Медичні заклади Словаччини відчувають велику потребу у висококваліфікованих кадрах і заповнюють цю нішу лікарі та медсестри з України, в тому числі із Закарпаття.
Як пише словацьке видання KOŠICE: DNES, ситуація на медичному ринку праці у наших сусідів є дуже важкою. Більшість словацьких медичних працівників виїхали на роботу в Німеччину, заповнивши пустуючу нішу, яка, у свою чергу, утворилася через від’їзд значної кількості німецьких спеціалістів на роботу у США. Словаччина виявилася не готовою до такого дефіциту робочих кадрів. Замістити їх на словацькому ринку праці ніким, тому медзаклади все частіше беруть на роботу представників з-за меж Євросоюзу, в першу чергу – з України.
Щоправда, за словами Томаша Краля, прес-секретаря, мережі словацьких лікарень «Світ здоров’я», де працюють десятки зарубіжних спеціалістів, далеко не всі українські медики є конкурентоспроможними:
—- З початку цього року кожен український лікар повинен скласти диференціальні іспити. І, як виявилося, багато українців їх просто не проходять. І це при тому, що словацькі критерії навіть навіть дещо нижчі, аніж в інших країнах Європейського Союзу», - каже Томаш Краль.
Та все ж в більшості лікарень спеціалістами із України задоволені як керівництво закладів, так пацієнти.
— На даний момент, українські лікарі на словацькому ринку праці - це перспективна та кваліфікована робоча сила. І в жодному разі не загроза, а навпаки – для багатьох медичних закладів просто нагальна необхідність, - резюмує прес-секретар «Світу здоров’я» Університетський госпіталь Луї Пастера (UNLP) в місті Кошице також готовий прийняти на роботу іноземців.
— Досвід співробітників з-за кордону у нас хороший. Деякі з них працюють в нашій лікарні вже більше десяти років. Конкретно з України в нас працює два лікаря, один з яких, за сумісництвом, ще й підробляє в університеті. Цьогоріч до нас надійшло ще три заяви на прийняття на роботу від лікарів з України», - повідомила пресс секретар UNLP Іванна Сташкова
За повідомленням словацьких ЗМІ, найбільшою перепоною, з якою стикаються спеціалісти з України – це отримання дозволу на роботу в Словаччині. Натомість проблема подолання мовного бар’єру та вивчення словацької мови – є незначною.
Водночас, як уже повідомляв Mukachevo.net, основною причиною виїзду медичних кадрів з України є безперспективність та низька заробітня плата лікаря в нашій державі. В Словаччині наші земляки отримують втричі більшу заробітну плату, аніж вдома.