Казкові будиночки, запах глінтвейну та смажених ковбасок, різдвяні ялинки та прикраси – протягом найближчого місяця навіть в повітрі європейських міст відчуватиметься свято.
Після 24 листопада у більшості великих міст Європи стартували різдвяні ярмарки, що триватимуть до католицького Різдва. Тому саме час закарпатцям хоча б на вихідні вибратись за кордон і відкрити сезон новорічно-різдвяних свят. Mukachevo.net разом з керівником турфірми «Трайдент-Хіт Ужгород» Христиною Доктор підібрав ТОП-4 європейські міста, куди варто поїхати за різдвяною атмосферою.
1.Відень
Тут одночасно діє 9 різдвяних ярмарків. Один з найкрасивіших розташований на Ратхаусплац.
Що скуштувати: віденський штрудель, різні види австрійських ковбасок, різдвяні пряники, різні види супу, що подаються у хлібинах замість тарілки. Спробуйте глінтвейн, який тут подається у стилізованих стаканчиках (не одноразових), за які вноситься завдаток 3 євро, які вам віддають після повернення стакану продавцю. Замість глінтвейну можна спробувати пивний пунш, що не залишить байдужим жодного любителя хмільного напою.
Ціни: порція ковбасок, гарячий бутерброд чи інша страва обійдеться близько в 4 євро.
Особливість: кожен ярмарок тут виглядає ідеально через серйозні вимоги до вигляду будиночків – всі вони повинні ідеально вписуватись в загальну композицію і колористику. Наприклад, на ярмарку, що працює біля музею Сісі, всі будиночки строго білого кольору. За кожну страву видають чек.
2.Будапешт, площа Vörösmarty.
Що скуштувати: глінтвейн (подається в одноразових стаканчиках 0,33 л) з фруктами, або ще з десяток вдосконалених варіантів гарячого вина. Найбільші черги – до будиночків з лангошами, каже Христина Доктор.
Ціни: дві порції ковбасок чи лангошів, а також 2 глінтвейни обійдуться близько 5000 форинтів.
Особливість: саме тепер там триває фестиваль кюртошколача – традиційної угорської випічки, без якої не обходиться жоден фестиваль. Туристам пропонують більше 20 варіантів з різними смаками.
3. Краків.
Тутешній ярмарок нічим не поступається великим містам, проходить на центральній площі.
Що скуштувати: журек (традиційний польський суп), ковбаски, смалець зі шкварками, яблука і горіхи в карамелі, глінтвейн, гжанець (гаряче пиво).
Ціни: 2-денний тур з проїздом та ночівлею обійдеться від 50 євро. На самому ярмарку ціни нижчі, у порівнянні з Віднем.
Особливість: якщо берете екскурсійний тур, то виїздити доведеться зі Львова.
4. Кошице.
Атмосферний, хоча в порівнянні з попередніми значно менший і скромніший ярмарок.
Що скуштувати: сири та інші словацькі закуски, смажені каштани, картоплю, глінтвейн.
Особливість: більше години тут нема що робити, каже експерт, тому радить поєднати ярмарок в Кошице з шопінгом у місцевих торговельних центрах, або побувати тут проїздом.