Що таке життя в мережі? ... читайте блоги на порталі "Мукачево.нет"
Блоги на «Мукачево.нет»
Маніфест
Ніколи ще інформація не була настільки затребуваною та легкодоступною водночас. Ніколи ще текст не мав такої сили та впливу. Окремі адепти інформаційного суспільства навіть закидають, мовляв, поза комунікацією життя не існує.
І
Втім, коли в Україні вже минає етап інформаційних метаморфоз та викривлень, а свобода слова утверджується як цінність, медіапростір Закарпаття ще навіть не почав формуватися як відкрита повноцінна система. Навіть Інтернет – авангард прозорості та лігво вільнодумства – перенасичений, здебільшого, не авторами чи хоча б псевдонімами, а «ніками», не фактами, а вимислами, не критикою, а звинуваченнями. Між тим, уже кілька років закарпатський читач спраглий до відкритого діалогу в реальному часі з реальними людьми.
ІІ
Аби заповнити бодай частину з окреслених прогалин портал «Мукачево.нет» надає свої сторінки для відкритих дискусій, критичних відголосів, заміток на теми, які становлять суспільну цікавість та вагу, для оповідей та вражень про світ навколо, про людей та різнобарвність життя.
Заради цього ми ініціюємо створення блогів як особливої форми спілкування в мережі.
ІІІ
Найперше, чому ініціюємо, а не створюємо? Тому що блоги – це жива неформальна самодостатня система, яку створюють самі читачі порталу.
По-друге, що таке блог?
З англійської «blog», себто «web log» – це «мережений журнал» або «щоденник подій». Його, як правило, заводять для того, аби з допомогою Інтернету донести до світу свої думки та поспілкуватися з однодумцями, опонентами.
Людей, які ведуть блог називають блоггерами.
ІV
Як і будь-яка система, блоги існують за певними правилами – формальними та неформальними.
Останні є основними – їх, зазвичай, продукує сама комунікація. За нашим баченням, ціннісною основою та своєрідним дороговказом розвитку блогів повинні стати:
- толерантність
- етичність та коректність у висловлюваннях
- конструктив
Формальні правила покликані регламентувати дискусію, забезпечуючи паритетність та етичність у висловлюваннях. У цьому сенсі діє правило: дозволено все, що не заборонено – зокрема, Конституцією та законами України, а також – не суперечить принципам поширення інформації в мережі Інтернет.
Отже, у рубриці «Блоги» забороняється:
- Посягати на державний суверенітет, територіальну цілісність України, права і свободи громадян;
- Закликати до насильницької зміни державного ладу та проявів сепаратизму;
- Розпалювати расову, міжнаціональну і релігійну ворожнечу;
- Маніпулювати суспільною свідомістю, зокрема, шляхом поширення завідомо недостовірної, неповної або упередженої інформації;
- Розголошувати особисті данні будь-якої людини без її відома і попереднього дозволу;
- Вживати нецензурну лексику;
- Флуд, тобто багаторазове повторення однієї чи більше однотипних фраз;
- Флейм, тобто неконструктивна суперечка, що містить особисті взаємні образи;
- Розміщувати текст рекламно-комерційного змісту.
У випадку недотримання вказаних формальних та неформальних правил редакція порталу «Мукачево.нет» залишає за собою право звернутися до автора блогу з проханням-попередженням про припинення відповідних дій. Ігнорування позиції редакції може спричинити більш жорсткі санкції, зокрема, обмеження чи позбавлення права вести блог на порталі «Мукачево.нет».
Коментарі, які суперечитимуть окресленим параметрам рубрики «Блоги» чи загальним правилам перебування на сайті, можуть бути видалені за рішенням редакції.
V
Якщо ви розділяєте вище зазначені принципи, згодні дотримуватись окреслених правил та маєте, що сказати світові, редакція порталу «Мукачево.нет» залюбки надасть Вам можливість вести особистий блог на сторінках сайту.
Для створення блогу потрібно зареєструватися на сайті, вказавши інформацію про себе та завантаживши фото, і надіслати листом Ваш логін на адресу редакції, або зателефонувати нам.
Портал «Мукачево.нет» вітатиме кожне прагнення долучитися до розбудови блогів: редакція гарантує максимальну підтримку та сприяння, та водночас, залишає за собою право відбору заявок на блоги, аби забезпечити рівень та якість дискусії.