Вже за 5 днів більшість закарпатських батьків намагатимуться непомітно підкласти подарунок у чобіт дитини. Ранкові емоції, радість і щирість дитячих почуттів не залишать байдужим жодного, тим паче батьків малечі.
Подекуди вони готові віддати немало, аби побачити дитину у захваті. Скільки коштуватиме цьогорічний подарунок від Миколая вирішило дізнатися Мукачево.net.
Минулого тижня ми опитали з сотню дітей, і виокремили бажані подарунки для кожної з вікових груп. Цього тижня - прицінювалися у крамницях і на ринках. Ось що у нас вийшло:
Іграшки
Це чи не найбажаніші подарунки для дітей від 3 до 10 років. Починаємо з найпростішого – ляльки. В іграшкових крамницях їх сотні. Ціна залежить від моделі і країни виробника. Так китайську «Барбі» можна придбати за 20 грн, оригінальну - за 400. Відрізнятимуться ляльки як за зовнішнім виглядом, так і за якістю. Так, у дорогих моделей згинаються руки і ноги, їх одяг ідеально змодельований і пошитий, ніби для людини.
Не гіршої якості і «Барбі» середнього класу, ціна яких коливається у межах 100 гривень. За потреби, Вам запропонують ляльку русалоньку, модель чи підлітка. Ляльки – пупси, які виглядають як справжні малюки коштують від 100 грн. До слова, психологи радять зупинити вибір радше на таких ляльках, аніж на надто худорлявих. Візочок для ляльки можна придбати як за 70 так і за 200 грн, усе залежить від моделі. Набори для рольових ігор (кулінарний, лікарський) коштують від 50 до 100 грн.
Мрія хлопчаків - машинки. За найпростіші доведеться віддати від 20 грн, машинки-трансформери або автівки на пульті керування починаються від 100 грн. Купуючи машинки, слід керуватися віком дитини. Для малюка до трьох років краще купити іграшку, рекомендовану по віку. Не слід заощаджувати, купуючи найдешевші машинки, як правило вони легко ламаються, дитина може проковтнути дрібні деталі або порізатися о потрощені гострі шматки пластмаси. Футбольний м’яч, якому зрадіють хлопчаки будь-якого віку, можна знайти за 50 грн. Естакади, залізниці – від 100 грн. Роликові ковзани для дитини молодшого шкільного віку коштуватимуть від 300 грн.
Спільними бажаними подарунками цього річ виявилися «Лего» і пазли. Якщо з вибором пазла усе просто (обираєте картинку з улюбленого мультику дитини і платите в районі 100 грн), то з «Лего» усе складніше. Мова давно не йде про різнокольорові фрагменти, зараз «Лего» це цілі іграшкові міста з жителями, які складаються із сотень компонентів. Ціни на «Лего» залежать від кількості елементів, які можуть слугувати окремим предметом. Так конструктор із 47 елементами коштуватиме 70 грн, 80 – 120 грн, 300 – 450 грн. Є серії як для дівчат з лялечками, так і для хлопців з воїнами і піратами.
Література
Для дитини будь-якого віку книга стане відмінним подарунком. Для наймолодший 1-2 –річних малюків у книгарнях й іграшкових крамницям можна знайти «м’які» видання. Це книги, виготовлені з тканини. Для їх виготовлення використовують екологічно-чисті матеріали, дитина може жувати цю книгу, жодні барвники з неї не виділяться. Зміст книги – малюнки тварин, предметів, явищ і найпростіші слова. Вартість – близько 30 грн.
Від 2-3 років дитину можна починати знайомити з художньою літературою. Оскільки часто у цьому віці діти книги рвуть і все активно розмальовують, не варто купувати дорогі видання. Достатньо обмежитися тоненькими казками у м’якій обкладинці. Однак саме у цій ситуації слід прививати шанобливе ставлення малюка до книги. Зазвичай ціни на такі книги починаються від 10 грн. Дитсадківцям можна подарувати збірники казок, арифметичні підручники і азбуку. Ціни стартують від 30 грн. За вишукані видання можна викласти і кілька сотень.
Для школярів окрім художньої літератури хорошим подарунком стануть енциклопедичні видання. Це як енциклопедії для хлопчиків і дівчаток (від 40 грн), так і науково-популярні видання (від 50 і до кількох сотень гривень). Не слід ігнорувати і розмальовками (від 4 грн), вони сподобаються як дитсадківцям, так і школярам молодших класів, якщо ще й в нагрузку отримають набір хороших олівців чи пастелей (від 20 грн).
Солодощі
Як правило, жоден Миколай не ходить без мандаринів. За кіло помаранчевих готуйтеся викласти близько 15 грн. Шоколадні цукерки починаються від 50 грн. за кілограм, печиво від 30. Виробники ласощів про зайнятих батьків подбали, і самі усе пакують у симпатичні коробки. Їх ціна стартує від 15-17 грн., однак зміст часто розчаровує. Краща ситуація у коробках за 50-60 грн., там цукерок буде з 0.5 кг, однак не всі будуть шоколадні. Тому усе – на ваш розсуд. Різноманітні шоколадні Санти обійдуться від 5 грн. за штуку, банани – 15 грн.за кілограм. Однак медики від навали ласощів не в захваті. Більше – в думках експертів.
Думки експертів
Вихователь-психолог одного з дитсадків пані Кароліна щодо подарунків дошкільнятам рекомендує: «Найкраще у такому віці дарувати дітям іграшки, які будуть виконувати розвиваючі функції. Це можуть бути настільно-друковані ігри, предмети-забави для сюжетно-рольових ігор (лікарські, кулінарні набори, естакада), дитячі книги з оповіданнями. Діти у старших групах, як правило, знають букви, саме у цей період варто прививати любов до книги. Зазвичай діти у Миколая просять те, що є у їх друзів, або те, на що звертають увагу батьки (шапку, кофтинку)».
Учитель початкових класів однієї з ужгородських шкіл пані Галина коментує: «Мені здається, що з кожним роком діти більш вибагливіші до подарунків. Безперечно, це пов’язано з інформаційним простором, у якому розвиваються діти.
Вони дивляться різноманітні канали з мультиками, бачать рекламу найрізноманітніших дорогих іграшок, продумано розроблену маркетологами, а потім просять це у батьків. Я б батькам порадила більше спілкуватися з дітьми, пояснювати, що дорога іграшка – не найкращий подарунок. І трохи обмежувати бажання дітей».
Лікар-методист обласного Центру здоров'я Тетяна Маркович радить батькам замінити солодощі фруктами і сухофруктами. Надмірна кількість цукерок негативно впливає на дитячий організм, а особливо підшлункову залозу. Погано впливають і газовані напої, замість них діткам радять варити узвари, які збагачені вітамінами.
Висновки
Ціна подарунку залежатиме виключно від гаманця, у середньому кожен з батьків витратить 100 – 150 грн. Однак є те, чого за гроші не купиш – спілкування з дітьми. Жодна супер-дорога лялька чи машинка не замінить уваги батьків, любові і порозуміння.