Street Workout в Україні, Закарпатті та Мукачеві

43
3

Керівник туристично-інформаційного центру в місті Мукачево Максим Адаменко розповів про розвиток та основні осередки Street Workout на Закарпатті. Далі текст автора без змін.

Що таке Street Workout?

Це аматорський вид спорту, який включає в себе виконання різних вправ на вуличних спортмайданчиках, а саме на турніках, брусах, шведських стінках, рукоходах і інших конструкціях, або взагалі без їх використання (на землі). Основний акцент робиться на роботу з власною вагою і розвитком сили та витривалості.

Історія

Турніки і бруси почали активно встановлюватися у дворах і пришкільних територіях ще за часів СРСР, головним чином, з метою поширення фізкультурних занять серед молоді і тим самим сприянню здорового способу життя та фізичного розвитку.

З цією ж метою були введені нормативи ГТО, в які також входили підтягування на турніку і підйом з вису в упор переворотом або силою. Вже тоді багато хлопців почали цікавитися і активно займатися на спортивних майданчиках.

Street Workout в Україні

Перший міжнародний чемпіонат був проведений в серпні 2011 року в місті Рига (Латвія), на якому перше місце зайняв український спортсмен Євген Козир (Харків). На чемпіонаті в 2012 році перше місце зайняв - Євген Кочерга (Україна, Одеса), Євген Козир (Україна, Харків) був другим, а на третьому місці опинився Микола Лобанов (Росія). Євген Кочерга показав найкращий виступ індивідуального стилю - підтягувався на одній руці з 16-кілограмовою гирею в зубах.

В Україні одним з перших ідеологів Street workout був Денис Мінін. Денис є лідером Всеукраїнської громадської організації "Стріт Воркаут Україна".

Денис Мінін - лідер Всеукраїнської громадської організації "Стріт Воркаут Україна".


- Денис, Ви засновник руху Street Workout?

- Я не люблю так про себе говорити. Насправді це рух заснували наші батьки і діди. А ми тільки продовжуємо його розвивати

- Поясніть для непосвячених, що це таке «Street Workout»?

- Прямий переклад з англійської «вуличні тренування». Але ідеологія цього руху - пропаганда здорового способу життя, який включає правильне харчування, спорт, інтелектуальний розвиток і т.д.

- Як давно Ви цим займаєтеся?

- Уже дев'ять років я займаюся пропагандою і популяризацією здорового способу життя. Наше завдання - відродити те, що було втрачено: здоров'я, безкоштовні секції, безкоштовні тренування, правильне харчування, фізичні навантаження і т.д. Турніки в епоху Радянського Союзу були в кожному дворі і це було безкоштовно. А взагалі тренуватися можна просто на траві, на природі, в парках ... Та де завгодно - було б бажання! Є комплекс вправ, який можна застосувати в будь-яких умовах. Можна навіть назвати це спецпідготовкою. Ми даємо це молоді, даємо це людям.

Елена КУБАРЕВА, ИА «Имеется мнение»



27 серпня 2016 року у Києві, біля Арки Дружби народів, проходив чемпіонат України Street Workout-2016. На чемпіонат приїхали 127 учасників з 25 міст України, які змагаються за звання найсильнішого атлета країни. Призовий фонд чемпіонату складав 75 тисяч гривень. На турнір приїхали гості з США, Чехії, Вірменії і Молдови.

 

Чемпіонат України Street Workout-2016 біля Арки народів, Київ.

Згідно з інформацією президента Всесвітньої федерації стріт воркаут і стрітліфтінга Дениса Мініна, Street Workout 2016 - це єдиний чемпіонат, який проходить в Україні без залучення комерційних структур. Він зазначив, що звертався до міських голів багатьох українських міст з проханням провести в їхніх містах чемпіонат, але не знаходив підтримки.

Street Workout на Закарпатті

В Закарпатті існувало два осередки STREET WORKOUT - в Ужгороді і у Великому Бичкові. Тепер і в Мукачеві!

Street Workout Uzhgorod

Лідер і тренер - Владислав Рущак.

Владислав Рущак - Street Workout Uzhgorod

Організація "Street Workout Uzhgorod" - це команда молодих спортсменів, активістів які ведуть активну громадську та просвітницьку діяльність з метою: популяризації Здорового Способу Життя, розвитку руху "Street Workout" та інших спортивних направлень, мотивації молоді до саморозвитку, як вони про себе говорять.

"Великий Бичків За Здорову Молодь" 

Лідер і засновник - Юрій Мойсенюк. Тепер керує і тренує воркаутівців - Зеник Копина.

Юрій Мойсенюк (зліва) і Зеник Копина.

Тренування у Великому Бичкові проводяться три рази на тиждень по 2 год. Тренуються 4-ро дівчат і 7-ро хлопців! Стараємось їздити на змагання по Україні, підготовлюємо командні виступи, займаємо призові місця в різних номінаціях, говорить Зеник.

Street Workout Mukachevo

Лідер - Ксенія Воінкова.

- Ксенія, розкажи трохи про себе.

- Я з Черкащини. Працювала в Києві, а потім переїхала до Львову. Тепер мене доля закинула в Мукачево (сміється).

- Але ж не на стільки трохи)) Ти і Воркаут - з чого все починалось?

- У Воркаут потрапила випадково, у 2015 році. Але вже у серпні 2015 року на Львів Арені провели Чемпіонат Львівської області. Учасники були з Львівської і сусідніх областей. Тоді Спеціальним гостем був - Мінін Денис - лідером Всеукраїнської громадської організації "Стріт Воркаут Україна".

У грудні 2015 року відлунав всеукраїнський Lviv Workout Battle.

Потім було відкриття теплого сезону в центрі Львову (квітень, 2016 року), ну і в липні всеукраїнський Відбірковий Чемпіонат Львівської області з призовим фондом - 10 000 грн.

Щороку їздили з атлетами на Чемпіонат України. У 2017 році теж 2 івенти - відкриття сезону і відбірковий і знову на ЧУ (чемпіонат України).

Потім переїхала зі Львову до Мукачева. Неординарне багатогранне місто!

- Що ти встигла зробити в Мукачеві за цей рік?

- Тут у травні 2017 року здійснили Відкриття теплого сезону в Мукачеві. Учасники були з цілої України.

А у липні вже відбувся Відбірковий Львівської та Закарпатської областей.

18 лютого будемо проводити Street Workout Battle / Mukachevo 2018. Учасники з цілої України! Це будуть не просто змагання, а батли, тобто змагання один на один - це більш видовищно! То ж запрошую! Буде гаряче!

- Чому ти займаєшся Воркаутом? Чи легко організувати і провести змагання?

- Чому? (сміється). Чому дихаю? Бо з 10-ти років, як навчилась підтягуватись на турніку, так і досі продовжую. Це мене запалює! А організацією і проведенням змагань займаюсь - бо можу, вмію, маю досвід! Хоча це не легка і невдячна справа... Як вже казав Деніс Мінін, цей спорт не вважається видовищним, тому спонсори не надто палають бажанням його підтримати. Воркаут не потребує красивих і технологічних аксесуарів і спеціального вбрання. Це безкоштовний і загальнодоступний спорт - турнік і бруси, які за радянських часів були у кожному дворі, й тепер достатньо присутні в мукачівських дворах.

Для того, щоб провести змагання потрібно подбати: про нагороди, брендовані футболки для учасників, рекламу, фото-відео зйомку, оренду майданчика для проведення змагань, перевозку спортивних конструкцій і інвентарю, знайти ведучого заходу, звук і музику, харчування для учасників і їх розселення, зустріч і розміщення суддів... Роботи багато!

Лютневий Street Workout Battle / Mukachevo 2018, як і попередні два, відбуваються за підтримки Голови міста Мукачева - Андрія Балоги. Це той меценат, що повірив у мене, нову у місті людину. До речі, лютневий батл буде першим Воркаут-заходом в Закарпатті з призовим фондом, а саме 16 000 грн.

Коментарі

Г
Глеб

когда будут ещё соревнования ?

М
Миша

Коли відбудуться соревнования

Н
Наташа

Проводяться лише занятия в Мукачево?

Читайте також