
Як інформує відомство, у Закарпатській області Службою безпеки спільно з підрозділом ДПС України затримано громадянина України «З», мешканця м.Перечин.
Зловмисник здійснював приховану деталізовану фотозйомку будівель, споруд і прилеглих територій Міжнародного аеропорту "Ужгород" (злітна смуга, диспетчерський пункт, об’єкти навігації і радіолокації) та Оноківської ГЕС (Ужгородський район), інформують в СБУ.
У ході проведення огляду за місцем проживання «З» виявлено посібник Міністерства оборони СРСР «Руководство по подрывным работам» (має гриф «для службового користування»), бойовий розрахунок потреб 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону ЗС України (дислокується в Закарпатській області).
За даним фактом слідчим відділом УСБУ в Закарпатській області відкрито кримінального провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 113 (диверсія) Кримінального кодексу України.
Як прокоментував затримання Мукачево.net військовий експерт на правах анонімності, диверсант мав чітко поставлені завдання іноземних спецслужб. За словами співрозмовника, виготовлення знімків аеропорту, об’єктів навігації та радіолокації показує про чіткість поставлених завдань, а також попередню підготовку диверсанта. Взагалі - то, фотографування аеропорту без відповідного дозволу категорично забороняється законодавством України.
Про неабияку важливість виконання спецзавдання показує зацікавленість диверсанта роботою Оноківської гідроелектростанції, адже така робота, як правило, ведеться з метою подальшого підриву стратегічного об'єкту. Наслідки: затоплення навколишніх населених пунктів, знеструмлення частини регіону, відволікання арсмії та МНС від прямих обов'язків.
Посібник Міністерства оборони СРСР "Руководство по подрывным работам" - черговий доказ тривалої підготовки диверсанта, тим паче, що таку книгу не знайдеш у магазині чи бібліотеці. Вона видається під час навчання чи проходження курсів підготовки відповідних спецслужб.
Джерело в органах держбезпеки заспокоює, закарпатська СБУ спрацювала швидко та кваліфіковано. Ведеться розслідування.
Нагадаємо, що протягом останніх місяців почастішали спроби проникнення з метою виведення з ладу закарпатських електронних мереж. Йдеться про кібератаки на сайти, мережі провайдерів, тощо.