Керівництво міста, виконком та редактор газети написали заяви на звільнення
Позачергова сесія Берегівської міської ради 24 лютого 2014 року видалася надзвичайно "спекотною" і напруженою, адже була першою після трагічних подій на Майдані у столиці. Для підтримки громади на неї навіть завітали представники Закарпатського "Правого сектору" - організації, яка сьогодні намагається вплинути на представників старої влади революційними засобами.
Не дивлячись на те, що ще до початку сесійного засідання, стало відомо, що практично все керівництво міста подало у відставку, тривало воно практично п'ять годин із перервою. А найбільше пристрастей викликало питання саморозпуску міської ради, якого вимагали деякі депутати та значна частина громади.
На початку засідання міський голова Золтан Бабяк оголосив хвилину мовчання. Далі берегівський чоловічий хор «Купаж» виконав Гімн України та пісню "Гей, пливе кача", що стала поминальною за загиблими на Майдані.
На початку сесії міський голова зачитав заяви про складання з себе повноважень першого заступника Михайла Ляшка, заступника Олександра Гладуна, секретаря міськради Віталія Кайнова, а також редактора комунальної газети «Берегово» Михайла Папіша. Утім громада почала вимагати, аби звільнення останнього було не лише "за згодою сторін", а з висловленням недовіри, без права поновлення на посаду. Депутати за це рішення проголосували одностайно. Як і заяву про самоліквідацію осередку Партії регіонів у місті. Щоправда депутати з цієї фракції не з'явилися на засідання.
На сесії була надана можливість виступити практично кожному. І виступів було багато, адже питань у громади до керівництва те депутатського корпусу накопичилося багато. Але майже всі спікери були одностайними - потрібна повна люстрація влади, кожен керівник повинен пройти процедуру довіри або недовіри. Щоправда як це здійснити поки ще не дуже неясно.
Спочатку під тиском багатолюдного зібрання депутати вирішили розпустити виконком та призначити новий - з числа кандидатів, яких обере громада міста на своїх люстраційних зборах.
Також депутати з подачі представника фракції КМКС Шамуела Горкаї проголосували за заяву, в якій різко засуджувалися дії народного депутата Іштвана Гайдоша, який брав активну участь в організації провладних мітингів у столиці, представляючи при цьому нібито угорську громаду Закарпаття.
І коли більшість дискусійних питань вже було вирішено у зал з вигуками увійшли з десяток представників так званого "Правого сектору", які приїхали з Ужгорода. Хлопці були налаштовані досить радикально, адже отримали інформацію, що місцеві регіонали не бажають йти з владних крісел. Однак довідавшись, що питання практично закрито, трохи заспокоїлися. Було оголошено півгодинну перерву.
Згодом поступила пропозиція від депутата Едуарда Пуканича підтримати звернення до нового міністра МВС Авакова з пропозицією звільнити з займаної посади керівника Берегівського РВ УМВС України Олександра Яцканича. Однак заклик не був підтриманий його колегами. Хоча начальник міліції почув на свою адресу від представників громади чимало неприємних слів. Однак депутати аргументували, що місто не можна залишати у такий час без керівника правоохоронної структури.
ле представник Закарпатської сотні Самооборони Майдану Олексій Пацюк у своїй промові чітко зазначив, що відтепер революціонери пильно стежитимуть за роботою оновлених органів влади. Активіст вийшов у бойовому шоломі та палицею в руках - для того, щоб показати якою була "зброя" захисників Майдану у столиці.
Отже, попереду - проведення засідання люстраційної комісії та зборів громади щодо висування кандидатів у члени виконкому. Останній, як вирішили депутати, складатиметься не з 30-ти, а з 16 осіб.
На наступній позачерговій сесії 27 лютого планують розглянути і питання про саморозпуск депутатів нинішнього скликання. Хоча останнє рішення викликало дуже палкі суперечки між депутатами різних фракцій, і ще невідомо чи досягнуть вони врешті-решт компромісу.
Мукачево.net