"Пласту" — 112 років: в мукачівській скаутській організації розповіли, як виховують сильних та свідомих українців (ФОТО, ВІДЕО)

87
2

В мукачівському осередку пластунів понад 60 дітей. Щотижня вони збираються на сходини: спілкуються, розважаються й опановують найрізноманітніші вміння та навички.

Життя в Пласті – це велика гра, де все відбувається “через дію”, кажуть виховники. Замість звичайної лекції діти мають майстерки, тренінги, екскурсії, дебати, рухливі ігри, вишколи, змагання та мандрівки. Так вони стають більш ерудованими, спортивними, самостійними і впевненими у собі.

«На кожному нашому занятті мають бути мінімум дві гри. Це те, що вони зазвичай не роблять у своєму повсякденному житті. Бо навіть з однокласниками та однолітками вони грають лише через телефони. У нас все інакше: вони вчаться, що у грі треба дотримуватися правил, треба слухати ті правила, щоб їх знати. Треба мати запал, бути активним. Це зовсім інше для них і це їх захоплює», — розповідає в.о. станичної Тетяна Когутич.

Кілька разів на рік пластуни відправляються у спеціальні табори. Це частина великої виховної системи. Там діти живуть без гаджетів, вчаться рубати дрова, розводити багаття, розкладати намети, прати одяг, готувати їжу. Займаються спортом, організовують квести та багато іншого. Виховники кажуть табір, де дитина перебуває 24/7 без батьків, дає неймовірний поштовх у її розвитку.

«Вони дуже люблять мандрівки - коли ми йдемо у гори або навіть у ліс на весь день. Вони розпалюють ватру, будують курені, діляться їжею і це для них неймовірна пригода. В лісі вивчають всі дерева, рослини, тварин, бо це кожен з них знати повинен обов’язково. Зимові табори передбачають катання на лижах. Дехто з дітей на початку таких таборів навіть стояти не може на лижах, а вже під кінець самостійно катається. Це великі зусилля над собою, які пластунам даються легко, бо все відбувається під час дозвілля та гри», — каже в.о. станичної Тетяна Когутич.


Велику увагу у Пласті приділяють патріотичному вихованню, каже пані Тетяна. Діти добре знають історію, українські традиції та пісні, християнські моралі й цінності.

«Наразі вкладатися у дітей – це те саме, що і що захищати свою країну зі зброєю у руках. Бо ти виховуєш тих, хто буде далі в цій країні жити, її відбудовувати, піднімати й, можливо, далі її захищати. Першими пластунами в Україні були Шухевич, Шептицький, Бандера. Це люди, що ставали провідниками українського народу. Зараз у лавах ЗСУ теж багато пластунів, бо це люди, які повністю включені у життя своєї країни. Стараються бути першими і допомагати», — розповідає в.о. станичної Тетяна Когутич.


Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 р., а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Окрім України, Пласт офіційно існує у восьми країнах світу: Австралії, Аргентині, Великобританії, Канаді, Німеччині, Польщі, Словаччині та США.


Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.

Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.

Дізнайся першим!


Коментарі

І
Іван

Супер! Це і є майбутнє України! Не зупиняйтеся робите чудову справу!

О
Олександр

Молодці !!!

Читайте також