція не дуже популярна, підвішують не часто. Здебільшого це кава або чай.

 

«Світ кави і чаю» (вул. Корзо, 11)

Можна було посмакувати підвішеним гарячим шоколадом чи капучіно. Підвішують щось раз у кілька днів, раніше акція, кажуть, була популярнішою, підвішували частіше. Здебільшого підвішують старші люди. На вході у заклад на дверях розміщений знак про акцію.

Дякую за гарячий шоколад якомусь добродію =)

 

«OldКафе» (вул. Волошина, 14)

Чогось підвішеного не було. Офіціантка поділилися, що після новорічних свят фактично вже нічого не підвішують, зрідка лише.

 

«Шаровари» (вул. Капушанська, 3)

Підвішеними можна було випити 2 чаї. За словами офіціантки акція в них фактично не користується популярністю. Ось ті 2 чаї і ще пару кав підвісили з початку акції. Про акцію на дверях говорить відповідний знак.


Висновки: акція таки користується популярністю, хоч вже з меншою, ніж на її початку. Підвішують каву чи чай здебільшого в модних кав’ярнях міста та в яких є відповідний знак на дверях, чи буклет на столах, що нагадує про існування акції. Підвішує здебільшого старше населення.

Зауважимо, що традиція «підвішувати» каву зародилася в Італії. Вперше про неї написав італійський письменник Тоніно Бенаквіста в романі «Малавіта»: «… відпочиваючи в Неаполі, почув про старовинний звичай, який ще шанували деякі тамтешні власники бістро. Враховуючи ціну еспресо біля стійки (гроші або трохи менше), клієнти нерідко вигрібали дріб’язок з кишень і купували дві кави, випиваючи при цьому тільки одну, а бармен записував собі на дошку одну безкоштовну каву для випадково забрівшого бідняка … ».

Згодом  сценарист Тоніно Гуеро став очевидцем цієї сцени в реальному житті: «Входять двоє людей і кажуть: «П’ять кав, дві ми вип’ємо зараз, а три підвісьте ». Платять за п’ять кав, а випивають свої дві. Я питаю Де Сіку, що це за «підвішена кава»? Він каже: «Зачекай». Потім входять дівчата, п’ють каву і платять нормально. І молодий чоловік замовляє дві кави, одну випиває, платить за дві і йде. Так ми з Де Сікою досиділи, розмовляючи, до полудня, двері були відкриті, я дивився на цю залиту сонцем площу, і раптом бачу якусь темну тінь, що наближається до дверей. Вже біля самих дверей бару бачу, що це бідна людина. Він заглядає у кав’ярню і запитує: «Є підвішена кава?»…»

Цю історію розказав хтось з блогерів, і вона набула великої популярності. В України першими до акції долучилися Харків та Ужгород, далі естафету підхопив Львів, Івано-Франківськ та інші міста України.

Дизайнер Сергій Мішакін з власної ініціативи створив логотип цієї акції, який позначає заклади, де «підвішують» каву: дві руки, що створюють в перетині долонь зелений листочок.

Коментарі

Е
Евеліна

До Стыдно: Назвіть своє ім/я, перш ніж стверджувати, кому пані Цицак платить гроші, а кому - ні. Перевірте інформацію. Щодо комента Елана, який теж не бажає називати свого імені, то Інтернет-журналістика має свою перевагу, а саме - інтерактив, тобто можливість коментування. А чому ні? У "Шароварах" буваю регулярно з малою. Сама підвішувала і завжди цікавилася, що підвішують. Це були: пельмені, бульйони, супи, кава, чай, гаряче мохіто тощо. Тому і пишу коментар. Те саме стосується "Тірамусу". Там і далі підвішують, однак - уже менше. На жаль.

Е
Елан

Гурницька - супер-"журналістка" коменти строчити

С
Стыдно

Гурницкая. То что тебе Цицачка платит не надо на каждом сайте рекламировать. Зерно уже оскомину набило количеством продавшихся журналюг

А
Андрей

Не согласен с выше изложенным. Журналист не объективно оценил ситуацию и не правдиво изложил в своей статье. Я владелец кафе "Шаровары", в котором проходит акция. Со времен ажиотаж спал и "подвешивать" стали меньше, но акция работает. Информация, о том, что с начала акции "подвесили" 2 чая и они "весят" до сих пор - ложь. Уверен, что тоже самое касается и других заведений. Журналист, работая над статьей, мягко говоря, не старался.

А
Андріан

Бикувате Закарпаття... , Слухай ти - геній, якщо я хочу я лишаю чайові в залежності від бикуватості офіціанта і його розторопності, якщо офіціант забудькуватий даун чи хам то дулю йому\їй в личико, а не чайові. А таких дебільних офіціантів у нас 90% у всіх закладах незалежно від рівня складності, ти правильно сказав биче закарпаття це не Київ чи Львів тут не обовязково.

Л
Ліза

Мені подобається ця акція!!!

БЗ
Бикувате Закарпаття...

Мій товариш працює офіціантом.Ні для кого не секрет, що власники закладів платять офіціантам з розрахунку, що ті мають заробити собі на "чайових".Так ось, якби не туристи, то він би уже з голоду помер.Наші бикуваті Закарпатці не привчені залишати чайові.Я почув розмову одного скоробагатька мовляв "а чому я маю залишати чайові, якщо на те є зарплата". Так такий же самий бик обгрунтовує малу зарплату тим, що залишають чайові.Замкнуте бикувате коло. Суть у відсутності розуміння і бажання.Немає розуміння ситуації, в якій перебуває досить велика частина громадян України (жебраче існування), а також небажання робити добро, вчиняти благодійні вчинки.Та сама церква вчить благодійності лише на користь церкви (а фактично попів). Івани, які "стали панами", так і залишились биками і діточок таких самих плодять (бичків і теличок). Саме через ці всі фактори така чудова акція, має таке слабе поширення у нашому БИКУВАТОМУ ЗАКАРПАТТІ.Упереджу істерики.Я не інтелігент.Я таке саме бидло як і ви.

ВВ
Власенко Віра

Евеліно, так це круто,якщо в Тірамісу за грудень підвісили стільки кав,чаїв і т.д. Я ніяким чином не применшувала чисел чи популярності тієї акції. Повторюся щераз,кожен матеріал має свою мету, цей матеріал мав на меті показати ситуацію одного дня. Я сьогодні пройшлась,і описала можливість випити той чи інший напій сьогодні. Я оцінювала цю акцію як відвідувач, мені не потрібно було говорити з власниками,я не несла цього на меті, мене цікавило тільки те,чи можу я щось випити з "підвішеного",а не скільки кав підвісили за місяць =)

Е
Евеліна

Віра, а журналіст може сам робити остаточні висновки? Я теж провела тест кав/ярень, однак брала коментарі безпосередньо у власників, які в курсі - що і як. А висновки - це в наукових працях пишуть, а не в журн. матеріалах. :) Журналіст не може "думати чи не думати", як ти це пишеш у попередньому коменті, він має перевірити. Я тобі це пишу, бо наша редакція долучила ці кав/ярні до акції, ми з власниками постійно тримаємо контакт. До слова, за грудень в "Тірамісу" підвісили 240 кав. + чаї, тістечка та какао)

ВВ
Власенко Віра

Евеліно, кожен матеріал має свою мету, цей мав на меті не провести тест кав'ярень,а оглядово ознайомитися з ситуацією,як з часом утримується популярність цієї акції. Я не 2 кав'ярні відвідала,шоб можна було казати, що висновки не вірні, не думаю, що кав'ярні,які далі від центру будуть переповнені підвішеною кавою. Так, те речення, що ти виділила то є узагальненням, тому власне воно і в абзаці "висновки". Наукові роботи усі писали,тому, що таке висновки знаєш =) А про те, що модно,що ні, говорить кількість відвідувачів вдень, а не моя власна думка про них =) Відвідати можна і всі кав'ярні в Ужгороді,і ту,що в Мукачеві,і ті,що у Франківську, Львові, Харкові. То вже як бажання дозволить, чим тобі не ідея для матеріалу =)))

Е
Евеліна

Віра, якщо вже тес-тур, то треба було обійти всі 16 кав/ярень в Ужгороді й 1 кав/ярню у Мукачеві. І, звісно, акція діє лише там, де є знак. Тобто там, де впровадили акцію. "Підвішують каву чи чай здебільшого в модних кав’ярнях міста та в яких є відповідний знак на дверях, чи буклет на столах, що нагадує про існування акції" - це узагальнення. Що модне, а що не модне?))

Ж
Журналіст

НЕ Журналіст,якщо ви вже прочитали цей матеріал,і навіть залишили коментар, то не такі вже журналюги дармоїди

НЖ
НЕ Журналіст

А Ви журналюги -дармоїди що підвісили у відповідь?

Читайте також