Надзвичайні обставини внесли свої корективи у святкування Різдва та Нового року як на Закарпатті, так і у наших найближчих сусідів - в Угорщині, Словаччині та Румунії. На превеликий жаль, скасовані різдвяні ярмарки, які магнітом притягували тисячі туристів.
Але святковий настрій присутній майже у всіх великих містах. У першу чергу прикрашені ялинки, засяяла казкова ілюмінація. Як виглядають найгарніші з них - дивіться у фоторепортажі з головних площ з різних країн.
Угорщина
Будапешт не залишився без головної різдвяної ялинки країни. 15-метрову срібну сосну було зрубано в Секешфехерварі і встановлено перед будівлею Парламенту. Дерево створює магічну атмосферу, сяючи приємним блакитним світлом.
Чимало людей відвідують головну ялинку Угорщини, і з задоволенням роблять селфі.
Різдвяна ялинка з'явилася і перед Базилікою Святого Іштвана. Цього року, на жаль, був скасований традиційний Адвентський ярмарок.
На вулиці Деяк Ференца, відомій як Вулиця моди, також немає ярмарку чи суєти, але є можливість помилуватися яскравими цікавими прикрасами.
Цього року компанія BKV вже в дванадцятий раз запустила святковий трамвай "Феньвілламош" - у святкових прикрасах і прикрашений кількома кілометрами світлодіодних гірлянд. Він курсуватиме Будапештом до 6 січня щодня, починаючи з 15:00.
На фото також можете побачити як виглядають нині головні площі та ялинки в угорських містах Мішкольц, Ніредьгаза, Печ, Сегед, Секешфехервар, Сентендре.
Румунія
У румунському місті Тиргу-Жіу встановили найдорожчу і одну з найбільших ялинок в країні. Вона має висоту 22 метри і понад 80 тисяч світлодіодів. Вражає і ціна: 100 тисяч євро. Право запалити ялинку вогниками надали молодій жінці з обмеженими можливостями, яка натиснула кнопку. Марсель Романеску, мер міста зазначив, що не зміг позбавити людей свята. Але закликав дотримуватися соціальної дистанції.
В Яссах різдвяне освітлення цього року увімкнули лише в присутності кількох перехожих. Влада вирішила відмовитись від яскравої події.
А в Клуж-Напоці Еміль Бок вирішив здивувати городян і не оголошував коли відбудеться запалення різдвяних вогнів. Натомість самостійно поїхав до центру міста і за допомогою трьох дітей дав старт зимовим канікулам. Святкове освітлення коштувало місту понад мільйон лей.
Так само, без натовпу та урочистостей, вирішили запалити вогники і в Міовені та у Сібіу. Різдвяний ярмарок у Сібіу, один з найкрасивіших у Європі, був також скасований цього року через тривожне збільшення кількості випадків COVID-19. Ярмарок, вперше організований з 2007 року в історичному центрі міста, вважався одним із найпривабливіших у Румунії.
У Брашові теж не було анонсу, коли на головній ялиці запалять вогники. Однак на площі Ради все-одно було повно людей, жителів Брашова стали свідками довгоочікуваної події. Ялинку встановили на площі Ради 2 грудня. Її вік 70 років, зріст близько 24 метрів.
У столиці Румунії зазвичай різдвяні вогні запалювались 1 грудня з великою помпою, посеред Різдвяного ярмарку на площі Конституції. Цього року офіційної церемонії не було, і мільйони лампочок та прикрас, встановлених на головних бульварах Бухареста, було запалені повільно.
На вулицях міста було встановлено об’ємні фігурки з мотивами, характерними для зимових свят. Загалом на святкові приготування було витрачено близько 150 тисяч євро.
Словаччина
Мер словацької столиці Матюш Валло власноруч запалив вогні на ялинці на головній площі Братислави. Цього року тут встановили 12-метрову білу ялинку, яку подарувала місту родина з братиславської Карлової Весі.
Ялинка прикрашена дерев'яними орнаментами з майстерні Яни Маєрської, майстрині народного мистецтва. Атмосферу Різдва доповнює на площі дерев'яний вертеп з народними мотивами. Люди могли спостерігати, як відбувається дійство через пряму трансляцію в Інтернеті.
Братислава придбала різдвяні прикраси майже за 70 000 євро. У мерії кажуть, що вдалося заощадили майже половину їхньої вартості. Цього року муніципалітет використовував значно більший обсяг легких гірлянд, переважно розміщених на деревах - близько 13 кілометрів.
У місті Кошице головним різдвяним деревом стала 22-метрова біла ялиця з Рускова, яка росла у цьому селі протягом останніх 60 років. Дерево також подарувало місту місцева родина.
Ще одна, набагато менша ялинка прикрашає вхід до їдальні у будинку престарілих на вулиці Воєводській у Кошицях. Деревце потрапило туди після благодійного аукціону, що проводився для родини з двома маленькими дітьми, які напередодні Різдва залишилися практично без даху над головою. Завдяки зібраним коштам через соцмережу (900 євро) молода родина матиме змогу пережити ці свята без турбот.
Отже, не забувайте дарувати ближнім свято на Різдво та Новий рік!
Слідкуйте за нами у Facebook та Instagram.
Також підписуйтесь на наш Telegram та Youtube.
Дізнайся першим!